Epilog - opinie i wrażenia
Skoro udało mi się skończyć Przeznaczenie, to następny poszedł Epilog. Gra zajęła 31 dni w świecie gry, z tym że ze 7-8 było przepychane "na chama" w celu wymodlenia trochę HP. Moda przechodziłem równolegle z dziewczyną i zarówno mi jak i jej się podobało. Dziewczyna stwierdziła nawet że pożegnanie z Khorinis jest dużo lepsze niż w "bazowym" Przeznaczeniu i że właśnie tego brakowało - i uważa że powinno być więcej dialogów/rzeczy na samo zakończenie modyfikacji.

Garść rzeczy która zapadła w pamięć/spodobała się w trakcie toku rozgrywki:

Powrót do Khorinis - Wow
Bracia na farmie Akila - Fajny dialog, nie chca się już bic
Siedmiu wspanialych - nieprzyjmowanie nagrody (ogolna tendencja - przemiana bohatera na +)
Lekcja Blizny
Bilgot Powrot do Zony
stracone zludzenia - watek na farmie po odejsciu Lee
Hanna reakcja na zabicie Canthara
Imie Arnolda - Zabieg celowy?
Exp/dialog od Steve za Nagiel
Sara - odzyskanie stanowiska
Stanislaus - zakonczenie
Saggita - pozegnanie
Till - przemiana
Pogodzenia Egila i Ehnima
Izbor - pożegnanie
Dziennik odnośnie wpisu z Onarem do rady "bez zwyczajowej wymiany uprzejmosci"
Przejęcie przez Corda pałeczki, pożegnanie Patricka, nowy charakter najemników
Pozegnania - super!

Statystyki końcowe z zalozonym amuletem +20 do ochrony przed kazdym typem obrazen, pasem 10 do siły, pierścieniem 8% 1h i 2h oraz drugim pierscieniem 15 sily, -5 zrecznosci, 40hp:

[Obrazek: ZClrT2y]

Z balansu: Nie wiem czy wcześniejsza dostępność lepszych broni 2H to był zabieg celowy w celu wzmocnienia słabszej opcji, czy nie, ale mimo że nie grałem 2h to uznaję to na + w porównaniu do balansu oferowanego pod tym względem przez Przeznaczenie.

W grze było do zdobycia 220PN (z czego ostatnie 10 tak właściwie po ukończeniu moda) które zostały rozdane w poniższy sposób:

[Obrazek: 6vxlbKK]
[Obrazek: hPwuwp6]


Nauka języków ognistych jaszczurów, wycinania serc, płyt pełzacza, rogów cieniostwora i smoczego zębacza okazały się zupełnie niepotrzebne co spowodowało wyrzucenie 24PN z 220 (a  właściwie 210) nauki w próżnię. Jak dla mnie można by to było poprawić.

Bonusy jakie udało mi się zdobyć w trakcie rozgrywki:

[Obrazek: 8F0BiM3]



Wymodlone statystyki w przeciągu rozgrywki:


[Obrazek: ACc2BoO]

Na koniec rozgrywki zostało się 3500sz oraz złomu na jakieś 10-20k, co pozwoliłoby uzyskać dodatkowe 173 - 300HP licząc przelicznik 150sz = 2HP.

Jeżeli chodzi o sam poziom trudności to mi się grało dość łatwo, dziewczyna na początku się męczyła, ale jak wdrożyła się w sposób rozgrywki polegający na wymijaniu zbyt silnych przeciwników/używania zwojów również zaczęła dość sprawnie przebijać się przez rozgrywkę. Nie uważam żeby Łuk był jakoś dużo mocniejszy od walki wręcz w rękach sprawnego gracza.
Odpowiedz
Oczko 
Epilog ukończony.

[Obrazek: VeK3ISF.jpg]

[Obrazek: 44ws1ZG.jpg]

Grało mi się lepiej od poprzednich podejść, bo widocznie bardziej doceniłem, że wszystko, co się dzieje w modyfikacji w mniejszym lub większym stopniu, ale jednak kręci się wokół wątku głównego i nie ma tu takiego "high fantasy". Oczywiście duży plus za pożegnania z mieszkańcami Khorinis w końcówce.

Także kontynuacje Przeznaczenia po raz kolejny ukończone przeze mnie w komplecie. 
Świetna seria, gdzie fabuła gra pierwsze skrzypce, a zadania są w większości wielowątkowe i powiązane z innymi questami. 
Bez "mowy-trawy" i zadań polegających na przyniesieniu 5 grzybów z drugiego końca lasu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości