Platforma miłośników Kucy(ków) Pony
#16
Ci którzy tworzą modyfikacje są Artystami , tworzą Dzieła sztuki i jak każdy Twórca Kultury odznaczają się określonym poziomem wrażliwości, zazwyczaj wyższym niż poziom wrażliwości przeciętnego brukarza.
Outlander wyróżnia się tym, że on swoją pracę ukończył.
Nie było to dane bardzo wielu Pseudoartystom , którzy tworzą od lat swoje jedno Wiekopomne Dzieło , nigdy go nie skończą ale w tzw Świecie Moddingu będą zawsze i będą zawsze powtarzać - "tworzę a wy kurwa czekajcie".

Tego co można dostać za darmo nikt nie szanuje.

Najlepszy byłby mechanizm taki , gdzie mody wysokiej jakości mogły by sie ukazać pod skrzydłami i szyldem firmy posiadającej prawa do G1 i G2 jako produkty tej firmy, być w pełni pod ochroną praw autorskich a ich twórcy otrzymywać albo tantiemy albo jednorazowe wynagrodzenie od scedowania praw autorskich na tę firmę.

Wydaje mi się że udostępnienie narzędzi umożliwiających tworzenie modyfikacji nieco przerosło oczekiwania darczyńców.
Zapewne sądzono, że paru zapaleńców doda sobie tam na domowy użytek jakieś nowe pancerzyki i miecze.
Tymczasem w dobie obecnej w oryginalne wersje gra juz zdecydowanie mała grupa ludzi.
Internet jako dobro powszechne zmienił tez dostępność danych i wiedzy o tej grze.
Rok 2016 to nie rok 2002.

odnośnie tego że Outlander usunął linki do downloadu
zrobił jako autor to co uważał za słuszne w sprawie rozpowszechniania swojego utworu
jeśli Outlander nie wyraził zgody na publikowanie duplikatów downloadu, a takie się pojawią to ich autorzy są tylko małymi internetowymi skurwielami godnymi pogardy i rozpoczęcia kroków prawnych na drodze cywilnej
tyle
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#17
Na tm już są linki do er 1.4.5 xD
Temat jest to ludzie chcą pobierać ;) Mógł Out wywalić wszystko z tm to by spokój był a tak to ;)
Odpowiedz
#18
Oczywiście autorowi nie ma nic do zarzucenia.Tylko np.mnie przybiła taka sytuacja,że dwa razy zacząłem nową grę i dwa razy nie mogłem skończyć z przyczyn technicznych.Ale mod ogromnie wciągający,gdyby nawet wydała go profesjonalna firma to kupiłbym bez zastanowienia.
Odpowiedz
#19
No, niestety - wiele osób dobija się o link do ER oraz patcha na PW, GG i pocztę facebookową. Mam, ale nie udostępnię szanując jakoby twórcę i jego decyzję. Skoro wszystko usunął to pewnie nie życzy sobie tego typu działań - bez względu jak to nie wygląda. Zresztą, zainteresowani z pewnością znajdą linki w innym miejscu w sieci.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#20
Bardzo mi się podoba że mamy takich wygadanych Użytkowników na forum.
Nie nadążam czytać co piszą w działach jawnych.
<3 Pony

No ekipa DT na pewno nie będzie tu zabawiać Użytkowników konwersacją, nie jesteśmy u cioci na imieninach.
Mamy co robić i dyskusje  w działach niejawnych toczą się cały czas.
Zapewne gdyby wstawiane były memy albo gołe cycki to pojawiły by się rozliczne komentarze, ale celujemy w nieco inteligentniejszy "target" userów.
Fora polegają na tym , że użytkownicy rozmawiają  i dyskutują między sobą a nie oczekują tylko i w nabożnym skupieniu info od Ojca Wszystkich Narodów. Relaks
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#21
Jak to powiedział pewien mądry król.Na wszystko jest wyznaczony czas,jest czas mówienia i milczenia.Mniej więcej tak.
Odpowiedz
#22
Cytat: w naszym stylu
jest tylko ciężka praca pod Moim Światłym Przewodnictwem

sam zaś temat zawiera głębokie  przemyślenia z dziedziny etyki i moralności
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#23
ey ja mam i udostępniłem linki z uploadem.
Oulander usuwając nie wspomniał slowem ze nie życzy sobie reupów.
Gdyby to zrobił nie wrzucił bym tego na TM a że ludzie sie pytali i wgl o DL którego to najpierw bez patcha dałem w torrencie a po jakimś czasie uploadowałem juz patch.
Może w waszych oczach jest to złe lecz out nic nie wspomniał ze ma tak nie byc.
Wystarczyło by zamknąć temat na TM i napisać nie życze sobie uploadów ani nic związanego z moją modyfikacją.
Wtedy ok szanuje
Odpowiedz
#24
Cytat:Oulander usuwając nie wspomniał slowem ze nie życzy sobie reupów.

wskaż źródło z jakiego pochodzi twój download i info że Autor wyraził zgodę na rozpowszechnianie swojego utworu

tak na marginesie - jest coraz większa liczba spraw gdy zgłasza się do ciebie pełnomocnik prawny i wikłasz się w sprawę odszkodowawczą z powództwa cywilnego na sumę jaka adwokat ustali z poszkodowanym
możesz wygrać ale raczej przegrasz, bo zazwyczaj bardzo pokaźny procent trafia do mecenasa specjalizującego się w takich sprawach gdzie honorarium wypłaca sobie z zasądzonej sumy
to że taki link znajduje się na TM Administracja tego forum lekko skomentuje, ze nie jest w stanie kontrolować wszystkich linków i postów i bedzie miała słuszność
Jeżeli taki download BYŁ na forum wstawiony przez Outlandera i został przez niego usunięty to oznacza że on sobie takiego rozpowszechniania nie życzy.
Jeżeli we współautorstwie pozostawały inne osoby (czyli dzieło było pracą zespołową podpisaną wspólnie) to prawo dochodzenia roszczenia ma każdy z współautorów.
Ja bym tak na pewno zrobił, bo kasa mi potrzebna i mam takich znajomych mecenasów, zapewniam.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#25
Jest płacz na moim komunikatorze prywatnym że członek DT złamał umowę O Miłości Wzajemnej.
Przejrzałem forum i nic takiego tu nie widzę.
Panuje atmosfera zrozumienia, poszanowania i wybaczenia.
Jesli takie rzeczy dzieją się poza Forum DS i osoba taka występuje jako użytkownik prywatnie to nic mi do tego i proszę mi głowy podobnymi rzeczami nie zawracać.
Jeśli takie rzeczy dzieją się na Forum TM to tym bardziej , bo to śmietnik internetowy na poziomie wpisów z onetu i tylko chyba ukryty w niejawnym dziale SupeRAdMin Avallach w swej zajebistości tego nie widzi.
Tak więc nie widzę powodu do waporów i omdleń, drogie dziewczęta.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#26
(03.03.2016, 07:58:18)Memorius napisał(a): Jest płacz na moim komunikatorze prywatnym że członek DT złamał umowę O Miłości Wzajemnej.
Przejrzałem forum i nic takiego tu nie widzę.
Panuje atmosfera zrozumienia, poszanowania i wybaczenia.
Jesli takie rzeczy dzieją się poza Forum DS i osoba taka występuje jako użytkownik prywatnie to nic mi do tego i proszę mi głowy podobnymi rzeczami nie zawracać.
Jeśli takie rzeczy dzieją się na Forum TM to tym bardziej , bo to śmietnik internetowy na poziomie wpisów z onetu i tylko chyba ukryty w niejawnym dziale SupeRAdMin Avallach w swej zajebistości tego nie widzi.
Tak więc nie widzę powodu do waporów i omdleń, drogie dziewczęta.
Akurat tam wasz członek teamu zaczął dyskusję strasząc ludzi wstawiających linki na tm sądami (polodiscovery), obrażał BS niejednokrotnie, a kilka razy, mamy nadzieje, że sytuacja się więcej nie powtórzy bo BS przestrzega umowy :)
 
Odpowiedz
#27
polodiscovery

nie ma takiego użytkownika na TM o ile mi wiadomo

ponadto kolego Opos - już raz ustaliliśmy że jesteś na tym forum persona non grata
nic się w tej materii nie zmieniło
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#28
polodiscovery to Bosper na forum tm, sam się przyznał w komentarzu, ss nie będę tutaj wysyłać, ponieważ osoby które miały zobaczyć je, zobaczyły, a co do tego, że jestem tutaj niechciany to będę tylko sprawdzał czy DS trzyma się umowy zawartej z BS, żadnych innych brudów zamiaru robić nie mam
 
Odpowiedz
#29
Nie ma na to żadnych dowodów - jakiś IP , odciski palców?
Kązdy się może podać za każdego, jesli nie ma możliwości porównania danych
Ja bym obstawiał że Bosper to Werewolf piszący z kompa kolegi z siłowni - ten sam styl ogólnie typowy dla TM

ja niestety nie mogę się podać za MacDuna bo mistyfikacja wyszła by od razu na jaw

to praktyki stosowane ostatnio nagminnie , jak w przypadku podesłanych przez towarzyską śmietankę TM "testerów" do testów Przeznaczenia w ostatnim czasie

Cytat:a co do tego, że jestem tutaj niechciany to będę tylko sprawdzał czy DS trzyma się umowy zawartej z BS

Idol
mój pierwszy i raczej żelazny kandydat do tytułu Idol Marca
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#30
Dobra, załatwię IP
 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości