Easter egg i ciekawostki
#16
Kto handluje ten żyje - Tom.
Czy to zapożyczenie z piosenki "Teraz jest wojna"? (Nie wiem czy to poprawny tytuł ale wiadomo o co chodzi) :>
Odpowiedz
#17
Tak, oczywiście - klasyk z filmu "Zakazane piosenki".
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#18
Kosma i Damian to dwaj męczennicy chrześcijańscy.

Vanadium, jeśli to w ogóle easter egg, to oczywiście wanad z łaciny. Tlenki wanadu naprawdę są używane jako katalizator.
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
#19
tak jest, wszystko się zgadza!
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#20
Dla zasady trzeba wspomnieć Język

Moscovia - No Rosja/Księstwo Moskiewskie czy co tam jeszcze.

Zoltan - Znany Krasnolud z uniwersum Wiedźmina.
[Obrazek: qAYZlrP.gif]
Odpowiedz
#21
(01.09.2017, 13:23:36)Dinozaur7 napisał(a): Zoltan - Znany Krasnolud z uniwersum Wiedźmina.
no tu akurat klucz leży gdzie indziej

Cytat:Moscovia - No Rosja/Księstwo Moskiewskie czy co tam jeszcze.

termin ten użyty był także przez Tolkiena na określenie Rosji
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#22
"Coś jak Quo Vadis" nawiązanie do książki Henryka Sienkiewicza o tej samej nazwie.
           "Tubylcy to mieszkają w pokoju Gepsia, a nie w Koloni na bagnach"
                                                                                    ~ Opos
Odpowiedz
#23
Napis na pucharku 'homo homini lupus est' - człowiek człowiekowi wilkiem.

Snellius - odsyłam do wikipedii, bo sam tylko to imię kojarzyłem https://pl.wikipedia.org/wiki/Willebrord_Snell reszta panów pewnie podobne imiona znaczące ma, potem sprawdzę.

A i 'nadgorliwość gorsza od faszyzmu' - takie powiedzenie, w sumie bardzo trafnie użyte w modzie.
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
#24
(02.09.2017, 13:56:09)SparrowJacek napisał(a): Napis na pucharku 'homo homini lupus est' - człowiek człowiekowi wilkiem.

Ten, któremu oddajemy pucharek to wyjaśnia nawet :>
[Obrazek: qAYZlrP.gif]
Odpowiedz
#25
(02.09.2017, 13:56:09)SparrowJacek napisał(a): eszta panów pewnie podobne imiona znaczące ma, potem sprawdzę.
tak, zasadniczo z jednego klucza
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#26
"Przed siebie, jak daleko nogi poniosą" czy to nawiązanie do filmu "Jeniec, jak daleko nogi poniosą" "
           "Tubylcy to mieszkają w pokoju Gepsia, a nie w Koloni na bagnach"
                                                                                    ~ Opos
Odpowiedz
#27
Nie miałem pojęcia, gdzie takie info zostawić bo jest to jednoczesnie ciekawostka a zarazem drobny błąd oczywiście samego Gothica a nie Przebudzenia.
Mianowicie jeśli zabijemy szkieleta maga z zatopionej wieży za pomocą Buzdyganu Wyzwolenia to zamist serca możemy od niego pozyskać runę Śmiertelna Kula oraz Przyzwanie Szkieletu.

Ot taka ciekawostka, ja osobiście wczytałem i zabiłem tego maga ze zwoja, bo domyślam się, że serce jest tym, co powinniśmy uzyskać
Odpowiedz
#28
Żelazny pierścień - trochę przypomina się Jedyny Pierścień Saurona.
Even if the morrow is barren of promises...
Nothing shall forestall... my return.
Odpowiedz
#29
Nieco przerobiony (  Troll ) tekst można przeczytać w modyfikacji. Ktoś już się spotkał?



„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#30
Było, nie pamiętam dokładnie u kogo, ale bylo.

A poza tym Siekacz mówi, że tanio skóry nie sprzeda, co się tyczy Pudziana, a Ingmar... cóż, z orkami się nie pertraktuje, z orkami się walczy, czy jakoś tak, skojarzyło mi się z "z kontrrewolucją się nie rozmawia, do kontrrewolucji się strzela"
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości