Co zainstalować?
#16
Cytat: systempack 1.8


proszę tego nie instalować - wystarczy 1.7
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#17
N1kX, coś Ci mówi ten błąd?

[Obrazek: LBTebur.png]

Zainstalowałem patch'a x64 do Uniona plus sam Union wersja h z września.
Odpowiedz
#18
Masz specjalny symbol na ścieżce folderu Gothic

Przykład:
C:\Games\Gothic II Imperium Popiołów

Programy / gry nie są pożądane, aby na swojej drodze miały znaki specjalne
Odpowiedz
#19
Wygrzebałem w szufladzie, dawno nieużywaną wersję Gothic 2 NK i zapewne cała rzecz rozchodzi się o literę "ł" w nazwie Złota Edycja w ścieżce do gry. Instalowałem tak, żeby sprawdzić, czy płyta działa i już mi się nie chce tego przeinstalowywać. Dzięki za pomoc. Musze o tym pamiętać na przyszłość.
Odpowiedz
#20
na przyszłość nie musisz ponownie instalować Gothic, możesz natychmiast zmienić nazwę folderu i nie będzie żadnych problemów. Ta gra nie jest w żaden sposób powiązana z rejestrem systemu operacyjnego.
Można go bez problemu skopiować na inny komputer z zainstalowanymi modyfikacjami i się uruchomi.
Odpowiedz
#21
Przyszło mi to do głowy, ale sprawdzałem to na laptopie, gdzie mam Windows'a 7. Ciągle mi wyskakiwało, że folder jest używany i nie mogę tego zrobić. Pewnie chodziło o uprawnienia administratora, czy coś w tym stylu. Pod tym względem"siódemka" jest dziwna.

A jeszcze dopytam.
W tej wrześniowej wersji Uniona, to już jest razem w paczce dodany Playerkit?
Wydaje mi się, że go widziałem zainstalowanego.
Odpowiedz
#22
(29.09.2020, 18:32:14)Erwin napisał(a): A jeszcze dopytam.
W tej wrześniowej wersji Uniona, to już jest razem w paczce dodany Playerkit?
Wydaje mi się, że go widziałem zainstalowanego.

Tak. Wykonane tak, aby gracz nie zainstalował żadnego innego niż oryginał i zrobiłem to jednym przyciskiem.

Jeśli chodzi o uprawnienia, zawsze zaleca się zainstalowanie gry w jakimkolwiek innym folderze, z wyjątkiem Programm Files, wtedy nie będzie problemów z uprawnieniami.

Osobiście stworzyłem archiwum oryginalnego Gothic 2, kiedy gra się psuje, usuwam cały folder, rozpakowuję go i kontynuuję bez problemów.
Odpowiedz
#23
Czyli teraz żeby prawidłowo postawić Union'a wystarczy zainstalować:

1. G2 Noc Kruka.
2. Primary patch do Uniona x64 lub x32 w zależności od wersji systemu operacyjnego.
3. Union 1.0h.

i tyle wystarczy. Dobrze kombinuję?
Odpowiedz
#24
(29.09.2020, 18:52:20)Erwin napisał(a): Czyli teraz żeby prawidłowo postawić Union'a wystarczy zainstalować:

1. G2 Noc Kruka.
2. Primary patch do Uniona x64 lub x32 w zależności od wersji systemu operacyjnego.
3. Union 1.0h.

i tyle wystarczy. Dobrze kombinuję?

Tak. Proste, prawda?
Odpowiedz
#25
Tak. Fajnie, że twórcy Union'a to pododawali, bo znacznie usprawnia instalację.
Podoba mi się też, że są instalatory offline, nie tylko przez manager'a.
Dalej żałuję, że Union ( chodzi mi o sam patch zastępujący systempacka) jest tak słabo rozpopularyzowany, przynajmniej w Polsce.
Odpowiedz
#26
(14.05.2020, 10:47:42)N1kX napisał(a): W najnowszej wersji Systempack 1.8 pojawiły się dodatkowe ustawienia, a mianowicie:
Po śmierci wroga lub kupca będzie dostępna jego zbroja.
To ustawienie zmienia balans. W systempack.ini go nie wyłącza. Zrobiłem dla polskiej wersji poprawiony systempack.vdf
Po zainstalowaniu i uruchomieniu gry, należy pobrać poprawkę i wymienić w gothic 2\data

LINK

W Union to ustawienie jest również, ale jest domyślnie wyłączone, nic w nim nie trzeba robić.

O ile nie wypadają zbroję w przypadku normalnych NPC, o tyle wypadają z takich, którzy zmieniają swój strój (Oskar lub skórzane pancerze z wcześniej atakujących bandytów)
Odpowiedz
#27
(20.11.2020, 09:38:49)Urudin napisał(a): O ile nie wypadają zbroję w przypadku normalnych NPC, o tyle wypadają z takich, którzy zmieniają swój strój (Oskar lub skórzane pancerze z wcześniej atakujących bandytów)

Nie ma tu błędu. Ponieważ nie dostajesz zbroi, która jest teraz noszona na NPC, ale jeśli w ekwipunku jest po prostu inna Zbroja, dostaniesz ją nawet w zwykły grze.

Sensem było zdobycie zbroi, nawet która była noszona.

Z grubsza mówiąc całkowicie kradnąc zwłoki NPC
Odpowiedz
#28
Cytat:Nie ma tu błędu. Ponieważ nie dostajesz zbroi, która jest teraz noszona na NPC, ale jeśli w ekwipunku jest po prostu inna Zbroja, dostaniesz ją nawet w zwykły grze.

to akurat nieprawda, bo nie ma takiego przypadku ani w G2NK, ani w Przeznaczeniu
nie można dostać żadnego pancerza drogą kradzieży, pobicia i ograbienia NPC lub też kupna od postaci, która zmienia pancerz lub szatę w trakcie gry
jeśli tak jest po instalacji systempacka 1.8 to jest to błąd, powodujący potem problemy fabularne
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#29
(20.11.2020, 10:39:12)Memorius napisał(a):
Cytat:Nie ma tu błędu. Ponieważ nie dostajesz zbroi, która jest teraz noszona na NPC, ale jeśli w ekwipunku jest po prostu inna Zbroja, dostaniesz ją nawet w zwykły grze.

to akurat nieprawda, bo nie ma takiego przypadku ani w G2NK, ani w Przeznaczeniu

Dobra, pomyliłem się.


A to, że ci wypadają, oznacza, że nie umieściłeś dokładnie mojej wersji SP. I nie musisz kłamać, właśnie sprawdziłem wszystkie możliwe kombinacje. Pancerz wypada tylko na oryginalnym SP z datą od 21.08.2019

Więc nie ma tu Twojej I mojej winy.
Odpowiedz
#30
Użyłem wersji z: http://druzynaspolszczenia.pl/showthread.php?tid=223
W takim razie może warto by było podmienić w tamtym temacie wersję? I ta zbroja wypada w przypadku pobicia czy zabicia NPC? Bo jak pobiję Oskara to mam jego zbroję (i jeszcze jakiś inny, dodatkowy pancerz), a jak pobiję jakiegokolwiek strażnika miejskiego, to tej zbroi już nie ma.

Rozumiem że do przeinstalowania system packa trzeba zainstalować wszystko od nowa?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości