Klasztor... Co dalej z Baltasarem?
#1
Skończyłem Klasztor 2 i jestem pod ogromnym wrażeniem tak dopracowanej i dobrze napisanej fabuły. Mam kilka refleksji.

1. Jak tak naprawdę działał mrok? Czym był? Jak powstał? Wiemy, że nie stworzyli go Gwardianie, jedynie go wykorzystali. Nie pamiętam, czy w uniwersum ,,Klasztoru" istniało jakieś piekło albo coś takiego, ale Mrok miał być więzieniem dla ŻYJĄCYCH zbrodniarzy. Kto więc go stworzył? I jak działał? Hadlar mówi, że dusze uwięzionych nie opuszczą ciała, ale jednocześnie wiemy, że wiele osób umarło w tym miejscu. Czyli jak należy rozumieć te stwierdzenie? Zmarli w tym miejscu wrócą jako nieumarli? Po pewnym czasie powrócą? Pozostaną w uśpieniu? Nie umrą dopóki ktoś ich nie zabije?

2. Co się stało z Viniciusem? Jego los chyba nie był wyjaśniony. Nigdy się nie obudził? Obudził się i zmarł z jakiegoś powodu? Zabili go Gwardianie?

3. Ciekawi mnie Zenito... Baltasar mówi, że nie do końca wierzy w jego historię. No cóż, faktycznie jest dość niewiarygodna, ale Inkwizytor nie kwestionował słów nikogo, tylko tego jednego. Czy jest to jakiś foreshadowing przed 3 częścią? Zasugerowanie czegoś?

4. Najbardziej szkoda mi tego, że nie rozwinięto wątku ucznia Heldara, który zginął w Mroku i miał na imię Baltasar. Zastanawia mnie, czy może nasz bohater to jakaś jego reinkarnacja? On w odrodzonej wersji?

5. Tak na dobrą sprawę Gwardianie w przynajmniej pewnym stopniu mieli racje, bo pozbywali się zbrodniarzy. Oczywiście, zabijanie niewinnych było karygodne, ale to nie zmienia faktu, że Mrok był w pewnym sensie uzasadnioną karą. Baltasar doprowadził do masowej ucieczki więźniów... I przy okazji zamordował wielu członków zakonu. Czy to nie czyni go zbrodniarzem? Czy będzie musiał odpowiedzieć za to co robił w 3 części?

6. Dlaczego Baltasar został uwięziony? Mam dwie teorie:

A) Został uwięziony niewinnie.
B) Został uwięziony jako kara za udział w wydarzeniach w 1 części Klasztoru. Moim zdaniem świadczy o tym fakt, że ,,Rycerz Pana" przyszedł za nim.

Z góry dzięki za odpowiedź :D
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Klasztor... Co dalej z Baltasarem? - przez LilSlav01 - 12.06.2024, 20:52:26
RE: Klasztor... Co dalej z Baltasarem? - przez Memorius - 12.06.2024, 22:37:47

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości