Platforma miłośników Kucy(ków) Pony
Cytat:Czyżby zawiść przemówiła?

Ogólna zasada mówi - "konkurencji się nie wspiera"... chyba, że na zasadzie wzajemności ale i tak należy zawsze wietrzyć podstęp .
Oczywiście Jedyny Słuszny mod jest tylko jeden, jak wspomniałeś.
Gdybym tak nie uważał, to nie poświęcałbym mu tak wiele czasu.
Pora zrzucić gównianą maskę politycznej poprawności i powiedzieć sobie wprost.
W polskim Community Gothic w sferze moddingu nikt nikogo nie wspiera, nie kibicuje cudzym projektom jeśli tworzy własne i nikt nie cieszy się z sukcesów innych.
Zdawkowa kurtuazja jest tu na pokaz i służy tylko doraźnym celom "politycznym".
To działa we wszystkie strony i każde inne stwierdzenie to fałsz obłudników na użytek maluczkich z publiki.

Wydana została zdecydowana wojna Ukrywaczom.
Po odniesieniu serii błyskotliwych zwycięstw nad iluminatami i innymi zagrożeniami przyszła teraz kolej na Ukrywaczy właśnie.
W okresie niecałego miesiąca wykrytych i całkowicie zneutralizowanych zostało 17 Ukrywaczy w tym tylko w dniu dzisiejszym dwóch.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Jaką "konkurencją" dla jednego moda jest całkiem inny mod?
Ja jestem za współpracą, bo polski modding jest świetny i gdyby wszyscy zjednoczyli siły, to byłby najlepszy na świecie. A tak to każdy sobie rzepkę skrobie i mody robi się latami zanim ujrzą światło dzienne.
Zupełnie jak w tym chorym kraju. Albo stalinizm albo kaczyzm. Nic po środku i razem.
Odpowiedz
Ja jestem zarówno za kaczyzmem jak i stalinizmem.


Cytat:Zupełnie jak w tym chorym kraju.

Polacy nazywają go swoją Ojczyzną.
Ci ,którzy nazywają go inaczej nie są Polakami.

Cytat:Jaką "konkurencją" dla jednego moda jest całkiem inny mod?

wyrażasz opinię gracza czy moddera?
ponawiam pytanie - czy na forum Soulfire jest temat o Przeznaczeniu w podobnej formie, założony przez moderatora tamtego forum?

Cytat:mody robi się latami zanim ujrzą światło dzienne.
robi się je latami z zupełnie innego powodu
to jednak dyskusja na zupełnie inny temat
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
<Ja jestem zarówno za kaczyzmem jak i stalinizmem.>
A ja ani za jednym ani za drugim. Jesteś jednak młodszy ode mnie, więc paru rzeczy możesz nie pamiętać.

<Polacy nazywają go swoją Ojczyzną.
Ci ,którzy nazywają go inaczej nie są Polakami.>
No to przyjrzyj się, bo ja i moja Rodzina również nazywamy ten kraj Ojczyzną. Ale wolną od okupacji i zamordyzmu:
https://www.facebook.com/robert.brugier....447&type=3

<wyrażasz opinię gracza czy moddera?>
Oczywiście, że gracza.

<ponawiam pytanie - czy na forum Soulfire jest temat o Przeznaczeniu w podobnej formie, założony przez moderatora tamtego forum?>
Nie jestem moderatorem tamtego forum, zatem pytanie nie do mnie.
Odpowiedz
Cytat:A ja ani za jednym ani za drugim. Jesteś jednak młodszy ode mnie, więc paru rzeczy możesz nie pamiętać.

ostatnio pojawiło się wielu kombatantów stalinizmu
większość z nich jeździła za czasów Stalina w Polsce w wózeczkach dziecięcych
nie pytam gdzie byłeś i co robiłeś w pewnych kluczowych latach, a ty nie pytaj gdzie wtedy byłem ja i moja rodzina

co do linka
wklejanie linków bez zgody Administracji jest na tym forum niedozwolone, nie tylko dlatego, że po kilknięciu może się tam pojawić jakiś lewacki bełkot spod znaku KOD.


Cytat:Oczywiście, że gracza.

to widać od razu
nie oceniaj więc mechanizmów, których nie rozumiesz


Cytat:Nie jestem moderatorem tamtego forum, zatem pytanie nie do mnie.

nie sądzę by pojęcie erystycznej retoryki było ci obce
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Link jest do publicznych zdjęć z mojego rodzinnego albumu, by uzmysłowić, że nie jestem ani kodziarzem ani pisuarem. Jak mówiłem, jestem zwolennikiem kraju wolnego od wszelkiego zamordyzmu a to, że nagle dawni stalinowcy nagle pojawili się pod innym sztandarem napawa mnie oburzeniem. Ale to nie temat na forum o moddingu.

Pytanie:
Ile modów upadło lub zakończyło się tylko na wersji demo, bo autorzy nie mogli się dogadać?
Odpowiedz
Cytat:Ile modów upadło lub zakończyło się tylko na wersji demo, bo autorzy nie mogli się dogadać?

wszystkie gdzie nie kierowałem pracami
to chyba oczywiste
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Jestem zwykłym graczem i doceniam prace każdego kto tworzy mody do Gothicka. Jestem dumny z każdej wydanej w naszym kraju modyfikacji, bo niezależnie który team ją tworzył, to włożył w to mnóstwo pracy. Zarówno Czas Zapłaty, Złote Wrota jaki i Przeznaczenie uważam za wspaniałe mody, i każdy z nich nam graczom daje wiele radości. Niebawem mam nadzieje cieszyć się także z Dziejów Khorinis i Epilogu Przeznaczenia, zaś wojny zawistnych teamów są dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Tak mogą zachowywać się niedojrzałe małolaty, a nie dorośli ludzie! O co tu chodzi? O chwałę, o sławę? Nie tędy droga! Zawszę znajdzie się ktoś, kto na nas napluje, zawsze też znajdzie się ktoś, kto doceni to co robimy dla innych. Takie jest życie.

Spieranie się który mod najlepszy jest bez sensu. Każdemu może się podobać co innego. Dla przykładu: wielu lubi w Gothicu wyzwania i uważa rosyjskiego Returninga za najlepszego moda do GD2NK, jednak mi i wielu innym bardziej do gustu przypadło Przeznaczenie (kończe dopiero 1R, ale już zauważyłem znakomite questy i klimat, tu niemal każdy NPC ma jakąś historie) w którym na pierwszym miejscu jest fabuła, a nie długie batalie ze szczurami i wilkami :D Jednak Returninga również cenie, choć bywa irytujący niekiedy. Bardzo podobały mi się również Złote Wrota, choć nie za długie, to mają swój klimat, no i co tu ukrywać -- dubbing, który daje naprawdę wiele!

Naprawdę wielce się ucieszyłem, gdy usłyszałem, iż powstają Dzieje Khorinis z profesjonalnym dubbingiem. Ale to nie znaczy, iż prace innych teamów doceniam mniej, nie każdy może zdobyć profesjonalnych aktorów jak SoulFire, jednak z drugiej strony warto zauważyć, iż dubbing w Złotych Wrotach również wyszedł bardzo dobrze, mimo iż jest ,,amatorski". A wszystko to dzięki ciężkiej pracy wielu ludzi. Co więcej, zauważcie jak wiele modów z dubbingiem powstaje w Rosji czy Niemczech. Dlatego warto pamiętać, iż zgoda buduje a niezgoda rujnuje!

Co do polityki, każdy ma prawo do własnego zdania, to jest wolny kraj! Każdy może popierać inną opcje polityczną, tak jak każdemu może podobać się bardziej inny mod.

Jeżeli ktoś rzuca się z zębami na kogoś, tylko dlatego, że ten ktoś ma inne zdanie, to jest to chore! Jeżeli w naszym kraju opozycja nie mogąc się pogodzić z przegranymi wyborami, podważa legalnie, demokratycznie wybrane władze i nawołuje do buntu, do tego wynosząc nasze sprawy za granice i działając na szkodę państwa, to jest to również chore! Wówczas zwykły obywatel ma prawo pomyśleć, iż ten kraj jest chory, i nie ma co się obrażać, tylko trzeba chorobę wyleczyć!

Warto pamiętać o samokrytycyzmie i pokorze. Już raz nasza ojczyzna zniknęła z mapy świata, tylko dlatego, iż nie dostrzegaliśmy własnych wad!

Wracając do tematu Gothica i modów proponuje wyluzować, zastanowić się: czy tworze dla chwały, dla pieniędzy, dla lajków na Facebooku? Czy dlatego, iż sprawia mi to radość, że to jest moja pasja i chcę się nią dzielić z innymi?
Odpowiedz
Nic dodać nic ująć. Czym byłby teraz Gothic gdyby nie Mroczne Tajemnice, Edycja Rozszerzona, Returning, Przeznaczenie, Velaya, Złote Wrota i wieele innych?

Ulotnym wspomnieniem, bo pierwszy Gothic bez modów wieje pustkami i niewykorzystanym potencjałem. Nie wyobrażam sobie teraz nawet czystej NK bez Przeznaczenia czy Returninga. Nie mówiąc o modach opowiadających inne historie.

Czas gry i ilość zadań nie jest wyznacznikiem tego, że DK będzie lepsze niż Przeznaczenie czy Returning. Wyspa Vaduz ma być większa niż Khorinis (czyli rozumiem tereny wokół miasta + GD + Jarkendar), więc pewnie przedział 80-130h.

A to że DK to większy projekt nie umniejsza w ogóle Przeznaczeniu, które jest ogromnym dodatkiem i rozwinięciem podstawki i NK aniżeli nową historią.
Odpowiedz
To wszystko prawda. I skoro ktoś myśli, że nad modem nie wypruwaliśmy sobie żył i nie kosztował on wielu sporo wyrzeczeń, to się myli. Po prostu wiele fajnych rzeczy powstaje w różnych warunkach. Dzieje mają możliwość zatrudnić fachowców.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
To na to jak ktoś myśli nikt nie ma wpływu. Warto pamiętać, że na świecie są ludzie, którzy nadal myślą, że Ziemia jest płaska. Mroczne Tajemnice miały dubbing, ale bardziej mi się niema Edycja Rozszerzona podobała. Złote Wrota miał dubbing, cieplej wspominam Velaye.

Dubbing w DK to plus, ale nie to się liczy.

No i Przeznaczenie ma ten plus, że JEST. Grywalne, dokończone, nie pozostawia niedosytu (wręcz przeciwnie czasem).
Odpowiedz
(09.12.2016, 21:59:56)Narcyz napisał(a): nie pozostawia niedosytu (wręcz przeciwnie czasem).
Zaiste ciekawe sformułowanie. Masz przesyt? Gdzie?
Odpowiedz
Jak dla mnie:
- Velaya była bardzo ale to bardzo fajna (ale zamieńmy Velayę na jakiegoś chłopa i czar prysł... ),
- MT pierwszy mod w jaki grałem i za młodszych lat nie powiem podobało się:),
- ZW nie grałem, nie wiem ale dostępny tylko Jarkednar??, z tego powodu ciężko mi po niego sięgnąć,
- Piratenlebben (sory jak tytuł przekręciłem) nawet nawet (za fabułę) ale balans leżał i kwiczał...,
- Returning (chyba rebalance) co rozdział respawn (ile razy można przemierzać wyspę żeby wytłuc te same potwory - bez wytłumaczenia skąd się wzięły), doszedłem do 2
rozdziału chyba i zrobiło się za łatwo w rozgrywce a zadania mnie nie wciągnęły i miałem dość, ale wielki + za złotego smoka (myślałem tylko jak go ocalić...),
- kiedyś grałem w Dicurica ale tylko dostępne były 2 rozdziały? (jak ktoś wie czy jest wersja jakaś pełniejsza i wie skąd można pobrać to serdecznie poproszę o info, bo nawet ciekawie było),
- Edycja rozszerzona do G1: trochę pograłem we wcześniejsze wersję i było fajnie ale z tego co wiem to projekt wciąż się rozwija więc czekam na wersję pełniejszą, doskonalszą,
- W wiele spolszczonych już modyfikacji oferujących krótszą rozgrywkę nie grałem (jak ktoś coś ciekawego ma do polecenia to piszcie śmiało),
- Co do Dziejów Khorinis to rozumiem, że akcja dzieje się na innej wyspie...więc no skąd ten tytuł? Projekt ten powstaje od wielu lat tak mi się wydaje i jeżeli ujrzy światło dzienne to z pewnością w niego zagram, a dubbing i to w wykonaniu profesjonalnych aktorów będzie na + oczywiście. Wszystko w tej modyfikacji się sprowadza do tego czy wyjdzie (wciąż to zapowiedź jest, a wydanie modyfikacji: grywalnej i ciekawej jest nie lada wyzwaniem...) i czy Ci znakomici aktorzy będą mieli coś ciekawego do powiedzenia (ale to już od twórców modyfikacji zależy). Osobiście życzę im samych trafnych pomysłów, ciekawych zadań i do nich dialogów, oby stworzyli "żywy" świat i aby od 1 do statniego rozdziału się działo:)
Na moddingu do Gothica się nie znam, więc nie mnie oceniać ale na taki dopracowany Czas Zapłaty czekam i czekam... a Przeznaczenie wyszło i jest "całe i zdrowe", że tak to ujmę (na marginesie napiszę, że wciąż czeka mnie ostatni smok w GD):).

P.S. Nie wiem czy to odpowiedni temat na takie wywody ale dał3m się ponieść dyskusji, pozdrawiam wszystkich którym chciało się to przeczytać:)
Odpowiedz
Cieszę się,że moja "akcja" w temacie Dzieje Khorinis przyniosła zamierzony efekt.
Chyba nikt nie sądzi, że mnie może interesować czy tam jest temat o "Przeznaczeniu" i czy tu taj taki temat o "Dziejach Khornis " jest czy go nie ma.
Cel został osiągnięty.
A celem było wyjawienie kto tu na tym forum jest jeszcze quaszystą, a że Kye11 był to było jasne od początku, czyli od momentu, gdy tenże osobnik napisał na forum "Przeznaczenia" sążnistego posta pochwalnego na temat "Świata Skazańców" , uważanego przez quaszystów za najgenialniejsze osiągnięcie ich guru Quascha.
Należało tylko czekać,na moment gdy tenże quaszysta w dogodnym dla siebie temacie i momencie "zapalnym" ujawni swoje prawdziwe oblicze. Ban i usunięcie jego postów mialo na celu spowodowanie założenia kolejnego konta przez proxy i wylewanie tam swoich żalów na "Memusia", co  też nastąpiło w godzinach nocnych dnia poprzedniego.
Rzecz jasna chodziło także o to, by sprawdzić kto stanie w obronie tegoż osobnika i jak się okazało tym użytkownikiem był Carballo.
Powiązania Carballo i Kye11 muszą być bliskie, ponieważ dokładnie wiedział co tenże napisał na mój temat, praktycznie słowo w słowo i niuansami.
Czy Carballo jest quaszystą?
Być może nie.

Starzy użytkownicy tego forum zapewne pamiętają i inne akcje, wcześniejsze, które doprowadziły do definitywnego usunięcia z tego forum wszelkiego rodzaju internetowego śmiecia, w tym iluminatów.
Troll
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Dobra jestem od jakiegoś czasu na forum i o cb z tymi quszytami już trochę wiem ale iluuminatorzy to inna banda niechętnych osobników odnośnie twórców Przeznaczenia i Bractwa Gothica czy jakoś tak?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości