Pancerze i Broń
Powiem szczerze, jak patrzę na te projekty broni w różnych grach RPG, to moje serduszko płacze, bo ani nie są one praktyczne ani rozsądne... Tak szerokie ostrza nie mają żadnych zalet, a powodują, że:
- broń jest bardzo ciężka i trzeba mieć ogromną siłę, żeby nią władać
- większość masy jest zgromadzona w ostrzu przez co środek ciężkości jest daleko od dłoni i po prostu miecz bardzo ciąży ku ziemi.

A z tym toporem to by nawet Hafþór Júlíus Björnsson miałby problem, żeby jakikolwiek cios nim wyprowadzić.

Ogólnie bardzo polecam kanał Shadiversity, bo on bierze na tapetę różne światy fantasy i analizuje jakie projekty broni mają sens a jakie nie. https://www.youtube.com/user/shadmbrooks/videos

Ja wiem, że to może zaboleć fana Gothica, ale taki Uriziel, (Duże) Magiczne ostrze na smoki czy Szpon Beliara są po prostu okropne i pozbawione jakiegokolwiek sensu, niezależnie jak bardzo magiczne są i z jakich super materiałów są wykonane. :v
Odpowiedz
Podjąłeś bardzo ciekawy temat i masz oczywiście racje aczkolwiek z ostatnim zdaniem z wejścia muszę się nie zgodzić. Właśnie ZALEŻNIE jak bardzo broń jest magiczna i z jakich materiałów jest zrobiona to prawa fizyki może mieć gdzieś. Nie wiadomo z czego tam Szpon jest wykonany ale może być w opór lekki i niezniszczalny w zwyczajny sposób (faktycznie taki był). Magiczna ruda też nie zostało wymyślona dla beki przez Piranię i nie jest ona tak pożądana przez armię Rhobara dla zabawy. Broń z niej wykuwana może faktycznie być tak fantastycznie dobra, że niepraktyczny wygląd jej nie przeszkadza. That's a fact.

ps dzięki za linka fajny kanał fakt. :>
[Obrazek: qAYZlrP.gif]
Odpowiedz
Ale zakładając, że masz ultra magiczne materiały, to lepiej Ci z nich stworzyć możliwie najlepszy miecz czy jakieś dziwadło, które choć dzięki magiczności spełnia jakoś swoje zadanie, ale jakby to przekuć to byłby zwyczajnie lepszy?

Tutaj masz np. filmik w którym Shad opisuje jak zaprojektował miecz z magicznych do materiałów do swojej książki: https://www.youtube.com/watch?v=0zBsUdUKmhk

O ile szerokość i długość można wybaczyć, gdy mówimy o magicznych materiałach, to te kolce na ostrzu nie mają żadnego sensu i tylko zmniejszają efektywność miecza.
Odpowiedz
Jak to dobrze, że rzuciłem to w diabły, bo chyba zatraciłem sens i wizję dobrej, ciekawej gry fabularnej z wciągającą historią.
Na szczęście są poprawiacze. Może kiedyś poprawią też balans i pokolorują zbroje.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
tak się zastanawiam, czy czasem tych uwag Hadar nie powinien umieścić gdzieś na forum metalurgiczno- płatnerskim... popcorn
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Hej, ja nie mam do Was pretensji jako do twórców moda, bo odwaliliście kawał dobrej roboty i szczerze polecam Waszego moda. To jest bardziej mój płacz nad absurdami pewnych wyobrażeń fantasy i pretensje mam głównie do twórców gier, którzy takie potworki tworzą. Mam tylko nadzieję, że Gothic Remake nie będzie starał odwzorować oryginalnego Gothica 1-1 i podejdą do tematu projektu broni i zbroi poważnie. :p Bo jednak Gothic sam w sobie jest fantasy przyziemnym, mocno osadzonym w realizmie brutalności dnia codziennego.

Pancerz z płytek pełzacza jest gorszy niż Ciężki pancerz straży a ma większe wymagania co do siły. Można go jakoś ulepszyć czy do końca drugiego rozdziału Ciężki pancerz staży to najlepsze co mogę mieć?
Odpowiedz
Co do drugiego pytania to nie pamiętam wszystkim możliwości dla gildii Strażnik.
Co do opcji z Wilkiem to jak się ma pancerz to można jeszcze dokupić Pas.
Ponadto Wilk ulepsza Pancerz Płytek Pełzaczy, ale w ramach wiadomej linii zadaniowej... Troll
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
"Ponadto Wilk ulepsza Pancerz Płytek Pełzaczy, ale w ramach wiadomej linii zadaniowej... " - chyba jednak nie jest to wiedza powszechna. Jak mogę zacząć tę linię zadaniową?
Odpowiedz
chodzi zapewne o Gora... więc w swoim czasie
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Graj a na pewno cie to zadanie nie ominie :>
Odpowiedz
Ten wątek już dawno powinien być rozpoczęty, skoro to rozdział II.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Od Gora miałem dwa zadania, jedno na miecz, drugie na pancerz dla niego, obydwa zrobiłem, ale postać Gora nie wyskoczyła już w żadnej innej linii fabularnej.

A teraz po prostu chciałem się całkowicie skupić na Jarkendarze i w sumie dobrze by było mieć porządny pancerz. Język

Jeżeli dobrze pamiętam w czystym G2NK jest zbroja straży Kruka w skrzyni w świątyni w obozie bandytów. W Przeznaczeniu jej tam nie było. Ta zbroja jest do zdobycia gdzieś w Przeznaczeniu, jeżeli tak, to gdzie?
Odpowiedz
I w tym przypadku znowu muszę Ci odpowiedzieć tylko w jeden sposób: graj cierpliwie a na pewno ta zbroja cie nie ominie.
Odpowiedz
Quest na Młodszego Brata jest w 3 rozdziale?
[Obrazek: qAYZlrP.gif]
Odpowiedz
Po rytuale w słonecznym kręgu zaczepia Vatras.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości