Klucz do prawdy - wersja pierwotna
#31
Mnie się wydaje, że już mam odpowiedź, ale nie mam jeszcze całkowitej pewności, dlatego z uwagi na jedną szansę jeszcze chwilę was potrzymam w niepewności ;)
Odpowiedz
#32
Owszem, ale nie dziś. Jutro po południu.
Odpowiedz
#33
Również zamierzam spróbować, ale podobnie jak Dino.
Even if the morrow is barren of promises...
Nothing shall forestall... my return.
Odpowiedz
#34
Ok, na moje oko zagadkę definitywnie rozwiązałem prawidłowo :)   Ciągle jednak uważam, że podanie tu odpowiedzi mogłoby w znaczący sposób naprowadzić innych na dobry trop poprzez możliwość zastosowania metody 'przechodzenia labiryntu zaczynając od mety'. Poczekam więc aż reszta deklarująca swój udział poda swoje odpowiedzi, lub podeślę ją Wielebnemu na PW. 

PS. Nie było to wszystko oczywiste, ale testerzy mocno przesadzali tutaj z płaczem  popcorn
Odpowiedz
#35
Owszem, podawanie tu odpowiedzi nie jest dobrym pomysłem ;)
Odpowiedz
#36
Tak ja też jestem tego zdania, że podanie odpowiedzi tu mocno by niektórych naprowadziło.


(11.05.2017, 19:52:15)Token napisał(a): PS. Nie było to wszystko oczywiste, ale testerzy mocno przesadzali tutaj z płaczem

No wiesz nie każdy jest Tokenem :>
[Obrazek: qAYZlrP.gif]
Odpowiedz
#37
Podejmuje ta rekawice :>
Tak przy okazji: znalazłem byka w ksiegach. Fstyd!
Odpowiedz
#38
(11.05.2017, 20:14:18)Klimek napisał(a): Tak przy okazji: znalazłem byka w ksiegach
Którego? ;p

A czy szanowni testerzy poznali w końcu prawidłową odpowiedź i sposób, w jaki winno się ją odczytać?
Odpowiedz
#39
Cytat:PS. Nie było to wszystko oczywiste, ale testerzy mocno przesadzali tutaj z płaczem

Zaraz, zaraz.
W grze gracz nie miał możliwości podglądu ksiąg w trakcie dawania odpowiedzi, czyli praktycznie musiał je znać na pamięć zanim przystąpił do Próby Barthosa.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#40
Jasne. I zgadzam się, że pod tym względem zagadka jest trudna. Pamiętam jednak, że zagadka przez długi czas pozostała nierozwiązana nawet po wielokrotnych próbach i także sami testerzy wspomnieli o wielokrotnym stosowaniu metody save/load. Dlatego tylko tak napisałem. Mam przecież świadomość, że zrobić to za pierwszym razem nie znając niczego poza treścią ksiąg byłoby bardzo trudno.
Odpowiedz
#41
(11.05.2017, 20:41:32)Token napisał(a): że zrobić to za pierwszym razem nie znając niczego poza treścią ksiąg byłoby bardzo trudno.
dlatego byłem przeciwny tej wersji w Epilogu
tak trudne zadanie mogłoby wywołać słuszne IMO niezadowolenie graczy
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#42
Hmm, coś w tym faktycznie jest. Ale były też głosy, że jest w tej formie nierozwiązywalna, a z tym się już nie zgodzę. Ale to ja. Zobaczymy co powie reszta.
Odpowiedz
#43
Zagadka była nie do rozwiązania dla dobrego gracza, a co dopiero dla przeciętnego śmiertelnika. Widziałem rozwiązanie albo przynajmniej jego fragment w udostępnionym temacie. Jeśli ktoś nie siedzi mocno w tych tematach, znajomości polszczyzny, łaciny i tego wszystkiego z czego trzeba tam było skorzystać, żeby dojść do rozwiązania, to nie miał szans. Moim zdaniem bardzo dobrze się stało, że to zostało zmienione. Ja rozumiem, że Ty Token ogarniasz tematy, ale nie mierz wszystkich swoją miarą.
Odpowiedz
#44
(11.05.2017, 20:55:33)Dota napisał(a): Zagadka była nie do rozwiązania dla dobrego gracza, a co dopiero dla przeciętnego śmiertelnika.
To prawda - tym bardziej, że odbiorcą w zdecydowanej większości są gracze, którzy oczekują akcji dynamicznej. Dla nich zagadki, jeśli nie nagradzają potężnym artefaktem albo mieczem, czy pancerzem - są tyko stratą czasu.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#45
Dobra, uczestnicy mogą wysyłać swoje odpowiedzi również na moje PW. Zobaczymy, czy będę musiał kombinować nad jakąś dogrywką.

Co do błędu ortograficznego, wiem, że tam jest, ale szacunek, że ktoś to w ogóle zauważył. Macie Easter Egga :D
Koniec kariery ~ emerytowany Arcymag Ognia
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości