Co zainstalować?
#1
Dla znacznej poprawy działania modyfikacji instalujemy:

1. G2+NK
2. Gothic2-fix-2.6 rev2
3. Gothic2_PlayerKit-2.8
4. SystemPack 1.7  (ew. nowszy SystemPack 1.8 - odsyłam do #15)
Alternatywą dla SystemPacka jest zainstalowanie UNIONA - <klik>
5. modyfikacja

*Czasem w modyfikacjach wymagany jest GMDK 
*Niekiedy do sprawnego działania trzeba wyłączyć DEP dla plików 'Gothic':
-Start => Uruchom => sysdm.cpl
-Advanced (Zaawansowane)
-Performance (Wydajność) => Settings (Ustawienia)
-Data Execution Prevention (Zapobieganie wykonywaniu danych)
-Turn on DEP for all programs and services except for those I select (Włącz funkcję DEP dla wszystkich programów i usług oprócz tych wybranych poniżej)
-Add (Dodaj) - wskazujemy plik (EXE)
-Zatwierdzamy zmiany

******************
Ponieważ, wbrew pozorom, moddingiem Gothica zajmuje się jeszcze sporo osób i ciągle ktoś nad nim pracuje i ulepsza - instalacja może wyglądać jeszcze prościej...
1. G2+NK
2. Resource Manager [autor: Gratt, MEG@VOLT]
- Player Kit + Patch (32/64 bit)
- Union 1.0h (lub wyżej)
3. Modyfikacja
Grę odpalamy przez .exe
Do tego oczywiście:
-NET framework 4.0
-Visual C++ 2010
-prawa administratora
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#2
W celu zmiany napisów z niemieckich na polskie należy podmienić dodatkowo plik GothicGame znajdujący się w folderze MODVDF na jego polski odpowiednik. Plik do znalezienia w Internecie.
Odpowiedz
#3
http://themodders.org/index.php?topic=6759.0

link do powyższego pliku
Odpowiedz
#4
Teraz tylko czekać, aż wyjdzie Przeznaczenie :).
Dobra jednak mam jeszcze pytanie czy przy instalowaniu gmdk zaznaczyć wszystko? I czemu po zainstalowaniu wszystkiego mam gothic po niemiecku?
Odpowiedz
#5
(27.07.2016, 18:47:37)Siekiera napisał(a): Dobra jednak mam jeszcze pytanie czy przy instalowaniu gmdk zaznaczyć wszystko? I czemu po zainstalowaniu wszystkiego mam gothic po niemiecku?

Musisz pobrać polskie skrypty do Gmdk a następnie podmienić w folderze work/data/scripts foldery content i system na te które pobrałeś ;)
           "Tubylcy to mieszkają w pokoju Gepsia, a nie w Koloni na bagnach"
                                                                                    ~ Opos
Odpowiedz
#6
Co do niemieckości to tak. Podstawka z ikonki po niemiecku. Ale wszystkie mody po Polsku. Co do gmdk to nic ci nie zaszkodzi ale ważna jest tak naprawdę chyba tylko jedna rzecz.

W razie czego polecam ten film. https://www.youtube.com/watch?v=_nHIiUFK...a&index=42
Odpowiedz
#7
(28.07.2016, 17:35:30)Wiśnia napisał(a):
(28.07.2016, 17:33:32)matkaboska napisał(a): Nie popłacz się konfidencie xD

Konfident ? nie znoszę chamstwa, a to było czyste chamstwo próbuje mu się pomóc a w podziękowaniu otrzymujesz brak szacunku takich ludzi trzeba tepić i zdania nie zmienię

Jeżeli byś pomyślał to ten zwrot nie był do Ciebie tylko do opisu poradnika "dostajesz linki i *** Ci w dupę" - czyli rób sobie co chcesz. 

A pakiet systemowy był tak zainstalowany, podmieniłem wszustko co się dało "game coś tam" i "menu.dat" z linków i wciąż jest to samo. Reinstal pakietu nie pomaga a nie mam zamiaru od nowa wszystkiego instalować z G2 włącznie.
Odpowiedz
#8
W Przeznaczeniu są zawarte również skrypty oryginalnego G2NK, często nawet zmienione. Będziesz grał w Przeznaczenie a nie w G2NK, a to jest w pełni po polsku. Menu itp też.
Odpowiedz
#9
(28.07.2016, 17:44:09)Jamaleq94 napisał(a):
(28.07.2016, 17:35:30)Wiśnia napisał(a):
(28.07.2016, 17:33:32)matkaboska napisał(a): Nie popłacz się konfidencie xD

Konfident ? nie znoszę chamstwa, a to było czyste chamstwo próbuje mu się pomóc a w podziękowaniu otrzymujesz brak szacunku takich ludzi trzeba tepić i zdania nie zmienię

Jeżeli byś pomyślał to ten zwrot nie był do Ciebie tylko do opisu poradnika "dostajesz linki i *** Ci w dupę" - czyli rób sobie co chcesz. 

A pakiet systemowy był tak zainstalowany, podmieniłem wszustko co się dało "game coś tam" i "menu.dat" z linków i wciąż jest to samo. Reinstal pakietu nie pomaga a nie mam zamiaru od nowa wszystkiego instalować z G2 włącznie.
Ok skoro to nie było do mnie to zwracam honor. Nie wiem co ci powiedzieć u mnie wszystko dobrze śmiga, może ktoś inny ci pomoże
Jestem symbolem CHWAŁY... Jestem MISTRZEM ARENY...
Odpowiedz
#10
WSZYSTKO BĘDZIE PO POLSKU.

Mam nadzieje że napisałem wyraźnie.
Odpowiedz
#11
Jak bardzo niezbędny do poprawnego funkcjonowania wszystkiego jest system pack? Gdy instaluję go, to wyrzuca mi warning, że moja wersja .exe gothica nie jest wspierana i jakieśtam fixy nie zostaną zainstalowane. Da radę bez problemu korzystać z modów bez narażania się na dowolne bugi bez tego?
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
#12
Ja kiedyś próbowałem grać w Przeznaczenie bez System Packa i grać się dało, ale miałem regularnie co pół godziny, godzinę crasha i różne dziwne rzeczy mi się działy.
Odpowiedz
#13
Mój osobisty tutorial - co i jak instaluję i ustawiam, żeby w ogóle w Gothica 2 NK lub jakiegoś moda do niego zagrać na swoim systemie, czyli Windows 10 64 bit ( tak samo robiłem na wcześniejszym Windows 7 32bit ). Może ktoś przeczyta i skorzysta, jak sam nie wie jak to ugryźć.

1. Skończyłem jakiegoś moda i chcę się zabrać za kolejnego, to pierwsze co robię to usuwam wszystko co jest zainstalowane i związane z samą poprzednią grą - Gothic 2 NK plus całe spektrum wspomagaczy. Zdarza się często tak, że któregoś patcha, albo nawet samej gry nie można odinstalować, wtedy używam programu Revo Uninstaller, który mi wszystko ładnie wyczyści. Odpalamy, zaznaczamy syfka i klikamy odinstaluj. Jeśli deinstalator jest uszkodzony, aplikacja zaproponuje siłowe rozwiązanie problemu. Przeskanuje dysk i rejestr w poszukiwaniu wszystkiego, co tyczy się danego programu, a my tylko zaznaczamy sobie to wszystko co znajdzie i usuwamy.
Uwaga: Wcześniej, ogrywając mniejsze mody instalowałem kilka na raz na jedną wersję G2NK. Najwięcej miałem ich siedem jednocześnie i wszystko chodziło mi bardzo dobrze bez błędów. Teraz raczej staram się trzymać zasady: nowy mod - nowy, czysty G2NK. Kwestia indywidualnego podejścia i ryzyka, które się z tym wiąże ( możliwe crashe i bugi ).

2. Mam czysty od starego Gothica i wspomagaczy system - instaluję ponownie Gothica 2 z Nocą Kruka - potrzebne, czy niepotrzebne ja odpalam zawsze instalkę jako administrator.

3. Mam zainstalowaną grę, jednak mając system wyższy od XP prawdopodobnym jest, że gry w ogóle nie da się odpalić lub poprowadzić rozgrywki bez nerwów. Pora na wszelakie wspomagacze i ewentualnie modyfikację, więc:
- instaluję  g2mdk-2.6
- instaluję  g2mdk-2.6a
- instaluję  wersje raportową 2.6.0.0-rev2
- instaluję  Gothic Playerkit 2.6f
- instaluję  System Pack 1.6
- instaluję  modyfikację
Każdą instalkę odpalam jako administrator.

Tutaj uwaga - dwie pierwsze rzeczy zamieniają jakieś skrypty w samym G2 NK i będziemy mieli np. menu w języku przyjaciół zza Odry, natomiast sama modyfikacja będzie w porządku – utrudnienie, jak musimy coś ustawić z poziomu menu G2NK. Można gdzieś znaleźć na necie odpowiednie pliki i podmienić, ale ja nigdy tego nie robię. Część osób w ogóle nie poleca instalacji g2mdk i patcha do niego. Ja u siebie, od kiedy zacząłem to instalować zauważyłem poprawę wydajności, co w przypadku specyfikacji mojego komputera jest istotne. Nie instaluje tego tylko jak chcę zagrać w czystego G2NK, ze względu na w/w zniemczenie gry. Polecam też przed instalacją każdego kolejnego moda zapoznać się z instrukcjami jego producenta ( czasem jest inna kolejność instalacji, albo spolszczenie w osobnym pliku i trzeba to instalować trochę inaczej).

Jak wszystko mam poinstalowane, wchodzę tam gdzie mam zainstalowaną grę, w folder - system, ustawiam Playerkita - uruchom jako administrator i zgodność z systemem Windows XP + SP3 ( u mnie gra działa też bez ustawiania zgodności, ale na wszelki wypadek zostawiam ). Wyciągam sobie skrót na pulpit i „voila”. Opcjonalnie jeśli mamy gotowy skrót na pulpicie do odpalania modyfikacji to ustawiam go jak Playerkita.

4. Ustawianie samej gry :
W menu:
a) wyłączam niebo – ponoć lepsza wydajność
b) ustawiam klawisze ataku z prawej i z lewej – bardzo pomocne w walce
c) ustawiam zasięg widzenia, zanikania obiektów, krew i inne mniej ważne pierdoły

Uwaga: Jak mamy słabego kompa to zanikanie obiektów możemy sobie na bieżąco dopasowywać podczas gry klawiszami od F1 do F4 ( zauważyłem, że to działa tylko jak opcja zanikania obiektów jest dostępna w menu, w przeciwnym wypadku klawisze odpowiedzialne są za opcję zasięg widzenia, która przynajmniej w moim przypadku już ma mniejszy wpływ na wydajność ).

W pliku GOTHIC.INI :
a) zCacheInAllNSCAtNewGame=0 zmieniam na 1 - porada z Przeznaczenia co do znikających postaci
opcjonalnie
b) usePotionKeys=0 zmieniam na 1 - szybkie picie mikstur ( przydatne w trudniejszych batalistycznie modach )
c) spawnRemoveNpcOnlyIfEmpty=0 zmieniam na 1 ( martwi npc jak i potwory będą usuwani tylko wtedy gdy opróżnimy ich ekwipunek )

5. Problemy, na które dotychczas natrafiłem w modyfikacjach i sposób ich rozwiązania:
a)  okno statystyk - cyferki i liczby zlewają się i ciężko cokolwiek odczytać
Wchodzimy w folder z G2NK, następnie w folder System, tam szukamy pliku SystemPack.ini.
W dziale [INTERFACE] zmieniamy linijkę: Scale=1     na      Scale=0
b) brak ustawień zanikania obiektów, czy niektórych klawiszy w menu moda
Odpalamy z Playerkita zwykłego G2NK i tam ustawiamy sobie co trzeba w menu – konfiguracja zadziała i w modzie.
c) wywala nam grę, na ekranie Access Violation, a myszka nie działa
Wciskamy alt+ctrl+del i nie szarpiemy się z menedżerem zadań, bo przynajmniej u mnie to nic nie dawało – myszka dalej nie będzie działać, a sterując tabem i tak nie zamkniemy procesu, tylko klikamy wyloguj.

Wszelakie teksturpacki i directy są dla mnie poza zasięgiem sprzętowym, więc nic nie działam w tej materii.

edit

Ostatnio zauważyłem, że używając Revo Uninstallera i chcąc odinstalować Gothica najlepiej jest odpalić deinstalator gry poprzez ten program. Po odinstalowaniu aplikacja od razu przechodzi w tryb czyszczenia, gdzie usuwa wszystkie pozostałości i sam nie muszę już ich szukać na liście programów – oszczędność czasu.

Mój osobisty tutorial nr 2 – tym razem do Gothica 1

1.       Ewentualna deinstalacja starej gry i modów – tutaj nie będę się rozpisywał, bo jest tu podobnie jak przy G2NK, można sobie przeczytać wyżej.
2.       Instaluję czystego Gothica 1 ze swojej ładnej pudełkowej wersji :>
3.       Pora na patche plus opcjonalnie jakaś modyfikacja. Podobnie jak przy G2NK wspomagacze są mi niezbędne do prowadzenia bezproblemowej rozgrywki, więc instaluję:

- GMDK, czyli GOTHIC MOD Development Kit
(akurat tego się nie instaluje tylko podmienia pliki – rozpakowuję, szukam folderu „gothic”, kopiuję jego zawartość i wklejam z podmianą istniejących plików w folderze głównym gry, reszta zawartości mnie nie interesuje )

- Playerkit
( tu czasem trzeba ustawić swoją ścieżkę dostępu do folderu „gothic”, tam gdzie jest zainstalowana gra )

- SystemPack
( podobna uwaga jak przy Playerkit )

Gdzieś wyczytałem, że niektóre wersje Playerkitów pasują tylko do niektórych wersji SystemPacków. Ja używam starszych, w zestawie - Systempack 1.6, Playerkit 1.08k, ale są już nowsze wersje tzn. Systempack 1.7, Playerkit 2.8. Nie podaje linków, proszę szukać na własną rękę. Ewentualnie dla zainteresowanych mogę wskazać źródło lub udostępnić.

4.   Wszystko zainstalowane, więc szukam folderu z zainstalowaną grą, wchodzę w folder ”system” i szukam czegoś takiego jak GothicStarter. Ustawiam zgodność z Windowsem XP +SP 3, zaznaczam uruchamianie jako administrator i robię sobie skrót na pulpit.
Teraz zostaje tylko odpalić grę i poustawiać sobie opcje – rozdzielczość, sterowanie i takie tam. W G1 nie zmieniam nic plikach .ini jak to ma miejsce w G2NK.

Na razie tyle. Jak na coś jeszcze wpadnę z tego tematu to Wam dopiszę.
Odpowiedz
#14
Pojawiła się ostatnia wersja SystemPacka - 1.8.

SystemPack 1.8

a więcej info na stronie https://worldofplayers.ru/threads/36519/...st-1057614
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#15
W najnowszej wersji Systempack 1.8 pojawiły się dodatkowe ustawienia, a mianowicie:
Po śmierci wroga lub kupca będzie dostępna jego zbroja.
To ustawienie zmienia balans. W systempack.ini go nie wyłącza. Zrobiłem dla polskiej wersji poprawiony systempack.vdf
Po zainstalowaniu i uruchomieniu gry, należy pobrać poprawkę i wymienić w gothic 2\data

LINK

W Union to ustawienie jest również, ale jest domyślnie wyłączone, nic w nim nie trzeba robić.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości