Przebudzenie - problemy techniczne
#61
(08.06.2021, 18:25:53)N1kX napisał(a): Gdzie masz zainstalowaną grę? Masz prawa do folderu z grą? To tak, jakbyś nie miał racji, a gra nie może skompilować tekstury.
Tutaj spróbuj skopiować HUM_ARAXOS-C.TEX do C:\Games\Gothic II NoTR\_work \ Data \ Textures\_compiled

Google drive

Widzę też problemy: w skrzyniach brakuje wielu przedmiotów, niektóre potwory nie są wstawiane do świata gry. Potem po epilogu będę się rozglądał.

Dobra, wnioski do których udało mi się dojść metodą prób i błędów na szybko:
*program files nic tu nie ma do rzeczy, ale dla pewności trzymam w innym folderze
*nie ma znaczenia tu wersja system packa/uniona, ani obecność wtyczek
*zanim zastosowałem się do rady od ciebie spróbowałem instalacji przez wyprucie instalatora 7-zipem, wniosek? A no taki, że windows pokazał mi 116 monitów o podmianę plików, ale samych kopiowanych plików było bodaj 124. Czyli jakby 8 plików brakowało. Podczas instalacji instalatorem było kilkadziesiąt monitów, wszystkie akceptowałem, choć było to irytujące. Mimo instalacji ręcznej nic się nie zmieniło.
*Po wrzuceniu pliku od N1kX według wskazanej ścieżki (musiałem dorobić folder _compiled) na ten moment wszystko śmiga, postacie z araxos mają nawet swoje pancerze.

**I wniosek ekstra. Teraz gram na laptopie, ale wcześniej przez jakąś godzinkę kilka miesięcy temu grałem na swoim prywatnym pc'cie. Przebudzenie instalowałem poprzez wyprucie instalatora. Ogólnie gra działała(jedyna różnica to że tam miałem dx11 i inny texture pack), ale pancerze z Araxos nie wyświetlały się (były przezroczyste), więc zastanawiam się czy problem z nimi nie leży w braku czegoś, a nie koniecznie w mojej konfiguracji. Nie wiem co mam o tym myśleć. Zostawiam to do przeanalizowania ludziom mądrzejszym ode mnie.

A no i tak kminię jeszcze, czy po prostu to się nie będzie sypać dalej, jak pojawią się kolejne postacie w nowych pancerzach czy coś, bo nie doszedłem na taki etap fabuły, ale to wyjdzie chyba w praniu.
Ładne słowa nie wystarczą, aby zmienić świat.Lelouch Lamperouge
Odpowiedz
#62
A co tu myśleć? DX11 nadal ma problemy z wyświetlaniem tekstur z kanałem alfa, więc czasami NPC / potwory / świat gry może zniknąć.

Instalacja i inne manipulacje niczego nie rozwiążą, w pliku MOD znajdują się oryginalne animacje/Siatki / Tekstury, które kompilują się u graczy (to źle), więc przerabiam zawartość modu, aby gracz nie kompilował niczego.

Aby nie musieć manipulować, Zamień plik mod na ten.

Google.drive
Odpowiedz
#63
(09.06.2021, 12:15:45)N1kX napisał(a): A co tu myśleć? DX11 nadal ma problemy z wyświetlaniem tekstur z kanałem alfa, więc czasami NPC / potwory / świat gry może zniknąć.
Rozumiem, nie chodziło mi o alfę, tylko o fakt że tam to chodziło, bez errorów, abstrachujac od tego jak i czy wyświetlało poprawnie, a fakt że był dx podałem tylko i wyłącznie by uczciwie opisać konfigurację.

Po zainstalowaniu wersji podlinkowanej wyżej póki co działa, ponadto rozwiązało to problem niekompatybilności u mnie z pewnymi skryptami ninja (działać działały, ale troszkę gryzły się z unionowymi, a teraz jak ręką odjął).
Ładne słowa nie wystarczą, aby zmienić świat.Lelouch Lamperouge
Odpowiedz
#64
(09.06.2021, 12:58:42)Hexados napisał(a): Po zainstalowaniu wersji podlinkowanej wyżej póki co działa, ponadto rozwiązało to problem niekompatybilności u mnie z pewnymi skryptami ninja (działać działały, ale troszkę gryzły się z unionowymi, a teraz jak ręką odjął).

Być może dlatego, że N1kX zaktualizował przy okazji Lego z Ikarusem  :)
Odpowiedz
#65
(09.06.2021, 16:28:42)Erwin napisał(a):
(09.06.2021, 12:58:42)Hexados napisał(a): Po zainstalowaniu wersji podlinkowanej wyżej póki co działa, ponadto rozwiązało to problem niekompatybilności u mnie z pewnymi skryptami ninja (działać działały, ale troszkę gryzły się z unionowymi, a teraz jak ręką odjął).

Być może dlatego, że N1kX zaktualizował przy okazji Lego z Ikarusem  :)

Nie, nie ma skryptów, usunąłem tylko pliki źródłowe z pliku .mod

Wszystko będzie, ale później.
Odpowiedz
#66
Miałem duży problem z crashami w okolicy chaty Cavalorna. Plik od N1kX-a pomógł, wysyłam Bonne na Spine, by go zuploadował.

Podczas zapisywania doszło do scrashowania gry. Wczytałem działający save i kontynuowałem rozgrywkę (byłem w wieży Xardasa), jednak po teleportacji okazało się, że zniknęły mi potwory i część NPC (w wieży np. są nekromanci i są też ludzie na zamku). Czy to już koniec?
Odpowiedz
#67
(30.06.2021, 16:48:04)Simon napisał(a): Podczas zapisywania doszło do scrashowania gry. Wczytałem działający save i kontynuowałem rozgrywkę (byłem w wieży Xardasa), jednak po teleportacji okazało się, że zniknęły mi potwory i część NPC (w wieży np. są nekromanci i są też ludzie na zamku). Czy to już koniec?
Teleportowales się mając aggro jakiegoś moba/npc? Miałem podobny problem gdy posiłkowałem się teleportem by uciec, ale wczytanie save sprzed walki załatwiło sprawę.
Ładne słowa nie wystarczą, aby zmienić świat.Lelouch Lamperouge
Odpowiedz
#68
No obawiam się, że ten pociąg (wczytanie save'a) już dawno odjechał.

Nie widzę przycisku edytuj, jakby ktoś połączył posty byłoby super. Daję link do moich zapisów, jakby ktoś chciał się temu przyjrzeć:
https://mega.nz/file/h0hVzQzJ#FAu7vZ0SDt...gDXBvQI4-U
Odpowiedz
#69
Witam, posiadam problem, zainstalowalem poprawnie moda, mam wszystkie playerkity itp i przy klikaniu nowa gra wyskakuje to. Wyglada na zwyklego accesa ale to nie jest to

0023:00688B21 (0x0CC4CA21 0x00000013 0x0000001F 0x00000000) Gothic2.exe
Odpowiedz
#70
często pomagał reinstal systemu Lol
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#71
nie no, powaznie sie pytam :D
Odpowiedz
#72
wbrew pozorom, wielu użytkownikom pomagało jeśli nie działało wg tego schematu:
http://druzynaspolszczenia.pl/showthread.php?tid=55
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#73
Niestety nie pomoglo, ani reinstal moda
Odpowiedz
#74
a jak odpalasz grę?
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#75
Spójrz na post N1kX nr 56, dorzuć to do siebie i zobacz czy działa.
Ewentualnie spróbuj instalacji poza program files.
Nie zadziała to będziemy szukać dalej.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości