Przebudzenie - przebieg prac
#16
Zatem wchodzę to, choć zaznaczam, że nie mam już tyle czasu co kiedyś i nie należy się ode mnie spodziewać bardzo szybkiego tempa pracy. W miarę wolnego czasu jednak chętnie pomogę :)
#17
(13.04.2017, 18:52:42)AhnBael napisał(a): że nie mam już tyle czasu co kiedyś

a ja tyle samo chęci i samozaparcia, dlatego trzeba mierzyć siły na zamiary i zrobić coś co nie utknie w jakimś momencie z powodu ogromu pracy

Na razie czekamy co postanowi Prorok, bo bez niego nie jestem w stanie nic zrobić w kwestii stworzenia obszaru gry i poprawek w zenach (koniecznych) oraz składania tego wszystkiego  całość.
Jeśli się zdecyduje zrobić to co robił w G2 P i Epilogu to jesteśmy bardzo do przodu, ale jeśli nie to staniemy przed problemem braku spacerzysty/leveldesignera.
Content mogę uklepać nawet sam, ale sprawy powyższe plus wstawienie nowych modeli czy tekstur to już przekracza moje możliwości i innych osób w Teamie.

Na pewno też będzie potrzeba ze dwóch nowych testerów sprawnie poruszających się po siatce WP i ze znajomością zena DP , oraz pozostałych wymienionych wcześniej .
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

#18
(13.04.2017, 18:46:03)Memorius napisał(a): Nie, raczej zawęzimy, usuwając też dostęp do ŚŚ. Już chyba jej wystarczy
Oj tak, zdecydowanie. Jestem właśnie świeżo po przejściu po raz kolejny tej wspaniałej lokacji i... już wystarczy. Chyba, że dokonałoby się tam jakichś ważkich zmian, ale na to nie ma chęci i w sumie nie widać też potrzeby.
#19
Ważkich się nie da, bo trzeba by robić nowe triggery i nowe eventy tworzyć ...
Myślę ,że i bez tego obszar jest na tyle duzy duży, żeby tłuc orkuf i inne plugastwo, a może nawet z nimi rozmawiać?
popcorn
Na pewno ciekawe rzeczy będą się działy i gdzie indziej np w zupełnie nowy sposób wykorzystanej Wolnej Kopalni i okolicach.

Prorok się zdecydował i teraz chyba ten wózek jakoś popchniemy :>
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

#20
Oho - Trzymam kciuki :>
#21
aktualnie przewidziany został tytuł G2 Przeznaczenie - Przebudzenie

Prace zostały rozpoczęte. :>
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

#22
Z Przeznaczenie to już saga się robi !
Jestem symbolem CHWAŁY... Jestem MISTRZEM ARENY...
#23
Tak, ale o ile często z kontynuacjami różnie bywa pod względem jakości względem pierwowzoru, o tyle tutaj jestem o to zupełnie spokojny.
#24
Ja osobiście pomogę po przejściu Epilogu. O ile lore Przeznaczenia jest mi dobrze znane, tak Epilogu wciąż nie znam oprócz wstępnych koncepcji.
#25
prace sa na etapie całkowicie wstępnym
dialogowcy i scenarzyści dostaną contenty gdy będzie stworzona wstępna wizualizacja dla NPC , będzie ich pełny zestaw i ustawienie wstępne w startup oraz ustalony zarys lore poszczególnych frakcji

na razie jest przygotowany folder NPC w gotowości około 60%, bez rutyn i lokalizacji w zenach

Ur Shak stosując zdalną magię teleportacji orków przenosi Beziego ponownie do GD.
Tu wyjaśnia mu, że nad GD i całą wyspą zawisło ponownie ogromne niebezpieczeństwo.
Zgodnie z umową z Ur Koshem jak wiadomo część wyspy w zamian za zasoby została oddana rdzennym orkom kierowanym przez Ur Shaka oraz klanowi Ur Kosha.
Niestety przewidywania Ur Kosha sprawdziły się.
Na wyspie pojawiły się kolejne klany z Nordmaru, wojownicze i nie mające zamiaru dotrzymać warunków umowy pomiędzy Ur Koshem a Lordem Hagenem.
Co więcej , pretendują one na zwierzchnictwo nad Świątynią Śniącego upatrując w niej, a raczej w tym , co zawiera źródlo swojej nowej potęgi.
W Świątyni nadal pogrzebane są doczesne szczątki Śniącego , tyle że Duch zawsze w mistyce triumfuje nad Materią.
Bezi Śniącego odesłał do innego wymiaru, ale przecież definitywnie nie zniszczył.
Ur Shak wie to doskonale i zamknął Świątynię ponownie, nakładając na nią Pieczęć Milczenia.
Klan Ur Shaka staje na straży spokoju Świątyni lecz jest zbyt słaby, by obronić ją przed wtargnięciem Wrogich Klanów, dowodzonych przez Tum- Arha , bezwzględnego i opętanego żądzą władzy Najwyższego Szamana Rady Pięciu Klanów.
Ur Shak nie ufa ludziom , którzy teraz zamieszkują GD.
Nic dziwnego skoro zamek zajmują przedstawiciele Zjednoczonego Obozu pod wodzą Arto.
Stosunki z przybyłymi na mocy układu z Thorusem dawnymi mieszkańcami obozu w Jarkendarze pod wodzą Ashgana są skomplikowane i napięte, a podział władzy i zysków z kopalń niejasny.
Ludzie Ashgana są rozczarowani , zajmując niskie stanowiska i zamieszkując głównie w dawnym obozie Arto.
Sytuację komplikuje pojawienie się samego Thorusa na czele oddziału Najemników Orków z tajemniczą misją, której celów nikt dokładnie nie zna.
Niewielka grupa Paladynów obserwuje wszystko z uwagą z boku.
Kierujący nią Ingmar nie do końca jest przekonany czy Lord Hagen podjął właściwą decyzję, tym bardziej że plany odbudowy potęgi Magnata nie powiodły się i choć nadal jest on otoczony przez wiernych mu ludzi to tak naprawdę pozostaje samotny i bezradny wobec problemów Górniczej Doliny.
W GD pojawiają się także Czarni Magowie z Nowego Czarnego Zakonu, zwanego Zakonem Czaszki. Podejmują poszukiwania pewnego artefaktu powiązanego z Xardasem, oraz ścigający ich Zakon Ocalenia, tajemniczej organizacji Magów z kontynentu.
Powrót Hagena z rudą do Myrtany wywołał sensację i stał się początkiem wyścigu po surowce GD tym bardziej, że w ładunku uczeni odkryli nowe gatunki rud o niezwykłych właściwościach.
Rozpoczyna się bezlitosna rywalizacja pomiędzy Kompanią Górniczą a Zamorską Gildią Araxos , gdzie złoto i dyplomatyczne intrygi mają na celu opanowanie złóż zarówno na terenach orków jak i ludzi. Kopalnia Arto jest zagrożona.
Łatwy zysk ściąga na wyspę zarówno górników jak i bandytów... i nie tylko ich.
Orkowie z Nordmaru łasi na łupy i niewolników próbują przemocą i rabunkową eksploatacją zagarnąć wszystkie bogactwa Górniczej Doliny.
Są silni lecz w ślad za nimi przybywają do Doliny Nordmarczycy pod wodzą Askvida, którym przyświeca tylko jeden cel.
Wypełnienie zemsty, którą poprzysięgli po zniszczeniu ich rodzinnej osady , wysoko w górach Nordmaru.
Na swej drodze bohater spotka też inne postacie znane z Przeznaczenia i Epilogu do niego, które będą nierozerwalnie związane z jego nowym Przeznaczeniem.
Według Ur Shaka Człowiek -Przyjaciel jest jedynym, który jest zdolny zaprowadzić w GD ład i porządek oraz pokrzyżować plany Tum- Arha.
Bezimienny przemierzy zniszczone wojną, pełne potworów i innych niebezpieczeństw ziemie Górniczej Doliny, by po raz kolejny wypełnić swoje Przeznaczenie.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

#26
No no - Na plus Język
#27
Zapowiada się super mod, bez wahania mogę rzecz iż ekipa DT tworzy jedne z najlepszych modów do gothic :)
           "Tubylcy to mieszkają w pokoju Gepsia, a nie w Koloni na bagnach"
                                                                                    ~ Opos
#28
z grupy LUDZIE jest już gotowych pierwszych 100 NPC - tych których poznaliście już w G2 Przeznaczenie i tych z Epilogu
możliwe sa oczywiście pewne zmiany dotyczące ich pancerzy czy uzbrojenia ale raczej niewielkie i będzie to opanowane w 2 dni jak sądzę.

Prace nad 50 nowymi NPC z grupy LUDZIE potrwają nieco dłużej, bo musimy ich wyposażyć w nowe stroje i pancerze, jakich jeszcze nie używaliśmy oraz być może w pewne nowe bronie , które trzeba dopiero stworzyć.

Przy grupie ORK będzie trochę roboty, bo zamierzamy wprowadzić zupełnie nowy typ orka nordmarskiego i mamy nadzieję, że spodoba się tak jak spodobał się Ork Szkielet, którego też zobaczycie ponownie.

Będą też inne gadające istoty, ale to już tajemnica,
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

#29
Super. Wchodzimy już trochę w klimat lore G3, gdzie występują masowo gadający orkowie. Zapewne będą mieli dużo do powiedzenia o sytuacji na kontynencie i to będą opinie z tej 'drugiej strony barykady'. Bardzo mi się to podoba. Czyli doprecyzowując - generalnie akcja będzie się rozgrywała bezpośrednio po zakończeniu Epilogu?
#30
Tak, powiedzmy że kilka dni po jego zakończeniu.
Gadających orków będzie ponad 20 , max do 30 przy czym będą też orkowi handlarze, alchemicy i nauczyciele.
zapewne będą questy, gdzie zaangażowani będą wyłącznie orkowie, tak jak w mini wątku Ur Shaka w R 5 Przeznaczenia i będzie do tego cyklu zadań Ur Shaka sporo nawiązań.

"Robią się" nowi NPC.
Przy okazji zrezygnowałem z nadmiaru zwykłych randomowych bandytów, których będzie teraz chyba max 10 (kilku imiennych) na rzecz wprowadzenia nowej frakcji Najemnicy Gildii Kupców Araxos, niezbędni jako "zbrojny argument" tejże gildii.
W nowym pancerzu oczywiście, choć znanym już z Przeznaczenia, ale w ten sposób poznany nieco historię pewnej postaci z z G2 P.

Trochę przeraża mnie rozmach planowany w Przebudzeniu...
Jest także kilka kwestii do ustalenia, między innymi rozważamy stworzenie ścieżki Druida z własnym zestawem broni i spec gadżetów, będącej czym w rodzaju Leśnego Maga jakby.
Z drugiej strony, jak widzę "popularność" ścieżki maga w Przeznaczeniu, to nie wiem czy się w ogóle warto w to bawić, choć jest tu miejsce dla sporych nowinek skryptowych.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości