Opinie i wrażenia z rozgrywki
Wersja Klubowa miała kilka niedostatków i z pewnością wersja 1.2 dla maga jest znacznie bardziej atrakcyjna.

Z jednym się nie zgodzę - z brakiem epickiego zadania dla Maga Ognia w R5 .
Owszem, nie ma tu jakiejś pełnej śmierci i ognia misji, ale czy doprowadzenie do pokoju i rozejmu między ludźmi Króla a zbuntowanymi farmerami jest mniej warte?

W kwestii zadania "opętani".
Ciężko na to odpowiedzieć bez analizy skryptowej i sposobu poprowadzenia rozgrywki.
Sprawdzimy to.

i taka dygresja

Cytat:pomyślnie wykonanych zostało 468 zadań

właśnie
statystyki końcowe postaci nie mają w tej grze żadnego znaczenia - liczy się tylko ten atrybut i kolejni zawodnicy, którzy będą tu przedstawiać swoje osiągnięcia także powinni pochwalić się ile zrobili zadań
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Brawo Michał! OK OK Chciałoby się rzec - nareszcie  ;)
Odpowiedz
Czy w zadaniu Polowanie na rzadkie zwierzęta nie jest czasem błąd w opisie dotyczącym upiornego cieniostwora? Z opisu wynika, jakoby to był Jarkendar i z tego co pamiętam, to w niemodyfikowanej grze znajdował się on właśnie tam. Tymczasem cieniostwora nie ma w Jarkendarze. Wyczytałem również, że znajduje się tam, gdzie są "chodzące kamienie", czyli rozumiem, że ma to miejsce na samej wyspie Khorinis niedaleko wykopalisk. W tym przypadku opis bywa nieco mylący. Takie są moje odczucia.
Odpowiedz
Cytat:Czy w zadaniu Polowanie na rzadkie zwierzęta nie jest czasem błąd w opisie dotyczącym upiornego cieniostwora?

nie


Cytat:Z opisu wynika, jakoby to był Jarkendar

wskaż konkretne miejsce w tekście gdzie tak zostało to opisane


Cytat:i z tego co pamiętam, to w niemodyfikowanej grze znajdował się on właśnie tam.

o jakiej niemodyfikowanej grze mowa?


Cytat:Tymczasem cieniostwora nie ma w Jarkendarze.

i byłby problem gdyby tam był


Cytat:Wyczytałem również, że znajduje się tam, gdzie są "chodzące kamienie", czyli rozumiem, że ma to miejsce na samej wyspie Khorinis niedaleko wykopalisk.

słuszne spostrzeżenie

Cytat:W tym przypadku opis bywa nieco mylący.

wskaż konkretne mylące elementy opisu
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
(29.10.2016, 18:16:15)Memorius napisał(a): wskaż konkretne mylące elementy opisu

"(...) w odległej części wyspy, pokrytej ruinami pradawnej cywilizacji"

Pierwsze spostrzeżenia to był Jarkhendar, ale może to nawyk po prostu. Fakt, faktem, opis też pasuje do tego miejsca, w którym faktycznie on się znajduje, więc może faktycznie przesadzam.

Ale jeszcze mam mieszane uczucia co do zadania z Zeldą i jej ukochanym. Trochę niespójny jest sposób zakończenia tego zadania, biorąc pod uwagę to, co robimy w pierwszym Gothicu. Chodzi mi tutaj o notatkę łowcy trolli, której nie powinno być w tym kanionie, bo takową podnosiliśmy już w pierwszej części gry.
Odpowiedz
Don't know if serious or trolling?

Idąc taką dedukcją, to śmiało można powiedzieć, że Blizny, Orków, Arto całej bandyckiej ekipy w modzie też nie powinno być, bo de facto zostali poddani anihilacji przez Bezimiennego...
Odpowiedz
Notatka Łowcy Trolli jest jedną z Reminiscencji.
Jej istnienie w zenie nie jest nielogiczne, ponieważ gracz w G1 może ją podnieść, ale nie musi.
Ma ona tylko znaczenie podpowiedzi co do sposobu pokonania trola i nic ponadto.

Odnoszę wrażenie, że spora liczba graczy bardzo pobieżnie gra w R4i R5 (zwłaszcza) i pominęła sporo zadań , jak choćby te  z Leśnego Obozu i okolic (Orkowie na wybrzeżu, czy Obóz Bractwa Śniącego0 mini wątek Ur Shaka i inne rzeczy np znakomity IMO quest Demony Przeszłości, czy zadania z Khornis dostępne dla Gubernatora oraz Wiara Nadzieja Miłość dla Paladyna lub też Farma dla zakochanych - Myśliwy.
Skoro nikt o toi nie pyta to albo nie zostało to wcale zauważone, albo gracze nabyli na tyle doświadczenia, że są w stanie rozegrać to bez podpowiedzi.
Mam nadzieję, że chodzi tę drugą opcję.
R5 jest długi i w każdym zenie coś się dzieje - to nie jest tylko klasyczne zebranie załogi.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
A jest jakiś specjalny quest dla Magów Wody? :>
[Obrazek: qAYZlrP.gif]
Odpowiedz
Oczywiście, że tak.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Czemu Czarni Paladyni mają tak niski poziom walki bronią?
[Obrazek: qAYZlrP.gif]
Odpowiedz
nie mają niski - mają STRONG i poziom skill Szkieleta Wojownika Kultu - ponieważ należą do tej samej kategorii i nie są ludźmi
jest to poziom zupełnie wystarczający przy ich zmasowanym występowaniu w jednym miejscu.
Wyjątkiem jest oczywiście Roland, Czarny Paladyn z zadania z Lucy oraz poszukiwany Czarny Paladyn z zadania Inkwizytora.
Ci maja odrebne cechy i należą do kategorii HUMAN
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Hmm, tak z ciekawości, na czym polega jak to ujął Token, "ciekawy skrypt" w zadaniu Ucieczka Kucharza?
Even if the morrow is barren of promises...
Nothing shall forestall... my return.
Odpowiedz
Jestem obecnie pod koniec R2, moja postać to myśliwy przynależący do gildii złodziei. Przymierzam się właśnie do zagadnięcia Garonda o list dla szacownego Lorda Hagena i pomyślałem, że wcześnie wrzucę screena z dziennika i zapytam uprzejmie brać forum o to czy jeszcze jakieś zadania z poniższej listy mogę pchnąć do przodu jeszcze w R2, a może jakiegoś ciekawego zadanie nie przyjąłęm na swe barki?.
Oto link: https://zapodaj.net/images/0952693465233.jpg
Co do zadań w których myślę, że jeszcze dał bym radę coś zrobić:
"Rośliny wiary" posiadam 2 sztuki, jedna z jaskini ze smoczym zębaczem, a druga z okolic wierzy z przywódcą stada zębaczy. Trzeciej roślinki szukałem pod postacią wilka wokół zamku jak i na miksturze szybkości uciekając przed oblegającymi orkami ale jej nie zlokalizowałem, a wybijać orków nie mam póki co sił i chęci.
"Przyjaciel dla Uka-Chaka" naświetliłem sprawę dla Ur-Shaka ale nie przekazywałem wiadomości o tym dla zleceniodawcy ze względu na obawę, że poleci w te pendy do nowego kumpla a nie wiem czy jeszcze w DP nie będzie do czegoś potrzebny
Odpowiedz
(04.11.2016, 23:43:50)Jonxx napisał(a): Hmm, tak z ciekawości, na czym polega jak to ujął Token, "ciekawy skrypt" w zadaniu Ucieczka Kucharza?

Powiem tyle, że jest oparty na realnym upływie dni w grze.
Odpowiedz
Co do kucharza co mu zbrzydło gotowanie na zamku to po jakimś tygodniu od pierwszej z nim rozmowy moglem wyciągnąć od niego info kto ma klucz do składziku z misą magnata oraz zwierzył mi się, że chętnie dał by z obleganego zamku nogę. Także przy pierwszym dotarciu na zamek najlepiej z nim pogadać a później w przyszłości powinien zlecić nam misję ze swoją ucieczką.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 15 gości