Korzenie Zła - problem z zadaniem...
Wracam do grania po dłuższej przerwie (urlop... ;-) ) i niestety doszedłem do ściany:

Zostało mi kilka zadań:


[Obrazek: gothic-screen.png]

1. Odmęty umysłu - dalej nie wiem gdzie jest druga część klucza. Ktoś pisał coś o chatce pustelnika, że w pobliżu. Która to chata? (serio nie pamiętam)
2. Cenniejsze niż złoto -  kopalnia wyczyszczona, sprzedana sztaba ołowiu, sprzedane mlibdenium oraz monety z niccolum. Jordi prosi by nie narażać ekipy Serrano informacjami o złożach kopalin. 
3. Niebezpieczna okolica - Mam w dzienniku kwestię oddałem szkatułkę z Talarami Tireonowi. W obozie bandytów jest jeszcze Vismut, Rutger, Orsini.
4. Uzurpator - jest w dzienniku kwestia, żeby nie wyprowadzać już więcej ludzi z obozu, bo Egon będzie zły
5. Świątynia - ogarnięte 4 części klucza, ale starzec twierdzi, że muszę najpierw załatwić sprawy w dolinie
6. Znaki czasu - przekazałem wszystkie tabliczki Staturasowi
7. Tajemnice bogów - Starzec przyzwał demona, łażę po dolinie w każdą stronę, a na demona się nie natknąłem... 

Mogę prosić o pomoc jak popchnąć sprawę dalej?
Trzeba wiele zmienić, aby wszystko zostało po staremu...
Odpowiedz
1. Odmęty umysłu

2. Cenniejsze niż złoto

3. Niebezpieczna okolica

4. Uzurpator

7. Tajemnice bogów
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
1. Udało mi sie w końcu odnaleźć cholerny klucz ;-)
2. Mein Gott, nie przeszukałem kufrów w kopalni...
3. Tu mam chyba buga, albatrosy zaliczone, gutierezz gryzie piach, Rutger dostał pancerz. W dzienniku mam info ze Vismut to brat Wolframa i oby sie nie dowiedział że to ja go zabiłem. Więcej kwestii z nim nie mam. Nie chce mnie też zaczepić
4. I tu chyba kolejny bug, bo wszystko to ogarnąłęm, a akcja stoi.
7. Znalazłem demona - zadanie rozwiązne

Dzięki za pomoc. Odblokowała mi się kwestia u Starca, żeby się spotkać tam gdzie pierwszy raz pokazał moc. Więc mimo ze chyba te dwa zadania się zbugowały to mogę grać dalej.


Teraz błąkam się po świątyni i mam problem. Sytuacja jest taka:

- Zrzuciłem ten kufer podtrzymywany przez posągi w górze, otworzyłem, mam jedną tabliczkę.
- Przełączyłem kamienny przełącznik w ziemi, zamknęła się krata do jednej z komnat, nie wiem jak ją teraz podnieść
- Przełączyłem dwie pochodnie na ścianach i ukrytą dźwignię w stole (obok Arymilesa)
- W jednej z komnat jest jeszcze kufer na klucz. Ale gdzie jest ten klucz?

Mogę prosić o info jak trącić to dalej?
Trzeba wiele zmienić, aby wszystko zostało po staremu...
Odpowiedz
Chcesz rozwiązać tajemnicę tego zamkniętego pomieszczenia?
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
(09.08.2021, 15:26:29)Tituf napisał(a): Chcesz rozwiązać tajemnicę tego zamkniętego pomieszczenia?

A niech to.... pochodnia tuż nad wejściem... no nie przyszło mi to do głowy wcześniej. Udało się dostać do pokoju z dzwigniami i ogarnąć drugą tabliczkę. Ale teraz mam kolejny problem. Oddałęm dwie tabliczki Thaoliosowi a ten zapytał czy wiem, że są jeszcze trzy i czy je mam. Na tym dialog mi sie urwał, bo ich nie mam :/.

Potem pobiegłem do Saturatora i opowiedziałem ze Thaolops kazał znaleźć mi 5 tabliczek, na co on odpowiedział: "I?" i tu też nie pojawiła mi się więcej jakakolwiek kwestia... :-(.

W dzienniku mam jeszcze zadania: Niebezpieczna okolica, Uzurpator i Znaki czasu. Podejrzewam, że te dwa pierwsze są jakoś powiązane z głównym wątkiem, ale nie mam jak ich ruszyć... Chyba jakiś bug...

Jest jeszcze nadzieja dla mojej rozgrywki czy trzeba na tym zakończyć?

Ping ping... Sorry za bycie natarczywym, ale mogę tylko prosić o info jakie warunki zakładają skrypty, żeby gra poszła dalej?
Trzeba wiele zmienić, aby wszystko zostało po staremu...
Odpowiedz
Cytat:Na tym dialog mi sie urwał, bo ich nie mam


to od tego zacznijmy bo trzeba mieć te tablice - Czerwona, fioletowa i żółta - znalazłeś?
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
(10.08.2021, 16:31:52)Memorius napisał(a):
Cytat:Na tym dialog mi sie urwał, bo ich nie mam


to od tego zacznijmy bo trzeba mieć te tablice - Czerwona, fioletowa i żółta - znalazłeś?

mam w ekwipunku fioletową i żółtą. Czerwonej brak. Pewnie czerwona jest związana z zadaniami "Niebezpieczna okolica", albo "Uzurpator", ale tak jak pisałem, te zadania chyba się zbugowały... :-( Nie mam pojęcia jak je ruszyć z miejsca. Wskazówki udzielone na forum mi niestety nie pomogły.
Trzeba wiele zmienić, aby wszystko zostało po staremu...
Odpowiedz
Dobrze, wobec tego na jakim etapie masz "Niebezpieczna okolica"? Jaki jest ostatni wpis?
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
(10.08.2021, 17:30:46)Memorius napisał(a): Dobrze, wobec tego na jakim etapie masz "Niebezpieczna okolica"? Jaki jest ostatni wpis?

Zapisy w dzienniku wyglądają tak:

[Obrazek: screen1.png]

[Obrazek: screen2.png]
Trzeba wiele zmienić, aby wszystko zostało po staremu...
Odpowiedz
Już widzę gdzie jest nieciągłość. Musi zginąć Taggert. Opcja rozmowy z nim jest dostępna, gdy zadanie jest rozpoczęte oraz znany jest dialog z Brygidą i mamy ze sobą Namysłów.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
(10.08.2021, 19:20:19)Memorius napisał(a): Już widzę gdzie jest nieciągłość. Musi zginąć Taggert. Opcja rozmowy z nim jest dostępna, gdy zadanie jest rozpoczęte oraz znany jest dialog z Brygidą i mamy ze sobą Namysłów.

Bingo Panie prezesie. W moim save Taggerta nie było, zniknął jakoś. Przywołałem go kodem i od razu zagadał. Zadanie wypełnione. Dziękuję. Zostało mi tylko jeszcze "Uzurpator":

Zerkniesz jeszcze fachowym ok na historię tego zadania?
[Obrazek: screen3.png]

[Obrazek: screen4.png]
Trzeba wiele zmienić, aby wszystko zostało po staremu...
Odpowiedz
No tak, wygląda na to że Olaf Tryggvason nie dostał czegoś, co otrzymaliśmy od Ogrodnika.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Taka informacja, że niedaleko obozu bandytów w dolinie są zębacze i chyba inne potworki, czasem zdarzało mi się, że jeden z rzezimieszków szedł z nimi walczyć i umierał, może spotkała Cię ta sama sytuacja.
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
(11.08.2021, 09:36:44)Tituf napisał(a):
(11.08.2021, 07:46:56)Memorius napisał(a): że Olaf Tryggvason
Parę postów wyżej pisałem o tym warunku i mamy odpowiedź, że to zostało ogarnięte. Na pewno?

Tak, ogarnąłem to na 100%. Wydaje mi się, że znalazłem buga w modzie. Rozpocząłem grę od nowa i poleciałem od razu do Ogrodnika, ukradłem Pas Egonowi i zaniosłem Olafowi. I tu uwaga: wyskakuje info "że zaktualizowano dziennik misji Uzurpator", ale tego zadania w ogóle jeszcze nie ma w dzienniku (jeszcze nie zostało podjęte) i mamy klops. Potem gdy zadanie to  pojawi się w dzienniku pojawia to wpisu o pasie oczywiście nie ma... I taka była geneza całej mojej sytuacji
Trzeba wiele zmienić, aby wszystko zostało po staremu...
Odpowiedz
trudno powiedzieć...
-może brakuje rozmowy zamykającej zadanie z Lordem Andre u Kariny
-może rozmowa ze Slayerem po jego ucieczce z obozu (przy Olafie)
-rozmowa z Dornbachem o Clyde (pierścień)
-rozmowa z Florentyną o Gasparze
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości