Imperium Popiołów - Easter eggi i ciekawostki
#31
Czy imię Ptaoh było zaczerpnięte od egipskiego boga Ptah?
Odpowiedz
#32
Tak, tym to było mniej więcej inspirowane.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#33
Dalton to nazwisko angielskiego chemika, odpowiedzialnego między innymi za sformułowanie prawa ciśnień cząstkowych.
Ładne słowa nie wystarczą, aby zmienić świat.Lelouch Lamperouge
Odpowiedz
#34
A z tytułów zadań jeszcze :
"Sny o potędze" - to tytuł poczytnego tomu wierszy polskiego poety Leopolda Staffa
"Rwetes wokół skrzyni" - to tytuł jednego z rozdziałów słynnej sf powieści "z kluczem" braci Strugackich - "Poniedziałek zaczyna się w sobotę"
"Życzenie śmierci" - taki tytuł nosiło pięć sensacyjnych filmów z Charlesem Bronsonem gdzie wcielił się w rolę miejskiego mściciela
"Klucz do klucza" - jest to bezpośrednie nawiązanie do rozbudowanego zadania z Przeznaczenie - "Klucze i skrzynie"
"Oni zawsze wracają..." - no cóż kiedyś na forum TheModders było takie powiedzenie, i dotyczyło tego, że ci którzy tam się z jakichś powodów przestali pojawiać jednak w końcu wracali (rzeczywistość obaliła jednak tę tezę)
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#35
Przy pierwszym spotkaniu Hipolit pyta, czy przynieśliśmy mu sól glauberską.
Taki specyfik istnieje i był do niedawna używany jako preparat medyczny i składnik leków.
"Leczenie dolegliwości związanych z zaparciem; Bardzo skuteczny środek przeczyszczający; Określana jako sól gorzka." Chemiczna nazwa - siarczan sodu.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#36
Julian w trakcie pierwszej rozmowy o handlu mówi, że Serpentes zakazał handlu alkoholem i nie zgodził się nawet na handel nim po godzinie 13.
Ta godzina to nawiązanie do polskiej niespokojnej rzeczywistości lat 80tych, gdy przez pewien czas faktycznie alkohol był sprzedawany dopiero po godzinie 13.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#37
Galderian wspomina o dwóch największych Czarnych Magach naszych czasów . Jednym z nich jest Xardas, drugim Kreon.  Kreon to oczywiście bardzo ważny mag z Returninga.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#38
Gdy Cavalorn ofiarowuje na okup futro Geparda, to słusznie podejrzewa, że bohater ma jakieś dojścia do sprzedaży skór zwierząt za korzystną cenę. Tymczasem Talbin co prawda skupuje skóry trofeum z Pumy, ale z Geparda już nie... Przychodzi sprzedać ją za zwykłą cenę.
Acurio faktycznie oszukuje bohatera, gdy mówi, że Nalewka Rycerska nie jest specjalnie droga. Tymczasem kosztuje ona 200 sztuk złota i zakup pięciu butelek na jego potrzeby to na tym etapie gry spory wydatek.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#39
Przy okazji zadania "Zaginiony w akcji" w pewnym momencie bohater mówi do Serpentesa - "Gdzie Serpentes nie może tam Paramona pośle".
Jest to oczywiście parafraza przysłowia "Gdzie diabeł nie może tam babę pośle'
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości