Drużyna Spolszczenia
Rozwój postaci - balans - Wersja do druku

+- Drużyna Spolszczenia (http://druzynaspolszczenia.pl)
+-- Dział: SAGA „DESTINY” (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=56)
+--- Dział: Przeznaczenie (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=77)
+--- Wątek: Rozwój postaci - balans (/showthread.php?tid=353)



RE: Rozwój postaci - balans - Memorius - 30.06.2022

Ja tam przy 130 siły bym na Pancerz Magicznej Rudy nie forsował. Myśliwy z zasady walczy dystansowo i dobra kusza lub łuk są lepsza obroną niż pancerz. Myslę jednak że tak skonstruowaliśmy balans, że w 4 rozdziale ta siła sama przyjdzie. No i jest Ciężki Pancerz Łowców Orków, moim zdaniem dla Myśliwego najbardziej odpowiedni.


RE: Rozwój postaci - balans - DiavoloCrimson - 30.06.2022

(30.06.2022, 10:31:54)Memorius napisał(a): Ja tam przy 130 siły bym na Pancerz Magicznej Rudy nie forsował. Myśliwy z zasady walczy dystansowo i dobra kusza lub łuk są lepsza obroną niż pancerz. Myslę jednak że tak skonstruowaliśmy balans, że w 4 rozdziale ta siła sama przyjdzie. No i jest Ciężki Pancerz Łowców Orków, moim zdaniem dla Myśliwego najbardziej odpowiedni.

 Tak chyba zrobię i poczekam na ciężki pancerz łowcy orków  xD xD a z miksturek porobię te na hp lub dowalę zręczność aby była akrobatyka (Teraz tylko 110 czy 120 punktów  Hmm ) bo siłowo to bardziej jakbym grał Mrocznym Wojem albo Łowcą Smoków tak jednak myślę. Dziękuję bardzo za rozwianie wątpliwości!


RE: Rozwój postaci - balans - Erwin - 30.06.2022

Jak dobrze pamiętam to w wersji 1.4 akrobatyka była od 300 pkt zręczności, a potem próg jeszcze podniesiono, także w modzie akrobatyka jest tylko z miksturek.


RE: Rozwój postaci - balans - DiavoloCrimson - 30.06.2022

Jeśli to prawda to pozostaje tylko zwiększyć hp, a szkoda bo w NK i w Global Modzie można było tam od 90 zręczności mieć jak pamiętam


RE: Rozwój postaci - balans - Klimek - 30.06.2022

Akrobatykę specjalnie usunięto, bo zakłócała balans i podważała sens mikstur szybkości. Z akrobatyką bohater porusza się praktycznie dwa razy szybciej.

Jeśli chodzi o zbroję z magicznej rudy to będzie jeszcze mnóstwo okazji do podbicia siły i spokojnie ją założysz nawet w 4 rozdziale. Zbroja strażnika świątynnego ma jeszcze wyższe wymagania.

Chyba nie trzeba umieć robić mikstury ducha aby robić miksturę siły. Z tego co pamiętam to od razu uczy nas jej Constantino albo Ignaz. Swoją drogą bardziej opłaca się mikstura zręczności i to niezależnie od tego kim gramy. Zręczność przyda się do kradzieży i do broni dystansowych. A mikstura siły daje tylko +2 więc niezbyt imponujący efekt a szczawiu nie znajdziemy tyle aby wykorzystać zarówno goblinie jagody jak i smocze korzenie. Więc ja bym po prostu zjadł korzenie na surowo a z jagód porobił mikstury.


RE: Rozwój postaci - balans - Karlo - 10.10.2022

Witam! 

Przede wszystkim chciałem pochwalić twórców moda za tego moda, gra mi się w niego mega przyjemnie. :D 
Mam tylko jedno pytanie w kwestii rozwoju postaci i mam nadzieję, że ktoś rozwieje moje wątpliwości. Czy wszystkie bonusy dające siłę/zręczność itp (z tabliczek, mikstur i tym podobnych) warto użyć od razu czy powinno się je kisić jak w podstawowym Gothicu 2 NK?


RE: Rozwój postaci - balans - Tituf - 10.10.2022

wielu graczy stwierdziło, że nie warto zbyt długo czekać z bonusami - po prostu używaj z potrzebą chwili


RE: Rozwój postaci - balans - Wiwir - 08.12.2022

Wersja  1,6 . Czy Myxir uczy języka po zabiciu Kruka-?? Czy przenosi się do Khorinis i klapa ?


RE: Rozwój postaci - balans - Erwin - 08.12.2022

W wersji 1.6 uczy też w mieście.


RE: Rozwój postaci - balans - Dota - 10.12.2022

Ooo, to mega na plus zmiana. Pamiętam, że się ciepałem strasznie o to, dlaczego nie ma takiej możliwości. Aczkolwiek po przejściu gry dwukrotnie i tak w sumie uważam, że nauka tych języków to powinien być priorytet na początek, bo nie opłaca się w Przeznaczeniu bonusów do statystyk zostawiać na dalszy etap gry, tylko jeść wszystko od razu.


RE: Rozwój postaci - balans - Wiwir - 10.12.2022

(10.12.2022, 22:18:30)Dota napisał(a): Ooo, to mega na plus zmiana. Pamiętam, że się ciepałem strasznie o to, dlaczego nie ma takiej możliwości. Aczkolwiek po przejściu gry dwukrotnie i tak w sumie uważam, że nauka tych języków to powinien być priorytet na początek, bo nie opłaca się w Przeznaczeniu bonusów do statystyk zostawiać na dalszy etap gry, tylko jeść wszystko od razu.

No właśnie mam 27 lvl i nie zamierzam w tym momencie wydawać 30 PN ( bardzo ciężko uciułanych ) na język kapłanów ,
lecz na miksturę sily.

Ha ha -13PN które dostałem w przeciągu 15 minut ( DP-skrzynia .DP-skrzynie ) rozwiązało moje problemy PN


RE: Rozwój postaci - balans - Dota - 11.12.2022

Nauka mikstury siły jest bezsensowna w tej grze. Realnie daje Ci na całą grę ~20 punktów siły za 20 punktów nauki, przy jednoczesnej stracie ~40 punktów zręczności, które przepadną, bo dwóch rodzajów eliksirów się nie opłaca uczyć ze względu na za małą ilość szczawiów.


RE: Rozwój postaci - balans - Wiwir - 11.12.2022

(11.12.2022, 15:33:36)Dota napisał(a): Nauka mikstury siły jest bezsensowna w tej grze. Realnie daje Ci na całą grę  ~20 punktów siły za 20 punktów nauki, przy jednoczesnej stracie ~40 punktów zręczności, które przepadną, bo dwóch rodzajów eliksirów się nie opłaca uczyć ze względu na za małą ilość szczawiów.

A do czego mi ta zręczność tak wysoka potrzebna ?  Z setem posłańca  mam ponad 130 więc chyba okradnę  prawie wszystkich .
Na Vatrasa mogę użyć  miksturkę .


RE: Rozwój postaci - balans - Dota - 11.12.2022

No jeżeli nie korzystasz z broni dystansowej, no to faktycznie nie jest ona specjalnie do czegokolwiek potrzebna.


RE: Rozwój postaci - balans - Klimek - 11.12.2022

Nawet jako wojownik nigdy nie uczyłem się mikstury siły tylko właśnie zręczności zeby po prostu szybciej móc okradać kolejne postacie.
A tablice jak najbardziej opłacają się bo wydajemy 70 PN a w zamian łącznie dostaniemy bonusy do różnych statystyk ktorych nie podciągnięmy w takim stopniu z takiej ilości PN.