Drużyna Spolszczenia
Rozwój postaci - balans - Wersja do druku

+- Drużyna Spolszczenia (http://druzynaspolszczenia.pl)
+-- Dział: SAGA „DESTINY” (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=56)
+--- Dział: Przeznaczenie (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=77)
+--- Wątek: Rozwój postaci - balans (/showthread.php?tid=353)



RE: Rozwój postaci - balans - Klimek - 07.04.2024

Ale ten mod tylko popsuje balans w tym modzie. Już nie raz było udowadniane że siłę/zręczność wystarczy podnieść max do 60 punktów bazowych a potem do końca gry korzystać z bonusów i kończymy grę z siłą/zręcznością na około 200. Nie trzeba żadnego zaawansowanego powergamingu.

Edit
Po przemyśleniu stwierdzam, że nawet wystarczy na początku podbić atrybut do 40 bazowych a potem na spokojnie cieszyć się bonusami


RE: Rozwój postaci - balans - Dota - 07.04.2024

Ale co ma tu popsuć ten mod, bo nie bardzo rozumiem?


RE: Rozwój postaci - balans - BeziJuve - 07.04.2024

Tak jak napisałem, ta wtyczka moim zdaniem zapewnia większą płynność w rozwoju postaci - skraca męczenie się postacią na niższych poziomach ponieważ nie musimy się wstrzymać z bonusami, ale koniec końców postać ma i tak zbliżonego statystyki na pod koniec rozwoju. Sam teraz uważam że o jakieś 20 pkt siły za dużo już zainwestowałem z PN ale cóż, bywa i tak xD

Reasumując rozwój dzięki niej jest liniowy, zamiast hmm ledwo co się rozwija, a potem wywala w kosmos siła postaci.


RE: Rozwój postaci - balans - Klimek - 07.04.2024

A powoduje jakieś problemy techniczne?


RE: Rozwój postaci - balans - BeziJuve - 08.04.2024

(05.04.2024, 10:43:32)BeziJuve napisał(a): Jest tylko jedno ale, dla modów które grzebią coś w sposobie nauki czasem pojawiają się jakieś dziwne rzeczy - w Przeznaczeniu też niestety jest coś ( akurat na korzyść gracza xD )
- Nie wiem czemu pierwsza nauka jakiejkolwiek nauki ma 1pkt za 1pkt, ale jak już drugi raz będziesz się uczył wchodzi normalny sposób dla przeznaczenia 1punk umiejętności za 2PN.
- Na przykład w Odyseji - na start masz 5% umiejętności, ale plugin uznaje że masz 10% więc jakoś dziwnie liczy i po nauce jesteśmy tam kilka PN do tyłu Smutny 

Nie powoduje problemów technicznych, jednak działa poprawnie tylko z modami które nie ingerują w system nauki. Na przykład dla Przeznaczenia i Odeyseii działa choć na ze względu że zmieniają one trochę w nauce na początku mogą wystąpił małe zamieszania ( co masz opisane wyżej w jednym z moich postów ).


RE: Rozwój postaci - balans - Kalamitashi - 25.04.2024

Pytanie czy podczas I rozdziału, będąc czeladnikiem u harada i  w zamiarze dołączając do MZ, jest sens uczyć się rogów cieniostwora i smoczego zębacza? Mam 15 lvl i 21 PN, zastanawiam się czy wydać na rogi i czyścić Khorinis z cieniostoworów i DP z tychże samych i z smoczych zębaczy, czy olać to i zainwestować w naukę miksturek siły.


RE: Rozwój postaci - balans - Erwin - 25.04.2024

Rogów cieniostwora bym się jeszcze nie uczył. Rogów smoczego zębacza już tak, bo róg jest potrzebny do zadania Gildii Kupców i szybciej będzie można z nimi zacząć handel.

Zamiast mikstury siły, która daje 2 siły, proponuję zainwestować docelowo w mikstury na zręczność.
Wiele nie stracisz, a będzie można łatwiej wykonywać kradzieże, czy wspomagać się broniami dystansowymi.


RE: Rozwój postaci - balans - Klimek - 25.04.2024

Ja zawsze uczę się wszystkich trofeów niezależnie u kogo terminuję. W ostatecznym rozrachunku te punkty nauki wydane na trofea są w ogóle nieodczuwalne bo nasza postać i tak będzie bardzo silna. I dlatego uczę się trofeów chociażby dla immersji, satysfakcji. No i nawet jak się je sprzedaje w zwykłym handlu to zawsze trochę dodatkowego grosza wpadnie


RE: Rozwój postaci - balans - Dota - 25.04.2024

Naucz się tych trofeów, bo potem będziesz musiał się jebać i na siłę te cieniostwory omijać, a eliksiru siły się nie ucz w ogóle, bo prawie nic nie daje.


RE: Rozwój postaci - balans - Kalamitashi - 25.04.2024

No już od kilku lvl-ów je omijałem, głównie cieniostwory w khorinis. Ale też nie zastanowiłem się wcześniej dobrze, bo założyłem , że do wymaksowania w toku rozgrywki przede wszystkim woja pod siłę, nie będę potrzebował mikstur siły.

oczywiście miałem na myśli, że będę musiał się tego nauczyć


RE: Rozwój postaci - balans - Dota - 25.04.2024

Ja tu już kiedyś jakieś obliczenia robiłem, ale nawet zakładając, że smoczych korzeniów w grze jest z 25, to raptem wydajesz 20 punktów nauki na 25 siły, czyli jesteś jedynie 15 do przodu tylko, bo za 20 punktów nauki podbijesz siłę o 10 u NPC, a eliksir zręczności w early game mocno Ci wzmocni zręczność i ułatwi grę.


RE: Rozwój postaci - balans - Kalamitashi - 25.04.2024

Pełna zgoda co do obliczeń. Eliksiru zręczności raczej nie zrobię, bo trzymając się swoich początkowych założeń zeżarłem goblinie jagody i fakt trochę pocierpiałem - szczególnie z kradzieżą kieszonkową. Zobaczymy czy w dalszej części gry, te +15 siły cokolwiek zmieni.


RE: Rozwój postaci - balans - Klimek - 26.04.2024

Nie zmieni kompletnie nic, to jest nieodczuwalna wartość w odniesieniu do całej gry