Renacer
#1
Renacer - Renacer (2002)

[Obrazek: 19252.jpg?2641]

tracklista:
1.Espíritus guardianes 04:01
2.Entre la gloria y la traición 04:17
3.Mi refugio 04:03
4.Cenizas del alma 03:59
5.Otro lugar 05:18
6.Recuerdos de un tiempo olvidado I: Camino hacia el final 02:10
7.Recuerdos de un tiempo olvidado II: Buscando mi destino 06:07
8.Sangre en mi tierra 04:32
9.Reino de cristal 04:34
10.Horizontes de luz 02:03
11.Al sur del cielo 05:00
12.Sólo lágrimas 04:58

rok wydania: 2002
gatunek: power metal
kraj: Argentyna

skład zespołu:
Christian Bertoncelli - śpiew
Juan Pablo Kilberg - gitara
Fernando Ullúa - gitara basowa
Jorge Perini - perkusja
oraz:
Hernán Vasallo - instrumenty klawiszowe


Niemal natychmiast po rozwiązaniu IMPERIO Christian Bertoncelli założył w Buenos Aires w tymże 2001 roku grupę RENACER. Debiutowali szybko, bo już we wrześniu 2002 w barwach argentyńskiej wytwórni Blackstar Crosses Productions, a wszyscy upatrywali w zespole nowej, lepszej odsłony IMPERIO.

Nadzieje nie okazały się płonne. Bertoncelli jest wyśmienity, lepszy niż był w IMPERIO śpiewając do muzyki intensywniejszej, bardziej zdecydowanej jako power metalowa, atrakcyjniejszej pod względem melodii i jest w składzie wyborny gitarzysta Juan Pablo Kilberg. Jest znakomicie w tym rycerskim power metalu, jaki z takim zapałem RENACER gra w Espíritus guardianes i Entre la gloria y la traición. Ten Christian w Entre la gloria y la traición... Po prostu wokalna maestria! Jest duch w tej muzyce, jest z pewnością, także ten europejski budowany przez kilka poprzednich lat w Szwecji i chyba właśnie te skandynawskie wpływy są największe. Niemniej, to wciąż argentyńskie, czy szerzej mówiąc latynoskie metalowe korzenie. Tak jak w sentymentalnym, nostalgicznym Mi refugio, choć warto zauważyć, że i tu nie żałują gitarowej mocy. Melodia i gitarowa moc w eleganckiej formie to Cenizas del alma. Mają styl... I ma styl Kilberg. Wspaniałe sola tu zagrał. Mocny power metal w nad wyraz melodyjnej formie grają w Otro lugar i tu sporo dramatyzmu wśród ryczącej gitary oraz dosyć nieoczekiwane złagodzenie tego w heroicznym refrenie. RENACER przedstawia także dwuczęściowy Recuerdos de un tiempo olvidado, formalnie bardziej złożony, gdzie część pierwsza jest poetycka i symfoniczna, a druga heavy metalowo epicka w majestatycznym stylu. Wybornie to zostało zrobione i tu Bertoncelli jest postacią centralną, wykazując się niezwykłymi umiejętności skupiana na sobie niemal całej uwagi przy spokojnej majestatycznej grze reszty zespołu, o hymnowo nokturnowym zabarwieniu. W pewnym momencie dochodzi do głosu Kilberg i do pełni szczęścia nie brak już niczego.
Szybki, taki chłodniejszy power metal o cechach neoklasycznych to zadziorny i gitarowo kąśliwy Sangre en mi tierra oraz bardziej dostojny, rytmiczny Al sur del cielo z wirtuozerskim rozgrywaniem heroicznych motywów na sposób neoklasyczny. Z kolei w Reino de cristal są bardziej szorstcy i ten utwór wydaje się mniej interesujący mimo udziału słynnego argentyńskiego heavy metalowego wokalisty lat 80tych Alberto Zamarbide (V8, LOGOS). Na koniec dosyć typowe dla argentyńskiego power metalu wyciszenie w akustycznym Sólo lágrimas, gdzie zagrało kilku gości specjalnych i jednak Hiszpanie są w tym stylu bardziej interesujący...
Album wyprodukował perkusista Jorge Perini, jego mastering jest staranny, a uzyskane brzmienie soczyste i dosyć przestrzenne. W późniejszych latach jego talent jako inżyniera dźwięku był chętnie wykorzystywany przez wiele zespołów z Argentyny.

Kilberg w znaczącym stopniu stanowił o wartości tego zespołu, jednak w roku 2002 odszedł i przeniósł się do nowo sformowanej w 2003 ekipy heavy metalowej MAGIKA, gdzie także przeszedł perkusista Jorge Perini. Szybko zostali znalezieni następcy i niepowstrzymany RENACER kontynuował karierę, wydając w roku 2004 drugą płytę.
Debiut RENACER jest znakomity i od razu umiejscowił ten zespół w ścisłej czołówce latino power metalu.


ocena: 9,7/10

new 3.09.2022
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Renacer - przez Memorius - 03.09.2022, 21:16:05
RE: Renacer - przez Memorius - 02.10.2022, 12:44:22
RE: Renacer - przez Memorius - 09.10.2022, 19:09:42
RE: Renacer - przez Memorius - 12.10.2022, 17:41:30
RE: Renacer - przez Memorius - 12.10.2022, 20:58:49
RE: Renacer - przez Memorius - 18.10.2022, 15:25:45

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości