Epilog - ciekawostki i easter eggs
Oczywiście, że tak OK
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Podejrzewam, że znacie umiejętności pływackie Beziego? No ja dopiero teraz zwróciłem na to uwagę... Facepalm 



„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Jak wiadomo nowa rozgrywka w Gothica prawie zawsze sprawia, że odkrywamy coś nowego... to akurat znałem, bo sprawdzałem czy Bezimistrz umie pływać innymi stylami
Bolt Thrower
Odpowiedz
Dokładnie - prawie każda kolejna rozgrywka odkrywa coś nowego.
Może to nie z Epilogu, bo jest tak w podstawowej wersji G2NK, ale ostatnio odkryłem, że za wodospadem koło chaty Erola jest tabliczka zręczności, a na namiocie bandytów za Sagitą, gdzie znajdujemy list handlarza bronią i misę Bromora jest deska, która prowadzi na półkę skalną, gdzie jest jakiś łuk i zwój deszczu ognia.
Tyle się grało, a dopiero niedawno na to wpadłem Facepalm

Malleus Maleficarum, czyli Młot na czarownice - wydaje mi się, że jako wyrażenie pojawiło się w którymś dialogu.
Odpowiedz
Dialog z Sharky
- Widzę, że nie straciłeś głowy w tych trudnych czasach i nieźle sobie radzisz.

jest nawiązaniem do problemów z głową tego NPC z wczesnych wersji Przeznaczenia  Lol
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
(31.08.2018, 15:51:52)Tituf napisał(a): Dialog z Sharky
- Widzę, że nie straciłeś głowy w tych trudnych czasach i nieźle sobie radzisz.

jest nawiązaniem do problemów z głową tego NPC z wczesnych wersji Przeznaczenia  Lol

Mógłbyś przybliżyć o co dokładnie chodziło ?
Odpowiedz
Gdy wstawiamy się za Sharky u Xardasa w Przeznaczeniu - ten miłościwie darował mu i przywrócił dawną postać. Spotykamy go w kanałach - we wcześniejszej wersji Przeznaczenia postać ta nie miała głowy.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
To nie do końca tak było.
Głowy nie było w Global PL i tak to już zostało. Była to niedoróbka scorp007 jeszcze z Pana Losów.
W Przeznaczeniu nie miał głowy tylko w wersji VA1 i zostało to naprawione już w fazie produkcji, ale nie pamiętam przez kogo. Tak czy inaczej zostało to naprawione metodą zastosowania pewnego tricku, który modderzy na pewno znają, a graczom info o tym jest moim zdaniem zbędne.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
(30.06.2018, 18:31:47)Erwin napisał(a): Malleus Maleficarum, czyli Młot na czarownice - wydaje mi się, że jako wyrażenie pojawiło się w którymś dialogu.

mowa o tym dialogu i zabawnych negocjacjach ceny:
[Obrazek: KoX2Z6A.jpg]

[Obrazek: q6Qxe2W.jpg]
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Nie wiem czy to zamierzony zabieg, ale rozbawiło mnie, że jeden łysy Najemnik Orków o ciemnej karnacji ma na imię Romero, tymczasem wygląda dość podobnie do Paula Anthonego Romero, który jest kompozytorem muzyki do gier z serii Might and Magic. https://www.youtube.com/watch?v=6lFDWbfdxqE&t=6273s tu np go widać, polecam oczywiście cały koncert jak i muzykę tego pana.
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
To był zamierzone , ale jak do tej pory nikt na to nie wpadł. Troll 
Podobieństwo jest dosyć wyraźne, choć do fotograficznego oczywiście sporo brak.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Nick i awatar zobowiązują, aż dziw, że poprzednim razem tego nie wrzuciłem. W dialogu ze Stanislausem ów pirat używa tekstu SparrowJa... Jacka Sparrowa:
[Obrazek: 1493795f00c4043ceb61133573a547d708f3ccb1...8b4d69.jpg]
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
Oczywiście, że tak! OK :>
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
"Bo wierzycie tylko w to czego można dotknąć, lub zobaczyć", czy to nawiązanie do niewiernego Tomasza w wykonaniu goblina Memoriusa?
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
No właśnie, no właśnie.... luz2
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości