Opinie i wrażenia z rozgrywki
Прошел теперь за Мага Огня.
162 часа.105 дней.
Характеристики
[Obrazek: poj2st]
Играл за "Черных ястребов".
За воров понравилось больше.
Пригодилась руна с Когтя Беллиара, даде очень
Особенно во 2 главе.
Не могу пользоваться.
Как и писал.Нужны руны телепортации и как много раньше.
Бега по пустой локи очень много.
За мага воды характеристики здесь
Маг Воды
Odpowiedz
Pisałem w dziale specjalnym, napiszę i tutaj. Znakomita robota OK OK
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Brawa za podwójne ukończenie Przeznaczenie   OK
Аплодисменты за двойное завершение  Przeznaczenie   OK
Odpowiedz
Еще впечатления по свежим следам:
Прохождение за мага довольно комфортно.
Проблемы с Константино в 4 главе, но уже меньше.
Меч "Убийца Богов", может подлиннее?
Ледянной Дракон
Он был убит с уменьшением.
Еще уменьшение на бешеном тролле возле старца
И с переходом в 6 глав текущие квесты пропадают.
Они должны быть выполнены.
но если завалены в никуда.
Квест "Предвестник грозы" выполняется в 6 главе.
Он исчезает из текущих.
Вроде, навскидку, все.
Ну и плюс телепорты.
Пожелания:
бонус к мясу, вину, как к другим продуктам.
кольцо скорости.
З.Ы.
Перевод не показал, что хотел написать.
Но хоть так.
Odpowiedz
Cytat:Меч "Убийца Богов", может подлиннее?
nie za łatwo by było?

Cytat:Ледянной Дракон
Он был убит с уменьшением.
ta nie powinno być - Zmniejszenie nie działa na smoki

Cytat:И с переходом в 6 глав текущие квесты пропадают.
Они должны быть выполнены.
но если завалены в никуда.
było je zrobić w stosownym czasie xD

Cytat:Квест "Предвестник грозы" выполняется в 6 главе.
Он исчезает из текущих.


to chyba błąd wersji rosyjskiej, bo nikt tego nigdy nie zgłaszał

Cytat:бонус к мясу, вину, как к другим продуктам.
jest wystarczająco dużo, to nie Returning żeby kompoty gotować Beka
Cytat: кольцо скорости.

nigdy w życiu - skoro usunąłem to znaczy nie może być, raz że to nie jest gra dla dzieci, a dwa, że gdyby gracz z nim latał to by nie zadziała połowa zaczepek innych NPC
mikstury są w zupełności wystarczające
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
(26.10.2019, 21:54:32)Memorius napisał(a):
Cytat:Меч "Убийца Богов", может подлиннее?
не будет ли это легко?

Cytat:Ледянной дракон
Он был с убит уменьшением.
это не должно быть драконах

Cytat:И с переходом в 6 глав текущие квесты пропадают.
Они должны быть выполнены.
но если завалены в никуда.
они были сделаны своевременно xD

Cytat:Квест "Предвестник грозы" выполняется в 6 главе.
Он исчезает из текущих.


Вероятно, это ошибка русской версии.

Cytat:бонус к мясу, вину, как к другим продуктам.
чтобы приготовить компоты Beka
Cytat: кольцо скорости.

никогда в моей жизни - так как я удалил это означает, что это не может быть, однажды, что это не игра для детей, и два, что, если игрок полетел с ним, тогда половиной
зелий другого NPC не будет работать, зелья вполне достаточно
Магу нет.

Но это так, иначе никак магу.Или почти.

Нет, не были сделаны.В провальные не ушли.

Не знаю.Исчез 2 раз.Тогда был 1.

Компотов нет.

Как вы уже видели последние события?
Голод.Жажда.Усталость.Выносливость.
Будьте современнее.
Odpowiedz
Cytat:Как вы уже видели последние события?
Голод.Жажда.Усталость.Выносливость.
Будьте современнее.


Dlaczego wy Rosjanie chcecie wszystko unowocześniać w tej grze, poza stworzeniem sensownej dodatkowej fabuły?
Od początku tworzenia Przeznaczenia ustaliliśmy, ze robimy rozszerzenie do klasycznej wersji G2 NK i nic ponadto.
Rozszerzenie fabularne, oparte o nową przygodę, nowe dialogi, nowe postacie, a nie o przerabianie idei gameplaya stworzonego przez Piranha.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
(26.10.2019, 22:40:51)Memorius napisał(a):
Cytat:Как вы уже видели последние события?
Голод.Жажда.Усталость.Выносливость.
Будьте современнее.


Почему вы, россияне, хотите модернизировать все в этой игре, кроме создания значимой дополнительной истории?
С самого начала создания Destiny мы определили, что делаем расширение для классической версии NK G2 и ничего более.
Расширение истории, основанное на новом приключении, новых диалогах, новых персонажах, а не на переработке идеи геймплея, созданной Piranha.

Все ясно.
Если вы считаете, что ходить пешком по 10 минут туда обратно через 1,5 локации это хорошо.
Квиклут.Увеличение характеристик ГГ плохо. Применять новые возможности для Г2 это плохо.
Ваша позиция ясна и понятна.
Требует уважения
Ваше право.
Но мы в 21 веке.Меняется все.
В России действительно другое мнение.
Чему свидетельствуют многие фиксы.
Перевод Г1 на движок Г2 и много другое.
Зайдите на РПГ там более развернутая информация о Готики,чем на ВОПе.
Как то так.
Odpowiedz
Narzędzia w postaci fixów, nakładek, patchy i programów są. Tylko dobrych modyfikacji brak, bo ta gra przestała być atrakcyjną dla poważnych modderów. Nie wszystkim też graczom te nowinki przypadają do gustu. Wielu z nich stawia w rozgrywce na zupełnie coś innego.
Owszem, można zgrać starą, winylową płytę po obróbce na pendriva - ale czy mam wtedy wyrzucać od razu swój patefon?  Lol
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Cytat:В России действительно другое мнение.

nawet wiem jakie Relaks
to widać po tym, czego uczy Returning - a uczy tylko zabijania, w coraz bardziej widowiskowy i pełen fixów i skryptowych wodotrysków sposób - jedyna nowa gildia jaka przyszła na myśl twórcom to Gildia Zabójców. Znamienne prawda?

Znamienne jest także to, że nikt z testerów rosyjskich nawet słowem nie wspomniał o fabule Przeznaczenia. To jest oczywiście nieważnie, jak rozumiem, księgi, dialogi, lore opowieści, psychologiczna przemiana bohatera i jego interakcja z innymi postaciami i ich wzajemne stosunki, miłość, przyjaźń, żart sytuacyjny, wybory moralne, charakterystyka postaci.
Tak to jest nieważne, bo ważne jest by był pierścień szybkości żeby zabijać szybciej i dłuższy miecz, żeby zabijać bardziej komfortowo.
Nic z tej gry nie zrozumiałeś, nic nie wyniosłeś, nie spowodowała u ciebie żadnej refleksji poza tym, że nie ma wytrzymałości, a wytrzymałość musi być, bo żołnierz radziecki musi być wytrzymały.
Pociesza mnie jednak myśl, że na pewno jest wielu innych ludzi w Rosji, którzy myślą inaczej, i mam nadzieję, że prezentacja gry rosyjskim graczom to ujawni.
Głęboko w to wierzę.
Gothic stworzony przez Piranha to gra, gdzie przemoc i śmierć nie są celem samym w sobie. Czasem jest konieczna, bo są wrogowie nie znający litości, których trzeba pokonać w imię Dobra. Powtarzam, w imię Dobra i obrony słabszych, a nie w imię expa i wyśrubowanych statystyk.
Dobrze, że nie padł tu jeszcze zarzut, że za pobitych non - combat NPC nie ma exp, chociaż padł kiedyś ze strony testera rosyjskiego, że nagrody są małe za pomaganie innym postaciom. Nie wszystko da się przeliczyć na złoto i drogie prezenty wdzięczności.

Czy idea humanizmu w grach rosyjsko języcznych zanikła? Chyba zanika, bo Milten aka Silderion to ostatni Mistrz Słowa. Jak szkoda, że mod "Grzesznicy" nie doczekał się kontynuacji. No tak, ale po co o tym wspominać, skoro nie ma tam najnowszych skryptów, fixów i patchy.
Ale prawda, mówimy o Rosji. Milten jest ze Lwowa...

Niektórzy mają się za fanów serii Gothic, ale choć zagrali wiele razy nadal nie maja pojęcia o czym jest ta gra.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Właśnie w tym momencie wybił mi Rozdział 3!  Przeznaczenie   winner
(Postaram się bez spoilerów)

Wrażenia ogólne:

2 rozdział dla mnie był co najmniej 2 razy dłuższy niż pierwszy czego się nie spodziewałem, tutaj już zacząłem sporo biegać na szybkich śledziach i miksturach szybkości a mimo to zajęło mi to ogromną ilość czasu.

- Może zacznę od tego co mi się nie spodobało - Jakim prawem strażnik Zjednoczonego Obozu żąda od nas 5k za wejście? Kto to w ogóle wymyślił? Przecież do cholery zdobywamy zaufanie jednego z członków tego obozu, odpowiadamy prawidłowo na hasło i do tego ci ludzie nas pamiętają.. Ja rozumiem wydatki typu 10k na pergamin czy 5k na naukę czarów od pewnego maga bliżej bagien ale to? Obóz składający się z byłych skazańców, górniczą dolinę zalewają smoki tak jasne dawaj 5k żeby wejść do naszego wspaniałego obozu z drewnianymi chatami na zadupiu? Dla mnie to było strasznie nie logiczne i z dupy.

+ Reszta zadań była świetna czy to krótsze czy dłuższe questy prowadziły nas przez ciekawe historię. Ludzie opowiadają nam swoje historię często powiązane z Gothiciem 3 czy nawet Arcanii (tu nie jestem pewny). Dialogi to kwintesencja tej modyfikacji, mimo spędzenia ponad 120 godzin tylko ogrywając 2 pierwsze rozdziały modyfikacji bawiłem się jak dotąd świetnie.

Lokacje:

Dolina Pradawnych - najlepsza jak dla mnie lokacja z jakąkolwiek się spotkałem w modyfikacjach do G1/2, obóz myśliwych i klimat w nim jest fenomenalny, dodatkowo misja ze starcem czy zagadka dźwigni w świątyni naprawdę mi sie podobały.

Jarkendar - tutaj moim zdaniem dużo się nie zmieniło przynajmniej w tym rozdziale. Jarkendar zawsze był dla mnie przyjemnym miejscem i w tej modyfikacji również przechodziło mi się go przyjemnie i prosto. Parę nowych zadań tylko dodawało uroku miejscu które i tak już lubiłem.

Górnicza Dolina - nie przepadałem za tą lokację w podstawce, jednak w przeznaczeniu nowe lokacje i misję po prostu biły na głowę, tutaj tak naprawdę już trzeba rozumieć jak działa modyfikacja, mnóstwo zadań jest powiązanych lub odblokowuję postęp w kolejnym przez co górnicza dolina stała się dla mnie ciekawa.

Mniejsze lokacje (Świątynia Śniącego, Cmentarzysko Orków, Stara/Opuszczona/Nowa Kopalnia) - we wszystkich lokacjach czuć mroczny klimat, są bardzo wymagające jak na 2R szczególnie Świątynia Śniącego czy dostanie się do Nowej Kopalni.

Moja postać i pozostałe misję:

[Obrazek: wAShjAJ.jpg]

Siła: założony set wojownika + pas mocy, rozwijalem siłę do 90 pkt a następnie dopiero wszystkie bonusy.
Zręczność: Tylko bonusy, z setem posłańca i pasem otwiera mi się możliwość kradzieży do 159 pkt zręczności.
Mana: Tylko bonusy, jakieś 15 pkt jeszcze mógłbym dobić z jedzenia ale przydaje się i nie chcę mi sie przejadać wszystkiego od razu.

Punkty trafień: Tylko bonusy, sporo zeżarł mi niestety Szpon Beliara i jego ulepszanie co jakiś czas.
Broń dwuręczna: Aktualnie tylko tyle ile sie wyuczylem, tabliczki czekają na użycie później jak dobije próg zmiany PN.
Broń jednoręczną, Łuki, Kusze: Tylko bonusy.
Trofea: Wyuczone wszystko co możliwe na 2R, języki dosyć późno bo myślałem że nie będą mi potrzebne a jednak lodowy jaszczur też dropi swój język do questa  nght
Kowalstwo: Wyuczone wszystkie bronie do zamówienia Harada a także legendarne miecze dwuręczne aktualnie do tego zadającego 150 obrażeń.
+ Guru Kopaczy.

[Obrazek: oDWXhzV.png]

Tutaj prosiłbym o skorygowanie jeżeli jakieś misję są do ruszenia dalej w 2R, starałem się rozwijać wątki jak najbardziej i wspierałem się forum jak utknąłem gdzieś, będę bardzo wdzięczny za każdą radę.  OK

Uriziel- muszę znaleźć maga który mi naładuję broń.
Nowy pomocnik w wytwórni - na razie Arto nikogo nie ma.
Kolekcjoner ksiąg - udało mi dostarczyć księgę o uczonych oraz o lordzie Hagenie.
Dowcipny Stone - "chyba nie potrzebuję mojej pomocy".
Pierścień kultu - mam go zachować.
Najemnik orków - czekam na odpowiedź Ur-Shaka.
Nowe rynki zbytu - nie było nikogo z kim mógłbym pogadać o handlu z gildią w rozdziale drugim
Przyjaciele z Kolonii - Parvez zajmię się tą sprawą za jakiś czas
Zwiastun burzy - Zapytanie o broń Arto ma być śmiertelnie niebezpieczne, brak nowych dialogów
Odpowiedz
Daję punkta reputacji za podejście do gry, w którym starasz się wycisnąć z niej wszystko co tylko się da. Jednak trochę za późno wziąłeś się za naukę walki bronią, na tym etapie punkty nauki będą napływać w ślamazarnym tempie. Punkty siły robią wrażenie, ciekawe czy uda ci się założyć pewien pancerz który dostaniesz za wykonanie jednego z powyższych zadań? :>

A co do myta za wejście do Zjednoczonego Obozu. Nie przemyślałeś tego do końca. Te pięć tysięcy to nie jest cena za wejściówkę do zwiedzania obozu. Kasa jest potrzebna na utrzymanie tej społeczności a także na przygotowania do nadrzędnego celu jakim jest przejęcie zamku. W tym obozie nie są potrzebni zwykli turyści a więc albo płacisz myto jeśli masz coś waznego do załatwienia albo w tył zwrot i do widzenia. To głównie obóz wojskowy a nie park rozrywki. Równie dobrze mogło to być 10000 monet, nie zmieniłoby to sensu samego faktu pobierania tej opłaty. Zauważ, że nawet nie każdy może w ogóle zapłacić a dopiero wtedy gdy podamy hasło. Tak to każdy sabotażysta mógłby wejść i zapłacić za to tylko po to aby od środka zneutralizować buntowników.

Co do zadań: o nie musisz pytać już w dziale z zadaniami i tylko w konkretnych tematach
Odpowiedz
(02.11.2019, 20:17:47)Klimek napisał(a): 1/Daję punkta reputacji za podejście do gry, w którym starasz się wycisnąć z niej wszystko co tylko się da. Jednak trochę za późno wziąłeś się za naukę walki bronią, na tym etapie punkty nauki będą napływać w ślamazarnym tempie. Punkty siły robią wrażenie, ciekawe czy uda ci się założyć pewien pancerz który dostaniesz za wykonanie jednego z powyższych zadań? :>

2/ A co do myta za wejście do Zjednoczonego Obozu. Nie przemyślałeś tego do końca. Te pięć tysięcy to nie jest cena za wejściówkę do zwiedzania obozu. Kasa jest potrzebna na utrzymanie tej społeczności a także na przygotowania do nadrzędnego celu jakim jest przejęcie zamku. W tym obozie nie są potrzebni zwykli turyści a więc albo płacisz myto jeśli masz coś waznego do załatwienia albo w tył zwrot i do widzenia. To głównie obóz wojskowy a nie park rozrywki. Równie dobrze mogło to być 10000 monet, nie zmieniłoby to sensu samego faktu pobierania tej opłaty. Zauważ, że nawet nie każdy może w ogóle zapłacić a dopiero wtedy gdy podamy hasło. Tak to każdy sabotażysta mógłby wejść i zapłacić za to tylko po to aby od środka zneutralizować buntowników.

3/ Co do zadań: o nie musisz pytać już w dziale z zadaniami i tylko w konkretnych tematach

1/ Obym dal radę :D, no trochę późno na naukę walki bronią ale przynajmniej na trofeach i kowalstwie się odbiłem.
 
2/
Może masz rację i po części tak to rozumiem jak ty, złota mi nie było szkoda bo naprawdę nie jest tak trudno o nie z dobrym pomysłem. Wątek Sirana stworzył w moim wypadku taką opinię. Sama misja świetna ale teraz jak sobie porównamy że Siran - wrobiony skazaniec bez grosza i bez znajomości hasła został strażnikiem w obozie kontra my znający hasło, mający zaufanie jednego z członków obozu musimy płacić za wejście. Coś jednak jest tu nie halo  Troll  
To jest tylko taka moja opinia całą resztę zadań i obozu aktualnie propsuje ;)

3/ Z zadaniami to raczej mi chodziło o zapytanie czy nie zablokuje sobie przechodząc w następny rozdział bo np. coś pominąłem w taki stadium jakim to rozpisałem.
Nie miałem na myśli konkretnych odpowiedzi jak zrobić dane zadanie.
Odpowiedz
Jedynie Uriziel możesz kontynuować w tym rozdziale o ile dobrze pamiętam, kilka zadań ruszysz dopiero w trzecim akcie, a niektóre zakończysz dopiero w 4 a nawet w 5.
Odpowiedz
No i właśnie zakończyłem rozdział 3!  Przeznaczenie   Piwko  

Zawarłem przymierze z Beliarem!
Wątek Mrocznego Zakonu sporo się poszerza w tym rozdziale, nowe zadania, nowe informacje i tragiczna nowa zbroja. Troll 
Płacz jednak nie trwa długo gdyż forumowicze korygują mój żal sugerując skupienie na runach dostępnych jak członek Mrocznego Zakonu. OK 

Wątek Łowców Nieumarłych fajnie się tu rozwija, robi się coraz ciekawszy a kolejni członkowie traktują nas coraz bardziej poważnie.
Łudziłem się że Przekleństwo Nieumarłych będzie pomocne w walkach z nowymi przeciwnikami do których wysyła nas gildii jednak nie.
No ale trzeba dodać że nie każdy przeciwnik był nieumarłym co wynika z dokładnego czytania dialogów.

Kompletnie nie spodziewałem się natomiast ataku ze strony handlarza w Khorinis w moją osobę przez stosunki z Gildią Kupców, strasznie mi się podobał ten nagły obrót spraw, a idąc z Miką do końca wierzyłem że serio mnie prowadzi do tego gościa.  Beka
PS: Jak już jesteśmy przy "NIESPODZIEWANYCH NIESPODZIANKACH" to akcji z Oskarem też się nie spodziewałem jako Czarny Jastrząb.. Płacz

Kolejne zadania w Górniczej Dolinie również świetnie napisane, zadania wynikają z poprzednich zdarzeń i nie biorą się nie wiadomo skąd  OK

Celowo omijam w komentarzu główne zadania w naszym dzienniku gdyż one nadal trwają.

Trochę nostalgii przy ponownym ładowaniu Uriziela i wykonaniu pancerza z rudy ale.. Czas na rozdział 4  Cool

[Obrazek: 1Q8oevt.png]


[Obrazek: r2af4gJ.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości