Epilog - ciekawostki i easter eggs
#1
W tym temacie możecie wrzucać dialogi, screeny i inne ciekawe wg was momenty w modyfikacji.

[Obrazek: 0woBqy0.jpg]
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#2
Zadanie "Nasz nowy dom" to nawiązanie do programu  telewizyjnego o tej samej nazwie :>
           "Tubylcy to mieszkają w pokoju Gepsia, a nie w Koloni na bagnach"
                                                                                    ~ Opos
Odpowiedz
#3
Zgadza się. Bezio to taka  Dowborowa chyba...
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#4
Zadanie "Siedmiu Wspaniałych" jest oczywiście nawiązaniem do westernu o tej samej nazwie :>
           "Tubylcy to mieszkają w pokoju Gepsia, a nie w Koloni na bagnach"
                                                                                    ~ Opos
Odpowiedz
#5
Dialog z Martinem "Miasto moje, a w nim..." to nawiązanie do znanej piosenki.
Odpowiedz
#6
To jak tak , to zaczniemy punktować ee Cool

Ahnbael -1
Jastrząb -2 
Opos -1
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#7
Dialog z Imperanonem "Tak, nadchodzi Zmierzch Bogów" jest oczywistym nawiązaniem do dodatku do G3.

Imię Mauser to nawiązanie do ważnego bohatera moda Ludzie z Górniczej Doliny.
Odpowiedz
#8
Imię Mauser to też imię pewnego niemieckiego konstruktora broni, nazwa firmy i skrócona nazwa broni z całej serii karabinów z tamtego wieku. - W każdym razie to mi od razu przyszło do głowy. ;)


Manstein ze statku skojarzył mi się natomiast ze znanym Erichem z II WŚ. ;)
Odpowiedz
#9
Dionizy w dialogu nawiązuje do dialogu z podstawki "Roboty coraz więcej, pieniędzy coraz mniej".
Odpowiedz
#10
(22.04.2017, 15:03:18)AhnBael napisał(a): Dionizy w dialogu nawiązuje do dialogu z podstawki "Roboty coraz więcej, pieniędzy coraz mniej".

He he, a jak ktoś napisze, że Dionizy mu się kojarzy ze Złotpolskimi, to też dostanie punkt?  rotl:
Odpowiedz
#11
Z tego co jeszcze nie było to zadanie Syn Marnotrawny - Przypowieść Biblijna

Od Apolinarego można ukraść perłę. Małe nawiązanie do zadania z Przeznaczenia? :)
Even if the morrow is barren of promises...
Nothing shall forestall... my return.
Odpowiedz
#12
Bezi do Foresta : "Trzeba zwalczać zło Ogniem i Mieczem"

Czyżby nawiązanie do pierwszej części trylogii
           "Tubylcy to mieszkają w pokoju Gepsia, a nie w Koloni na bagnach"
                                                                                    ~ Opos
Odpowiedz
#13
Lobart "Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba". Nawiązanie do Zemsty Fredrego.
Odpowiedz
#14
Dialog z Baltahsarem: "Wolność... wolność i swoboda" wiadomo, że chodzi o disco polo :>

Zadanie Wojowniczki nawiązuje do moda Velaya - część niego jest nawet podobne jak w Velayi - znaleźć łuk, pancerz.... Zelda jest odpowiednikiem Thekli, czyli kobiecej mentorki Velayi.

Dialog z Gromem i słynne "nikt nie zauważy" :D
Odpowiedz
#15
(24.04.2017, 15:51:15)AhnBael napisał(a): Zadanie Wojowniczki nawiązuje do moda Velaya - część niego jest nawet podobne jak w Velayi - znaleźć łuk, pancerz.... Zelda jest odpowiednikiem Thekli, czyli kobiecej mentorki Velayi.

No ale to było tak oczywiste że nawet nie pisałem o tym Język
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości