Klucz do prawdy - wersja pierwotna
#46
PW wysłane Wielebnemu.
Odpowiedz
#47
Orajt, i ja też już przygotowałem swoją odpowiedź. Jedno pytanie sprawia mi najwięcej trudności a to dlatego, że mogą być w nim dwie prawidłowe (według mnie) odpowiedzi, jednak tekst przechyla bardzo delikatnie szalę na tą, którą wybrałem a więc teraz będę z niepokojem w sercu oczekiwał na werdykt. Język
Odpowiedz
#48
Ja niestety się poddaję. Szacunek jak ktoś dobrze odgadnie całość. Dałem radę rozszyfrować tylko dwa...
Even if the morrow is barren of promises...
Nothing shall forestall... my return.
Odpowiedz
#49
Wpłynęły już dwie odpowiedzi, ale karuzela kręci się dalej. Czekamy aż padnie ich pięć, żeby podnieść trochę temperaturę. Nie martwcie się popełnić błędu! Oczywiście nie zdradzę jeszcze, czy obaj panowie sobie poradzili.
Koniec kariery ~ emerytowany Arcymag Ognia
Odpowiedz
#50
(11.05.2017, 19:52:15)Token napisał(a): PS. Nie było to wszystko oczywiste, ale testerzy mocno przesadzali tutaj z płaczem 
Wiesz co najpierw sprawdźmy czy dobrze odpowiedziałeś a potem się tak mądruj :D Bo piszesz to jakbyś już miał odpowiedź że prawidłowo rozwiązałeś Język
Jestem symbolem CHWAŁY... Jestem MISTRZEM ARENY...
Odpowiedz
#51
Tak, racja. Zaczekajmy.
Odpowiedz
#52
Wpłynęły już 4 odpowiedzi i można powoli szeregować pozycje uczestników. Jako że istnieje jeszcze przynajmniej jeden kandydat, to myślę, że wyniki ogłoszę w sobotę wieczorem.

Wpłynęło 5 odpowiedzi, co znaczy, że minimalny wymóg został spełniony. Chętni mają czas do wieczora. Może warto zaryzykować i zwiększyć swoje szanse na bycie zauważonym przy wydaniu Speciala, m?
Koniec kariery ~ emerytowany Arcymag Ognia
Odpowiedz
#53
Rozumiem, że ewentualne wyjaśnienia co do odpowiedzi, EWENTUALNIE przesłać potem tak? Bo wysłałem samo hasło. :>
Odpowiedz
#54
Oczywiście, na razie zbieram same odpowiedzi. Wszakże czasem nie trzeba niczego wyjaśniać. Lol

PS. Jakby ktoś jeszcze chciał odpowiadać, a ma za mało czasu to wydłużę do niedzieli, tylko napiszcie.

Uwaga, uwaga, mieszkańcy Khorinis!

Po dzielnym boju nielicznych śmiałków, którzy odważyli się podjąć wyzwania Maga czas ogłosić wyniki.
Pragnę pogratulować wszystkim, bo mieliście wystarczająco hartu ducha, by nie podkulić ogona i nie uciec od wyzwania, a to się chwali.
Wszyscy są zwycięzcami, ale jednak można wyróżnić kolejność poszczególnych zawodników.

Oto wyniki konkursu wiedzy i umiejętności:

1. Token/Klimek
3. Dinozaur7
4. Dusaro
5. MaQo

Jako że omnibus może być tylko jeden, w najbliższym czasie odbędzie się dogrywka dla Tokena i Klimka, ale na razie mogą spać spokojnie. Wierzę też, że oboje rozwiązali zagadkę samodzielnie, więc nie trzeba będzie nic wyjaśniać na PW.

Jeszcze raz brawa dla wszystkich uczestników!
Koniec kariery ~ emerytowany Arcymag Ognia
Odpowiedz
#55
Gratulację dla Tokena i Klimka :>


Podium Język
Odpowiedz
#56
Token to był pewniaczek. Ale Klimek? No no gratulacje! :>
[Obrazek: qAYZlrP.gif]
Odpowiedz
#57
Cieszę się z takiego rezultatu, ale czekam z niecierpliwością na dogrywkę. Zwycięzca może być tylko jeden  grill
I przyłączam się do gratulacji dla wszystkich, którzy podjęli tę niełatwą próbę.
Odpowiedz
#58
A ja tak czekałem na wyniki aby się dowiedzieć, czy się udało czy nie i odetchnąć z ulgą po tym krótkim ale jakże napiętym oczekiwaniu. A tu jeszcze trzeba się spodziewać dogrywki, emocje zaraz mnie rozerwą. popcorn Cóż ten waść Michał jeszcze nam wymyśli?

Gratuluję próbującym, bo w tej zabawie raczej chodzi o samą chęć spróbowania niż o podanie prawidłowej odpowiedzi. OK

Dawno już nie rozwiązywałem podobnych zagadek, a ta sprawiła mi mega satysfakcję. Obawiam się jednak, że mój zlasowany przez gry kąputerowe musk już wielu takich prób nie wytrzyma. Troll
Odpowiedz
#59
OSTATECZNA BATALIA

Token
vs Klimek


Całość dalej opiera się na podanych wcześniej księgach. Schemat zagadki jest podobny, lecz tym razem hasło nie układa się w zdanie. Zwycięzcą zostanie ten, kto uzyska najwięcej punktów. Odpowiedzi podajemy na PW. Nie ma jakiegoś specjalnego limitu czasu, ale niech rozstrzygnie się to do tygodnia. Niechaj rozpocznie się ostateczne starcie. Powodzenia!

Wyruszyłem z tarczą, a na niej wróciłem. Nie martwy jednak, a przez przyjaciół wywyższony.
Jam jest Słowem Ognia, moc swą objawiłem młodzieńcowi szlachetnemu, a krajobraz zajścia tego to:


1. Słoneczna pustynia
2. Zielona równina
3. Góry błotniste
4. Bezkresna tundra
5. Stepy szerokie
6. Kontynentu stolica
7. Śniegu ojczyzna
8. Morza okolica

Młodzi i pełni wiary byli a jednak wszyscy zginęli. Czemuż na taki krok się powzięli?
Konotacje zawiłe i pozycja wysoka nie obroniły urzędnika:


1. Kuzyna
2. Wuja
3. Syna
4. Przyjaciela
5. Siostry potomka
6. Krewnego przybranego
7. Brata potomka
8. Najemnika

Pesymistyczne są tej historii początki, lecz przez swych wyrazów szeregi do zrywu na końcu nawołuje.
Symbolem jest wolności po z duszą rozprawie.


1. Twierdza na skale
2. Wschód słońca
3. Tęcza
4. Drogowskaz świetlisty
5. Most
6. Ręce niespętane
7. Księżyca światło
8. Blask ognia

Hartowałem swe ciało i wylewałem poty...
Rękę na dar boski podniosłem i jaką karę przez to poniosłem?


1. Szaleństwo
2. Bezsenność
3. Więzienie
4. Kary cielesne
5. Samotność wieczystą
6. Ręki utratę
7. Śmierć
8. Słowną reprymendę

Zapragnąłem szybko piąć się w górę i pominąłem pracy torturę!
Ja z kolei pracowałem wytrwale i taką oto nagrodę otrzymałem!

1. Możliwość posiadania magicznych zwojów
2. Nauka kręgów magii
3. Trening bojowy
4. Dostęp do świętej kaplicy
5. Poszerzenie swojej mocy magicznej
6. Zgłębienie tajników alchemii
7. Poszerzenie wiedzy o świecie
8. Boskie objawienie

Kolejny dzień i znowu to samo. Jak długo jeszcze starać się muszę?
Z pozoru najmniej warte zajęcie, a wnet uleczy cię z:


1. Lenistwa
2. Wyniosłości
3. Zazdrości
4. Chciwości
5. Gniewu
6. Nieczystości
7. Obżarstwa
8. Bólów chrzęstno-stawowych


Koniec kariery ~ emerytowany Arcymag Ognia
Odpowiedz
#60
Bardzo sprawnie to skleciłeś, Świątobliwy. Fajnie. Na dniach przysiądę w wolnej chwili.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości