Pancerze i Broń
W następnej rozgrywce przymierzam się do gry magiem i myślę o magach Wody, także ich kostur gildyjny zapewne.
Odpowiedz
Czy w drugim rozdziale można zdobyć lepszą zbroję od tej magnata? Oczywiście możliwą do założenia, bo szaty guru to nikt nie założy przed 6 rozdziałem ;)
Odpowiedz
Przecież jesteś Adeptem Mrocznego Zakonu.
Uczciwy i hardkorowy Adept biega w szacie od Waltera w R2. Troll
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Zapomniałeś dodać, że uczciwy, hardkorowy i ze skłonnościami masochistycznymi, hehe. Spoko, dorwę ten pancerz z rudy. Swoją drogą ta wścieklizna... to jest dopiero ułatwienie gry, a nie jakieś tam pierścienie szybkości ;)
Odpowiedz
Wścieklizna jest przekleństwem i nie wyleczona w odpowiednim momencie może poważnie skomplikować rozgrywkę.
W R1 wyleczenie jej to priorytet.
Nie wspomnę już o możiwości permanentnego zbugowania gry w pewnych warunkach, o których w swoim czasie pisał miedzy innymi Jonxx.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Panowie, pytanie w kwestii Szpon Beliara - Młodszy Brat.

Jeśli grałbym Mrocznym Wojownikiem, i władałbym Szponem, to czy dla tej gildii będzie miał on jakieś specjalne właściwości albo lepsze obrażenia czy coś?
Tak w ogóle, to czy jego statystyki jakoś wzrosły względem oryginału tak, że jest on konkurencyjny dla Młodszego Brata, czy nadal pozostaje taki sam, i jak to mówią, przy konkurencie szału nie ma?
Albo są w ogóle w nim jakieś zmiany względem wersji z NK?

Oczywiście, cały czas mowa tutaj o 1r wersji, jak coś...

Z góry dziękować, ludzie!
Odpowiedz
Gram Mrocznym Wojownikiem. 4R. Nic nie miałem jeśli chodzi o "ulepszanie" szponu z wątku MZ.

Ja gram bronią dwuręczną, ale jeśli jesteś czeladnikiem u Harada, to jego bronie były zdecydowanie lepsze, a szpon tylko mi się przydawał na Golemy, i pewnego bossa (wątek łowców) który bez tej broni byłby niemal nie do zabicia.

Nie porównam do podstawki, bo w normalnym Gothicu właściwie nigdy nie używałem szponu.
Even if the morrow is barren of promises...
Nothing shall forestall... my return.
Odpowiedz
(29.11.2016, 22:17:03)Memorius napisał(a): Wścieklizna jest przekleństwem i nie wyleczona w odpowiednim momencie może poważnie skomplikować rozgrywkę.
W R1 wyleczenie jej to priorytet.
Nie wspomnę już o możiwości permanentnego zbugowania gry w pewnych warunkach, o których w swoim czasie pisał miedzy innymi Jonxx.

Możesz rozwinąć bardziej wątek przekleństwa? O jaki moment chodzi? Jakie komplikacje masz na myśli? I jakie warunki prowadzące do zbugowania masz na myśli?
Generalnie nie chodzi o to, że latam z nią cały czas, tylko jeśli w danym momencie Jej potrzebuję, to akurat idę się zarazić i wpadam w drugim rozdziale do Świątyni Śniącego na statach 195 siły i 120 zręczności, a przy okazji okradam wszystkich NPCów w każdej z możliwych lokacji.
Odpowiedz
Powiem tak, przy leczeniu się z wścieklizny polecam spojrzeć czy statystyki się nie zbugowały, bo bardzo o to łatwo przy pewnych kombinacjach przedmiotów posiadanych i założonych.
Even if the morrow is barren of promises...
Nothing shall forestall... my return.
Odpowiedz
Ach.. o to chodzi. Już się nauczyłem ściągać większość uzbrojenia, bo miałem jakieś chore akcje, jak piłem tę "odtrutkę" i mi bohater zakładał automatycznie najlepsze przedmioty, jakie mogę i piorun we mnie raził, po czym całe miasto się na mnie rzucało, bo akurat zakładał ubranie bandyty. Zacząłem po prostu wywalać pewne przedmioty przed wypiciem i dopiero potem zabierałem z powrotem. I już parę razy tak robiłem. Póki co nic się nie bugowało.
Odpowiedz
A czy ktoś bardziej obeznany w mechanice Szponu mógłby coś napisać? Bardzo lubię ten miecz, ale chciałem wiedzieć wcześniej, czy wart jest jednak poświęcania swojego HP na niego czy nie.
Odpowiedz
Szpon jest 2ręczny (a właściwie to może być i taki, i taki...) Brat 1ręczny. Przynależność do gildii nie ma wpływu na ich dmg. Podobno MB jest bardzo popularny wśród graczy, zwłaszcza po ulepszeniu...
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Szpon nie występuje w 2 wersjach, tak jak to było w podstawce? Co prawda w Przeznaczeniu z niego nie korzystałem bo szkoda mi było PŻ, ale wydaje mi się, że jak go dla próby aktywowałem to miałem wersję jednoręczną. Jeśli chodzi o MB to z uwagi na sposób w jaki się go ulepsza nie jest on zbyt opłacalną bronią dla członka MZ, bo nie można w pełni wykorzystać jego potencjału.
Odpowiedz
Oczywiście - Mroczny niech zapomni o wypasionym MB.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Właśnie dlatego się pytam, jak Szpon wypada na tle Brata, bo Zakon nie ma możliwości go zdobyć.
Ale sam Szpon jakoś się zmienił w kwestii obrażeń, efektów etc, czy jest tak, że nie jest przydatny za bardzo?
Bo w podstawce np.nie ranił Smoka Ożywieńca, więc musiałbym mieć coś w zapasie, na to starcie, etc. Ktoś?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości