Zadania poboczne w GD
Cytat:Czy można wyświetlić w jakiś sposób ten ukryty licznik, żeby sprawdzić czego brakuje?

nie nie można
Cytat:I kolejny strzał, jak działa naliczanie tych orków? Czy negatywny wpływ na to może mieć fakt, że mam w pliku .ini ustawione nieznikanie ciał jeżeli mają przy sobie jakiekolwiek przedmioty?
nie ma to żadnego znaczenia
sprawdziłem w skryptach czy liczba orków potrzebnych do akcji z Bertem jest wystarczająca
okazuje się że tak
nadal zadaję pytanie, czy ktoś zrobił obie te specakcje w grze kiedykolwiek na jakiejkolwiek wersji?
od odpowiedzi zależy moje dalsze sprawdzanie tu pewnych innych rzeczy
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Grałem trzy razy i zawsze robiłem z nim obie spec-akcje. 
Tam chyba trzeba odpowiednio poprowadzić dialog, jak wypytujemy o Dobara.
Odpowiedz
Czy mogę przywołać orków kodem aby zasymulować taki licznik? Jeżeli jest taka możliwość i jest szybki dostęp do kodów na tych orków, to czy mógłbym o nie prosić?
Odpowiedz
(05.03.2019, 15:44:27)Erwin napisał(a): Tam chyba trzeba odpowiednio poprowadzić dialog, jak wypytujemy o Dobara.
tak jest

specakcja pojawia się tylko wtedy gdy wybierzemy opcję u Berta (na poczatku)
//Dobra, po prostu powiedz, co mogę dla ciebie zrobić.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Hmm, zawsze staram się klikać opcje z pomocą NPC coby nie przegapić questow, ale Dobara załatwiłem 2 tygodnie temu więc nie dam sobie uciąć ręki. Czy kodami można przyzwac tych orków, zabić więcej i sprawdzić czy coś to da?
Odpowiedz
Kody nie mają tu nic do rzeczy.
Albo wybrałeś inna opcję więc nici z tej specakcji, albo nie znalazłeś wszystkich orków. Skoro Erwin miał tę akcję za każdym razem to odpada opcja, że wstartup WP dla niektórych wstawionych tam specjanych orków były nieistniejące lub błędne.
Ponieważ wina nie leży po stronie skryptów to kodów nie będzie.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Skoro wszystko wybiłeś a dialogu brak, to znaczy, że pominąłeś opcję u Berta. Kodami pewnie można, ale będzie to satysfakcjonujące?!
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Nie chciałem kodów po to, żeby nie szukać orków, tylko po to, żeby potwierdzić brak sensu dogłębniejszego szukania, żeby nie było ono tylko i wyłącznie marnowaniem (cennego) czasu. Kody sam sobie ogarnąłem, przyzwałem po 5 orków każdego rodzaju i jeżeli tymi z kodów można zrobić questa, to najwidoczniej musiałem źle kliknąć opcję dialogową u Berta.
Dziwne, że nie kliknąłem takiej opcji, bo zwykle pilnuje się żeby pomagać wszystkim NPC, ale widocznie gwiazdy źle się ułożyły. Cofać 15h na tym etapie rozgrywki się nie zamierzam, więc po prostu będę miał dodatkową zabawę przy następnym przejściu.
Dziwi mnie tylko powód nie wrzucenia tego w questy i brak reakcji NPC na wybicie orków, logicznie nawet bez questa ktokolwiek powinien być mega zadowolony z tymczasowego przełamania oblężenia. Tak czy siak, w wypadku tego zadania ustawiłbym licznik na 90-95% orków, wszak i taki wynik byłby zadowalający dla NPC, ale to już tylko i wyłącznie mój komentarz.
Odpowiedz
(05.03.2019, 16:34:26)Urudin napisał(a): Tak czy siak, w wypadku tego zadania ustawiłbym licznik na 90-95% orków,
dokładnie tak został ustawiony
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
W takim razie pod tym względem chylę czoła. Natomiast przy braku reakcji NPC na zaszlachtowanie masy orków zostaję przy swoim ;)
Odpowiedz
Reakcji NPC w wielu misjach wykonanych się nie doczekasz. Gdy spojrzysz na czas powstania modyfikacji i ilość osób biorących udział w tworzeniu, wszystko zaczyna być jasne...
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Kto w ogóle chciał raportu o stanie kopalni? Czy był to jakiś quest? Czy mogę polatać po kopalniach zanim go wezmę i zaraportować po wzięciu zadania? Czy powinienem poszukać NPC wcześniej?
Odpowiedz
A nie jest tak, że dialog z Bertem o wybiciu orków wymaga jeszcze załatwienia do końca sprawy z Falerem? Robiłem ten quest zawsze i nie było problemu o ile rzecz jasna wybrało się dialog z Bertem o pomocy, ale koniec akcji był chyba dopiero po tym jak zdasz Garondowi relację z zalatwienia Falera, zresztą wiele questów w zamku rusza dopiero po tym. Quest o kopalniach też.
Odpowiedz
(06.03.2019, 06:59:49)Zondala napisał(a): A nie jest tak, że dialog z Bertem o wybiciu orków wymaga jeszcze załatwienia do końca sprawy z Falerem?

akurat w tym przypadku nie jest to konieczne
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Ale żeby go zakończyć coś chyba jeszcze w międzyczasie należało załatwić, znaczy jakiś inny quest, bo pamiętam, że okolice zamku zawsze czyszczę zanim w ogóle do niego wejdę, potem quest z Dobarem i odpowiedni dialog z Bertem, ale zakończenie z nim tego pojawiało mi się jakoś później. Czyli jeszcze coś w międzyczasie załatwiałem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości