Drużyna Spolszczenia
Wrażenia z "Przebudzenia" - Wersja do druku

+- Drużyna Spolszczenia (http://druzynaspolszczenia.pl)
+-- Dział: SAGA „DESTINY” (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=56)
+--- Dział: Przebudzenie (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=179)
+--- Wątek: Wrażenia z "Przebudzenia" (/showthread.php?tid=920)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - SparrowJacek - 06.09.2017

Nie stoi, ale myślałem, że może jakoś dalej będzie akcja tu, nawet próbowałem się za nią pomodlić u Innosa :>

A ze skrzynią dobrze wiedzieć, bo myślałem zacząć biegać z lupą po całej kopalni w poszukiwaniu skarbów.

Btw mam chwilkę na grę teraz - robi się gorąco! Gorąco jak teleport do zamku!

A i taka ciekawostka - troszkę sobie zaspojlowałem, bo jak dostałem klucz do bramy w zamku, to ją otworzyłem, żeby szybciej móc się dostać do kopalni... i jak wróciłem na zamek to spotkałem kilka postaci, które nie powinny tam być i miałem opcje dialogowe, których mieć nie powinienem :D


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - Memorius - 06.09.2017

(06.09.2017, 21:22:34)SparrowJacek napisał(a): A i taka ciekawostka - troszkę sobie zaspojlowałem, bo jak dostałem klucz do bramy w zamku, to ją otworzyłem, żeby szybciej móc się dostać do kopalni... i jak wróciłem na zamek to spotkałem kilka postaci, które nie powinny tam być i miałem opcje dialogowe, których mieć nie powinienem :D
to bardzo źle
być może tzreba będzie to jakoś uwarunkować, chociaż chyba normalnie gracz takich głupot nie robi

a teleporty działają jak należy?


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - Lewkooo - 06.09.2017

Że też takiej oczywistości jak brama nie sprawdziłem  Facepalm. Klęska


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - SparrowJacek - 06.09.2017

E tam, jak tylko zorientowałem się dlaczego tak się stało, to wczytałem, ale opcja otwarcia bramy jest zwyczajnie kusząca, oszczędza z minutę drogi za każdym razem!

A teleporty działają bardzo dobrze, właśnie skorzystałem ze wszystkich po kolei, teleportują tak jak powinny i żadnych innych problemów/errorów nie ma. Dzięki Prorok!


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - Memorius - 06.09.2017

(06.09.2017, 21:26:42)Lewkooo napisał(a): Że też takiej oczywistości jak brama nie sprawdziłem  Facepalm. Klęska
poprawiłem to w granicach rozsądku
oczywiście podobne działanie to włażenie do klasztoru w Khorinis po skałach w R1 G2 Przeznaczenie, a jako że to stały trigger to pole manewru skryptowego dla uniemożliwienia tej akcji z bramą jest niewielkie


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - SparrowJacek - 06.09.2017

Ehh, padam na twarz, a jutro z rana praca, ostatnia misja mi została! I niestety wciąż jest kilka elementów, których ukończenie sprawiłoby, że poczułbym się dużo lepiej.

Powiem szczerze, że to co się teraz dzieje jest... smutne, rozmowy z dowódcami wszystkimi, morze krwi itp, bardzo ponury obraz świata się rysuje w trakcie końcówki, pozostaje tylko mieć nadzieję, że zakończenie będzie inne! (Nie, że mi się to nie podoba, taka atmosfera inna jest bardzo dobra!) Tak jak mówiłem, jutro albo w piatek powinienem skonczyc.


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - Jonxx - 07.09.2017

32h.

Odwiedziłem ponownie cmentarz orków (tak byłem już wcześniej i spotkałem tam starego znajomego, zapomniałem zupełnie o tym wspomnieć wspomnieć) i go wyczyściłem, znalazłem w końcu druidów i wykonałem zadanie Szósty Zwiadowca.

No tak... Szósty Zwiadowca. Bardzo ciekawe zadanie, kompletnie nie spodziewałem się takiego obrotu spraw. Daje do myślenia, jak pozornie małe rzeczy mogą mieć spore konsekwencje.

@Edit

Haha, reakcja Carnera gdy dowiedział się o krecie była znakomita! rotl:


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - Memorius - 07.09.2017

Cytat:Haha, reakcja Carnera gdy dowiedział się o krecie była znakomita!

masz na myśli to co zrobił po //Zaczekaj chwilę.?
tak, przyszło mi to na myśl w trakcie skryptowania i byłem ciekaw kto na to zwróci uwagę. Troll


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - Jonxx - 07.09.2017

Dokładnie tak! Moja osobista reakcja zresztą była podobna, wiele nie brakowało by wszystko wyszło na jaw. Pewien gość zmarł w idealnym momencie. Troll

37h.

Biegałem bez większego celu tu i tam, czyściłem tereny, bawiłem się w zbieracza i robiłem pojedyncze zadania, ale przede wszystkim odwiedziłem obóz bractwa/okolice, i porządnie go wyczyściłem z wrogów, roślinek i cennych przedmiotów. Zapolowałem też na pewnego przerośniętego stwora w okolicy.

Staty bez wielkich zmian, 17 poziom, nie za wiele brakuje do 18 gdzie będę w stanie nauczyć się miksturki siły.


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - Dinozaur7 - 07.09.2017

Skromnie bo skromnie ale z czasem średnio. Jutro może ruszę mocniej.

Ukończyłem ,,Zjednoczeni z Przeszłością'' - W mojej opinii, bardzo dobry wątek, nieco tajemniczy, nostalgiczny ;)

No i stałem przed ważnym złotym dylematem i chyba się z tym wyborem prześpię :>


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - Jonxx - 07.09.2017

39,5h Wykonałem zadania druidów, otrzymałem unikalny pancerz Stone'a, zajrzałem na wulkan, i przygotowuję się do eksplorowania górskiej fortecy i jej okolicy. Ale to już jutro. ;)

Aktualne staty:
[Obrazek: stats.png]

Nauczyłem się mikstury siły, trochę podciągnąłem siłę z kapliczek oraz jedzenia, i jestem w stanie w końcu założyć pancerz z Eridium. Patrząc po ilości szczawiów/jagód możliwe, że następnym wydatkiem będzie mikstura zręczności. Muszę też jakoś dobić 140 siły na Przyjaciela.


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - Jastrząb - 08.09.2017

28h i 31 zadań wykonanych.

Udało mi się odnaleźć pewien symbol, dzięki któremu Ur Kosh odzyska szacunek wśród swoich, zakończyłem też grę o najwyższą stawkę i uratowałem życie memu znajomemu. Zabiłem też potężnego szaman,który służył nieprzyjacielowi. Aktualnie zajmuję się swą nową kopalnią oraz szukam orkowego naczynia, na którym bardzo zależy memu serdecznemu przyjacielowi Ur Shakowi.


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - Klimek - 08.09.2017

Kolejne etapy gry za mną. Byłem na grzybobraniu, odnalazłem Sakiewkę, oddałem Arto zbroję Gomeza, odbiłem kopalnię z łap orków a teraz zmierzam do pewnego pana aby zaproponować mu jej wykup. Tak jak wcześniej narzekałem na swój build to teraz moje zdanie na ten temat obróciło się o 180 stopni. Warto było wykonać wszystkie nordmarskie bronie! Nauka wykonywania mikstur zręczności była krokiem milowym jeśli chodzi o rozwój postaci, teraz nie mam sobie równych, nawet wśród łuskowatych brzydali, a od jednego z nich odebrałem nawet bardzo ładną kuszę. :> Dodatkowo przy sobie mam cztery miecze żywiołów na każdą okazję - nie śpieszę jeszcze z ich odniesieniem - nie wiem, czy będę mógł je zatrzymać a na razie się przydadzą przy wykonywaniu innych wątków.

Warto wspomnieć, że nareszcie skolekcjonowałem i oddałem wszystkie potrzebne rośliny do uleczenia Orków. Przyznam, że nie przepadam za tego typu zadaniami i ciesze się, że mam je już za sobą. OK

Górnicza Dolina świeci już smutnymi pustkami. Jedynymi wrogo nastawionymi istotami pozostałymi przy życiu są orkowie Tum-Arha. Może jeszcze gdzieniegdzie napatoczy się jakiś niedobity zębacz, wilk, krwiopijca chociaż naprawdę mocno w to wątpię. Bezi zakłócił cały naturalny ekosystem w tym regionie!

Udało mi się nawet dopakować Beziemu siły, że już nie wygląda jak suchoklates a jak normalny chłop i może nawet założyć pancerzyk od Scatty'ego. A ten jegomość nadal zamula w tej jaskini zamiast wyjść do Snafa i napić się z nim browarka...

Moja lista zadań skurczyła się do połowy strony, myslę, że roztrzygnięcie nastąpi w ciągu paru dni jak nic mi nie będzie zakłócało rytmu mojej wędrówki w Przebudzeniu. :>

Jednakże niepokoi mnie to, że Bezi jest zwinny jak jaszczurka a nadal nie otrzymałem złodziejskiego zadanka... Hmm Pewnie coś pominąłem w transie eksploracji...


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - SparrowJacek - 09.09.2017

Przed snem chciałem zwrócić uwagę na jedną tylko rzecz. Otóż rutyny w Przebudzeniu są doskonałe, jeśli się przyjrzeć. Takie drobne elementy, często nie związane ze zmianą miejsca. Kopacze czasem jedzą, a nie tylko 24/dobę machają kilofem, największy zaś szacunek za Fiska - nie wiem, czy inni czytelnicy też tak mają, ale Fisk co chwilę odwraca wzrok od książki, tudzież przestępuje z nogi na nogę, bo taka pozycja na stojąco pewnie nie do końca wygodna jest.


RE: Opinie i wrażenia z rozgrywki - Memorius - 09.09.2017

Bardziej urozmaicone rutyny kopaczy to efekt "końcowego rzutu na taśmę".
Jednym z ciekawszych momentów jest tu zmiana rutyn Hilarego i Orryego wymuszona w konkretnej sytuacji zadaniowej.