Grzesznicy
#16
Właśnie. Przydałaby się jakaś uwaga czy recenzja. Bo MIT ma na razie co robić.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#17
Uważam, że jak na całkiem amatorski dubbing, jest naprawdę bardzo dobry. Głosy są dobrze dobrane a dykcja również całkiem dobra. Warto doinstalować i zagrać od początku :)
Generalnie lubię mody dubbingowane, nawet po niemiecku czy rosyjsku (jeżeli nawet mało rozumiem), bo to dodaje trochę życia. Np. w Velayę gram tylko z dubbingiem.
Oczywiście poza taką twórczością jak w Mrocznych Tajemnicach, gdzie musiałem dubbing wyłączyć bo wzbudzał salwy śmiechu i nie mogłem się skupić nad fabułą :D
Odpowiedz
#18
Przykre jest to, że praca tego teamu nie została doceniona, ba, przeszła niezauważona, jak mi się wydaje.
Na Forum BG nie pojawił się w temacie ANI JEDEN post, a tu jedynie Bezimienny wyraził swoją opinię.
Aspekt jest szerszy, bowiem cała ta sytuacja pokazuje, że wrzask podniesiony przez niektórych o dubbing Przeznaczenia czy kolejnych jego części słusznie pozostał bez odzewu.
Widać nie warto poświęcać swojego czasu na takie rzeczy, żmudne i pracochłonne.
W większości oczekiwali dubbingu wtórni półanalfabeci, dla których wybitnym wynalazkiem są audiobooki.
Dubbing i tak nie spowodowałby, że ukończyli by Przeznaczenie, co widać po tym, jak chyłkiem uciekli rozegrawszy kawałek pierwszego rozdziału.
W przypadku Grzeszników to jednak nieco dziwi, skoro to modyfikacja na kilka godzin rozgrywki.
Odnoszę wrażenie, że nie warto wkładać serca i sił w projekty dla graczy, którzy grać powinni nie w modyfikacje Gothic, a w kometkę i dwa ognie na podwórku.
Kurwa, wstyd Facepalm
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#19
Nic dodać, nic ująć, jednak warto zauważyć, iż Przeznaczenie to zupełnie inna para kaloszy w porównaniu do Grzeszników. Nie twierdzę, że ta modyfikacja nie jest godna polecenia, bo włożono w nią z pewnością ogrom pracy, ale pod względem jakości Przeznaczenie góruje nad nią ewidentnie, być może ze względu na to, że ludzie chętniej grają w addony niż totalne konwersje. Myślę, że taki stan rzeczy wynika również z tego, iż Grzesznicy nie cieszą się zbyt dużą popularnością, z pewnością mniejszą niż Przeznaczenie i ogólnie jest mocno niedoceniona o czym wspominał już Memorius. Dlaczego? Nie mnie to oceniać. Wydaje mi się jednak, że znalazłoby się kilka innych modyfikacji, które przyjęły się w środowisku graczy z większym uznaniem i gdyby to właśnie do nich został stworzony dubbing, odzew byłby zdecydowanie większy... ale to tylko luźne gdybanie.
Odpowiedz
#20
Wiesz, to już nie chodzi o samą popularność Grzeszników.
Ta jest bardzo duża i mogę cię zapewnić, że do momentu gdy kontrolowaliśmy jeszcze download to pobrania sięgały kilku tysięcy.
Tu chodzi o sam fakt pojawienia się dubbingu do zagranicznej, spolszczonej modyfikacji.
Czy takie rzeczy dzieją się co tydzień? Przecież nie.
Fakty są takie, że gracze mają totalnie gdzieś twórców i traktują ich jak darmowych dostarczycielu funu.
To jest Community wspierające rodzimą działalność modderską? Nie.
Co w tym przypadku team dubbingerów ma myśleć o swojej pracy?
Dziesiątki, jeśli nie setki wisielców zachowują się na forach jak zombi, strasząc codziennie na stronach głównych i na wiszenie mają czas, ale z samej ciekawości sprawdzić jak tym chłopakom poszło zmierzenie się z trudnym aktorsko zestawem dialogów to już jest za ciężko.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#21
Ukończyłem moda, niezłe nawiązanie do Brutusa i chrząszczy, fajnie się grało w kościanego pokera oraz ostateczne rozwiązanie kwestii Xardasa Troll . Wypowiedzi dwóch szkutników, opryskliwe i bardzo sztuczne nie dały mi odczuć poczucia beznadziejności - od tej pory generalnie wzgarda dla tych dwóch typków, następnie pytanie do Golberta "dlaczego ten paladyn ma zginąć?" "a bo tak, niech Cię to nie interesuje" - no kurwa, bardzo zachęcająca wypowiedz do dalszego działania i jeszcze ta paskudna roślinność na zamku.

Co do dubbingu to najbardziej podpasował mi głos głównego bohatera, Tandora(niemalże perfekcyjnie podłożony) i Pracivala, natomiast najgorzej wypadł dubbing Udara - raz głośno a raz cicho i ogólnie jakiś taki nijaki porównując naturalnie do pierwowzoru - głosu Adama Baumana.

Moja ocena moda to 6/10
Bolt Thrower
Odpowiedz
#22
Ostatnio ukończyłem sobie tego moda wraz z zainstalowanym dubbingiem. Modyfikacja fabularnie mnie nie porwała choć trzeba przyznać, że zalana wodą Górnicza Dolina to dosyć kreatywne rozwiązanie. Zadania mimo, że są nieliniowe to jednak nie podobały mi się szczególnie i żadne nie zapadło mi w pamięć. Za to na duży plus parę nowych (dla mnie) rozwiązań skryptowych, gra w pokera, nowe ikonki pasek doświadczenia i osiągnięcia. Kompletnie do wywalenia jest ta roślinność - ma to jakieś tam uzasadnienie, ale wygląda to tragicznie.
Oczywiście mod ma też swój specyficzny fajny klimat, ale te kiepskie zadania zabijają dosyć skrupulatnie te dobre odczucia.

Dubbing natomiast bardzo dobry i jak powyżej kiepsko tylko wypadł Udar. Reszta postaci na wysokim poziomie jak na amatorski dubbing. Oby więcej takich projektów w przyszłości. Gratulacje.
[Obrazek: qAYZlrP.gif]
Odpowiedz
#23
Kurcze, jak testowałem tego moda to byłem zachwycony im, chyba ludzie coraz więcej wymagają :>
 
Odpowiedz
#24
Jak mi się uda rozwiązać problemy techniczne z instalacją, to ten mod w wersji z dubbingiem będzie następny do zagrania.
Na razie zwrócę się o pomoc do twórców zdubbingowanej wersji.

Problem rozwiązany :)

Chciałem wrzucić coś innego, ale widzę, że są już podobne screeny w poście z downloadem.
Wrzucam startowe okno rozwoju postaci w takim razie. Nie jest to modyfikacja do maksowania statystyk, ale zobaczymy co da się ugrać na koniec dla porównania.

[Obrazek: 2LsykRv.jpg]
Odpowiedz
#25
Moda przeszedłem w niecałe 3 godziny, odblokowując sobie przy tym 3 różne zakończenia.

Fabuła / Rozgrywka
Dużo można by pisać. Nie wszystko mi się podobało, ale w całokształcie wyglądało to w porządku. Sporo znajomych postaci z G2NK i sporo nowych. Jest Siran, który jak mniemam dzięki tej modyfikacji trafił później do Przeznaczenia.
Jak ktoś lubi wszelkiego rodzaju czytadła, to jak na tak krótką modyfikację jest tego tutaj trochę.
Ilość walki w tym modzie jest znikoma, a fabułę popychamy do przodu głównie prowadząc dialogi, tudzież szukając różnych przedmiotów. Na pewno na uwagę zasługuje nieliniowość przy wykonywaniu zadań i czasem ich współzależność, więc trzeba mieć świadomość konsekwencji swoich decyzji. Same zadania nie są jakoś specjalnie skomplikowane.

Zen
Zamek w GD, trochę pozmieniany w stosunku do G2NK, a dookoła niego woda. Najgorsza ta cała roślinność, bo jakoś mi nie pasuje do tego miejsca. Jakieś bluszcze, krzaki i wszystko takie jakieś wybujałe. Wszędzie możemy wchodzić bez obaw o posądzenie o kradzież. Chyba tyle, co tu pisać, każdy zamek w Górniczej Dolinie mniej więcej kojarzy.

Dubbing
Jest to amatorka, więc daję 4,5 na 5. Odejmuję za całokształt Udara i Deilona, który raz co innego mówi niż pisze na ekranie. Brawa za inicjatywę.

Bajery
Chyba największy to kościany poker. Choć osobiście nie jestem fanem gier losowych, to jego trzeba wymienić na pierwszym miejscu. Jest też retoryka, która umożliwia alternatywne rozwiązania, niektórych części składowych questów. Są też inne cuda wianki, ale to proszę sobie doczytać.

Niedoskonałości
Tutaj muszę wymienić tą dziwną strzałkę pojawiającą się podczas otwierania zamków, która chyba miała w założeniu pomagać w zapamiętaniu kodu, ale jakoś u mnie to nie działało, ona czasem zostawała i wisiała mi na ekranie. Druga rzecz to menu save’ów, czyli białe napisy na białym tle. Osiągnięcie wybicia wszystkich chrząszczy w zamku, wskoczyło mi gdy akurat nie ginął chrząszcz. Drobne rzeczy nie utrudniające zbytnio rozgrywki. Szkoda też, że na końcu nie ma też creditsów, tylko bum i pojawia się ekran startowy.


 [Obrazek: OlKz8fZ.jpg]
 
 
[Obrazek: D9h1QEg.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości