Platforma miłośników Kucy(ków) Pony
Cóż wszystko wskazuje na to, że opcja z selekcją odbiorców modyfikacji i spolszczeń to jedyna rozsądna droga...
Odpowiedz
Tymczasem idzie Nowe.
Ma powstać Nowe Community skupione wokół teamu Bractwo Spolszczenia prowadzonego przez kuczaję.
Pierwszym dużym projektem ma być spolszczenie moda Odyseja.
Za darmo, dla wszystkich oraz już niedługo jak mniemam, sądząc po ożywionej aktywności kuczai w internecie w ostatnim czasie.

My natomiast rezygnujemy z akcji Dzieci - Dzieciom.
Sam nie jesteśmy dziećmi a i dzieciom nie mamy tu specjalnie nic do zaoferowania.

Dorosła część społeczności Forum zapewne przyjmie ten fakt z zadowoleniem.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Comunity Gothica nie jest cudowne, jest przepełnione gównem zarówno wśród twórców modów jak i społeczności. Winowajców jest kilku ale głównym jest forum TM, które zaniedbało i stworzyło obrzydliwe community. Kiedyś już pisałem, społeczność Gothica stoi w miejscu nie ubawy i nie dochodzą nowi to cały czas ci sami ludzie tylko czasami pod innymi nickami. Pytanie czy z tej społeczności da się coś wyciągnąć? Moim zdaniem tak, przy nakładzie pracy da się i widać to na tym forum. Nie ma co się łudzić że Gothic odżyje i wróci do lat świetności, to stara gra a wszystko musi w końcu się skończyć. Lata świetności gothica minęły i trzeba się z tym pogodzić, nie spotkamy tu tłumów walących do drzwi forum i pytających o mody z drugiej strony forum nie świeci pustkami i możemy tu nadal spotkać ludzi połączonych wspólną pasją do Gothica(choć niektórzy potrzebują wychowania :D) Społeczność gothica będzie trwać dopóki znajdą się ludzie którzy kochają grać w Gothica i dopóki będą tacy ludzi dopóty społeczność będzie trwać. A we wróżby Ahna o upadku Gothica w 2020 niema co wierzyć on sam odchodził od Gothica na zawsze już kilkakrotnie.
Odpowiedz
nowy zawodnik - niejaki mateusz  - Spędzony czas online: 2 Sekund
to nowy rekord zapewne bardzo trudny do pobicia :brawo:
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Kryzys, tak jak wszystkie inne jest przejściowy. Sam Gothic nigdy nie umrze bo jest po prostu unikatowy, wielu graczy (w tym ja osobiście) każdą nową grę RPG porównuje do Gothica. Problemem może być przestarzała grafika i brak innowacji. Problem ten prędzej czy później rozwiąże Piranha tworząc remake Gothica lub nową jego odsłone.
Odpowiedz
Na pewno umrze, gdy już nie będzie modów do wydania - a ten dzień nieubłaganie nadchodzi.
Polskie projekty - Epilog, Dzieje Khorinis, Złote Wrota II to modyfikacje, które ukażą się na przełomie najbliższych lat. Innych projektów taką saklę już nie będzie.
O spolszczeniach nawet nie wspomnę, bo temat jest niemal wyczerpany - modów do spolszczenia pozostało bardzo, ale to bardzo niewiele.
Odpowiedz
(06.10.2016, 15:28:42)AhnBael napisał(a): Na pewno umrze, gdy już nie będzie modów do wydania - a ten dzień nieubłaganie nadchodzi.
Polskie projekty - Epilog, Dzieje Khorinis, Złote Wrota II to modyfikacje, które ukażą się na przełomie najbliższych lat. Innych projektów taką saklę już nie będzie.
O spolszczeniach nawet nie wspomnę, bo temat jest niemal wyczerpany - modów do spolszczenia pozostało bardzo, ale to bardzo niewiele.

Właśnie! Mody o których wspomniałeś są świadectwem czegoś zupełnie odmiennego, pokazują, że jak Polak chcę to potrafi stworzyć bardzo dobrą modyfikacje, pokazują, że moding Gothica w naszym kraju nie umiera - gdy skończono Złote Wrota to rozpoczęto prace nad ich drugą częścią, skończono Przeznaczenie, tworzy się Epilog - coś się dzieje więc nie jest źle. Do tego nadchodzą Dzieje Khorinis, które mogą zamieszać na scenie modingu nie tylko w naszym kraju. Tak wielkie mody ożywiają Gothica, oznaczają powrót do niego w najbliższych latach. Co później? Myślę że Piranha w końcu wróci do serii i moding ruszy na nowym Gothicu pełną parą :)
Odpowiedz
Przecież społeczność Gothica nie obraca się tylko wobec modów, lolz. Masz jakąś lekką megalomanię AhnBael, jeśli myślisz, że gra umrze i straci wszystkich graczy wraz z zakończeniem prac nad spolszczeniami do modów. Zanim społeczność zdechnie całkowicie to musi minąć baaardzo dużo czasu.
Odpowiedz
Dyskusja toczy się tu wokół community, z którym związane są nasze teamy modderskie.
Odpowiedz
a oto jak co niektórzy (trolle? niepełnosprytni?) potykają się o własne nogi

Cytat:Powybijałem w obu wieżach wszystko co się dało, strażników nie uswiadczyłem ale przeniosłem się teleportem z jednej wieży do drugiej i zszedłem na sam dół. Jest jakiś kamienny przełącznik ale gdy chcę go użyć to wyświetla się "Czym?". Przeoczyłem coś innego? Xardas mi coś dał tam w przełęczy jak stał z strażnikami ale nie pamiętam co [Obrazek: IGTLtBq.gif]

to damianq14 wczoraj

a dzisiaj


Cytat:Dobra to teraz serio nie wiem. Gadałem z Skipem, zatłukłem Dextera i przeczytałem notatkę. Powiedziałem to wszystko Vatrasowi a ten dureń dalej nie chce dać mi listu dla Saturasa bym mógł wstąpić do wodnego kręgu. Co zrobić ?

nieżle co?
faktycznie :/ :/ :/
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
(06.10.2016, 17:01:02)Dota napisał(a): Przecież społeczność Gothica nie obraca się tylko wobec modów, lolz. Masz jakąś lekką megalomanię AhnBael, jeśli myślisz, że gra umrze i straci wszystkich graczy wraz z zakończeniem prac nad spolszczeniami do modów. Zanim społeczność zdechnie całkowicie to musi minąć baaardzo dużo czasu.

Dokładnie. W samego czystego Gothica 2 NK ludzie grają po dziś dzień (niektórzy po raz n-ty jak ja, inni po raz pierwszy). A dlaczego? Bo w tych czasach coraz trudniej o takie RPG. Eksploracja, zręcznościowy system walki oraz wciągający system rozwoju postaci w połączeniu z dobrą fabułą i klimatem sprawiają iż Gothic jest niedościgniony. Dla porównania nasz Wiedzmin 3 mimo wszystkich swych zalet przegrywa z gothickiem w kwestii systemu rozwoju postaci, w gothicku nawet na 1 levelu można zabić potwora znacznie od nas silniejszego, bo decydują umiejętności gracza, w Dzikim Gonie mamy zaś wypoziomowanie wszystkiego: potwora który ma o 5 poziomów więcej od nas nie możemy zabić, bo jest jak by nieśmiertelny, szczerze bardzo mnię to wkurzyło :D
Odpowiedz
Dobra, ale co nas czysty Gothic tu obchodzi?
Są tysiące graczy, głownie dzieci i starców , którzy o modach i moddingu Gothic nic nie wiedzą lub wiedzieć nie chcą.
Teamy modderskie się czystym Gothic interesują o tyle o ile potrzebują materiału i narzędzi do modów do tej gry.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Każdy z nas kiedyś zaczynał od zwykłego Gothica, a gdy go ukończyliśmy chcieliśmy więcej, więc skierowaliśmy się w stronę modów. Problem może być jedynie taki, iż młodzi gracze nie znają Gothica, nie grali bo odepchnęła ich grafika, model sterowania itp. Takie osoby nie zainteresują się modami, ponieważ samemu Gothicowi nie dały szansy. I ten problem może rozwiązać chyba jedynie Piranha tworząc remake lub nową odsłone.
Odpowiedz
Tu pasuje tylko to: i straszno i smiszno...
Odpowiedz
Ty nadal nie rozumiesz jednej rzeczy. Zasadniczej.
Mod Grzesznicy miał ponad 3000 pobrań w momencie gdy jeszcze kontrolowaliśmy download.
Teraz zobacz kto , kiedy i co napisał po raz ostatni na naszym forum na temat tego moda.
Wtedy zrozumiesz o czym my tu tak naprawdę rozmawiamy.
To tylko jeden przykład.
Jeden z dziesiątków takich samych przykładów.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości