Platforma miłośników Kucy(ków) Pony
(29.09.2016, 14:07:53)Memorius napisał(a): Co do grafiki. Grafika nie ma tu nic do rzeczy.
Jeśli rozpatrujemy cokolwiek z pozycji grafiki to znaczy, że praca w moddingu jako gry fabularnej nie ma sensu.
Bardzo łatwo zbiję taki argument.
W ogromnym Community Morowind , przy którym Community światowe Gothic to marny pyłek grafika ma absolutnie marginalne znaczenie.
Komu potrzebne śliczne obrazki ten ma milion ładnych nowoczesnych gierek.
Problem tkwi w umysłach "nowego pokolenia graczy" w Gothic.
Pokolenie graczy Gothic z przed 10 lat to nie to samo co pokolenie obecne, zdominowane przez fejsbuczki, jutuby i pierdylion gier sieciowych.

Prawdą jest natomiast to co napisał Ahnbael onegdaj - totalny upadek nastąpił w ostatnich trzech latach.
Przeznaczenie miało być poniekąd próbą przezwyciężenia tego ale jak widać trupa reanimować się nie da.
Mam na myśli, ze gdyby byla lepsza grafika, to Gothic mialby nowych fanow.
I moze Ci nowi fani, wzieliby sie za modding
Odpowiedz
Trudno mi doszukać się elit w bandzie krzykaczy z tM, którzy najeżdżają na doświadczonych, szanowanych i starszych tłumaczy za to, że spolszczenie R2.0 nie wyszło do końca wakacji. Oczywiście co do grafiki się zgadzam, choć skoro gracze tak chcą mieć super grafę czemu nie zagrają z DX11 i jakimś fajnym texturpackiem. Wtedy pomijając modele postaci gra wygląda graficznie o wiele lepiej niż na przykład Gothic 3.
Odpowiedz
Po 1.
DX11 jest "piękne" dla NAS, czyli Gothicowych fanow.

Po 2.
Tak jak posty wyżej. Gracze sa leniwi.
Duza czesc nie wie o DX11, a jeszcze innym nie chce sie instalowac itp.
"Boją sie".

I jeszcze jedno. Reklama.
Naprawdę modding Gothica ma bardzo ubogą reklame.
Te fp i ci "youtuberzy" to troche lipa.
Odpowiedz
Naprawdę zostawmy grafikę na boku, zostawmy na boku system walki i wszystko inne.
Problem leży w tym że martwe jest grono ludzi, które powyższe rzeczy akceptuje takim jakie to jest.

Zauważam jedną prawidłowość.
Przeznaczenie zbiera ogromne pochwały od garstki ludzi, która umie napisać ładną polszczyzną kilkanaście zdań.
Problem zaczyna się gdy do głosu dochodzą zawodnicy z opcji cytuję z FB  'PODAJ nazwa mody".

Zresztą i na forum widać umiejętności pisarskie w ogólnej masie.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Nawet teraz widać, że gracze nie mają nic do napisania na ten temat...
 
Odpowiedz
Bo jest to instrumentalne traktowanie ludzi moddingu i ich for.
Pobrać, opierdolić jak się migają od roboty, wpaść by przeczytać coś jak się pojawi problem albo jakaś jakaś afera z magla wzięta.
A reszta? Reszta nieważna.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Ogólnie w moim odczuciu w Gothica gra bardzo mało osób na "poważnie" . Z grona moich znajomych ktoś tam słyszał, z jedna osoba może uruchomiła a tak to raczej nikt,a jeżeli ktoś grę ukończył to do niej nie wraca i tyle. Mało jest osób które są naprawdę fanami Gothica lub może mają syndrom mnie (Gothica lubię za historię, postacie itp. mimo wszystko nigdy nie ukończyłem II części bo po prostu mnie nudziła, bo jestem z osób które chcą zrobić wszystko na 100% a to z kolei jest nudne i tak kółko się zamyka i kończyłem grać. Zresztą mam tak w kilku grach RPG)

Druga sprawa, że większość osób w grupach fanowskich gothica ma patrząc na profilowe po 10-15 lat MAXIMUM. I niektórzy z was się dziwią, że oni nie potrafią zdania napisać poprawnie albo, że przeznaczenie jest dla nich za trudne i usuwają je po 15 minutach bo ścierwojad ma nas na "hita".
Więc jak dla mnie Przeznaczenie to mod dla osób starszych, myślących, i przede wszystkim doświadczonych graczy gier RPG, a większość dzieci Gothic przyciągnął łatwością, tak mi się w każdym razie wydaje :) Chętnie podyskutuję dalej . Pozdrawiam, gracz który nigdy nie ukończył G2 :)
Odpowiedz
Bojka222 poruszył tu kilka zdecydowanie najważniejszych problemów
dobrze, że on a nie ja OK
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Problem hejterów i osób które nawet nie napiszą posta jest równie prosty. Osoby mające 10-15 lat prawdopodobnie nigdy nie pracowały nawet przy zwykłej fizycznej pracy więc nie znają pojęcia "PRACA", zresztą to jest takie pokolenie co chce mieć wszystko na tacy cytując Erica Thomasa
"Jesteście słabym pokoleniem, rezygnujecie dosłownie ze wszystkiego" . Więc skąd takie osoby mogą wiedzieć jak dużo trzeba pracy włożyć w modyfikację. Bo osoby które pracowały żeby coś zrobić DLA NICH I ZA DARMO są najgorszymi kurw*mi bo trafi się BUG. No cóż, społeczność gothica musi dorosnąć, pozdrawiam.
Odpowiedz
Ciekawa konwersacja, także i ja dodam parę groszy od siebie.
Wydaje mi się, że gracze Gothica dzielą się na dwie kategorię. Pierwszą czyli takie osoby jak przykładowo ja, które pierwszą styczność z Gothiciem miały około 2001 roku czyli w okresie, gdzie za latami uciułane pieniążki od wujostwa i dziadków kupiło się pierwszego blaszaka. Gothic był jedną z pierwszych gier jakie rozegrałem (no może wcześniej było Gorky-17, Earth 2140 czy Knights & Merchants) i wsiąkłem w ją totalnie (klimat, "żywe" postacie z własnymi zajęciami, grafa, rozwój postaci), był to mój pierwszy RPG i jakoś do dziś na myśl o ruchliwym starym obozie uśmiecham się w duchu. Część II już nie miała tego czegoś ale też nie był tragedii, a trójka to wiadomo...do dziś czekam na CSP z podziałem na rozdziały tak jak to w Gothicu być powinno. Dla mnie i myślę, że dla wielu osób z mojego pokolenia kto zetknął się z tą grą jeszcze przed skokiem w grafice to już przy niej pozostał i co jakiś czas do niej wraca (do czego zachęcają dodatkowo liczne mody).
Inna sprawa ma się z ludźmi, którzy pierwszą styczność z Gohiciem mieli w latach późniejszych, po pierwsze zmieniła się grafika, ale też jak wiadomo z wiekiem zainteresowania się zmieniają (czasu coraz mniej również) i ciężej jest się wciągnąć w klimat oraz długą historię i niektórzy wolą krótką rozgrywkę ale za to w kraśnej oprawie graficznej.
Co do młodszego pokolenia to myślę, że jak ktoś widział jak starsze rodzeństwo albo znajomi grali w Gothica to i może się wciągnie albo przynajmniej "da szansę". Co do roszczeniowości, że coś nie działa itp. to chyba takie czasy i wychowanie, że wszystko ktoś da, kupi, jak coś nie działa to naprawi i sratatata...
Wyszedł trochę tasiemiec ale cóż i tak czasem bywa:)
Odpowiedz
Wielu użytkowników przeoczyło dzisiaj ciekawą dyskusję w sb. Wiem, że nikt nic nie napisałby nawet, gdyby miał dostęp. Ale wiem też, że czytać lubicie:

http://imgur.com/a/VME7v
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Cytat:Dobra napiszę coś bo mnie jeszcze zbanujecie xd. Zarejestrowałem się tu dlatego bo jestem zainteresowany waszą modyfikacją, a nie piszę nic bo najzwyczajniej nie mam nic do powiedzenia. Chyba lepiej siedzieć cicho kiedy nie ma się nic ciekawego do powiedzenia, niż mówić, żeby tylko coś powiedzieć :v

Smutne, ale prawdziwe.
Community umiera. I to nie polega na tym, że takich jak Riggid jest nagle więcej. Po prostu kiedy zamiast 1000 osób śledzących temat, tych osób jest 10, jest to po prostu bardziej widoczne. I tu nie chodzi o procentowe rozłożenie fanów/graczy/illuminatów, tylko to polega na tym, że kiedy pisze 1000 osób, to nie przykłada się tak dużej wagi do każdej wypowiedzi. Kiedy wypowiada się 10 osób, to każda opinia jest na wagę złota i dlatego hejty są również dużo bardziej dotkliwie odbierane niż kiedyś.
A wszystko się sprowadza do tego co napisałem już wcześniej - że społeczność obracająca się w okół Gothica upada. Nowych graczy nie ma, a starzy odchodzą - bilans na minus.
Już to dzisiaj pisałem w SB, ale powtórzę jeszcze raz. Nie da się uratować community skupiającego się w okół gry z przed 10 lat. Po prostu się nie da. w 2010 przeżyłem upadek społeczności obracającej się w ogół GTA2 multiplayer (1999) i nawet nasze największe starania by temu zapobiec praktycznie nic nie zmieniły. Community GTA2 multiplayer wymarło i dzisiaj jedyni gracze jacy są online, to veterani mający średnio po 20+ lat.
Taka jest naturalna kolej rzeczy i trzeba się z tym pogodzić. To wszystko jest bardzo trywialne, ale tak się ta sytuacja obecnie prezentuje. I wątpię, że cokolwiek jest ją w stanie zmienić.
Odpowiedz
Polecam dyskusję na najbardziej reprezentatywnym polskim FB dotyczącej tej tematyki oraz działań jakie zostaną podjęte.

https://www.facebook.com/TylkoGothicPolska/

Ekipa DESTINY TEAM ma zamiar realnie przyłączyć się do tej inicjatywy jaka została tam podjęta.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
I bardzo dobrze, że zastosujecie podobne działania, po tym co dzisiaj tam przeczytałem, uważam, że nasza decyzja jest jak najbardziej słuszna.
 
Odpowiedz
Ogólnie ludzie, którzy nie mają niczego do powiedzenia na temat tego co robimy nie sa nam potrzebni.
To Konsumenci czyjejś darmowej pracy.
Pierwszym naszym krokiem będzie kolejne restrykcyjne zaostrzenie dostępu do forum w opcji supportu dla Konsumentów.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 16 gości