Korzenie Zła - problem z zadaniem...
Mi się już powoli na "płacz" zbiera (nie w sensie dosłownym oczywiście). Od wczoraj do chwili, w której piszę post stoję w jednym miejscu. A dokładniej chodzi o zagadkę Jarkendarczyków. Znając życie nikt mi "w prost" nie da odpowiedzi na tacy.
1. Zagadka była łatwa wystarczyło spojrzeć na nagrobki
2. Tu nie jestem do końca pewny, ale pobawiłem się stronami z rodzajami szyfrów i wyszła mi pewną fraza dzięki której ustaliłem że to będzie odpowiedź nr 5, ale za Chiny Ludowe nie mam bladego czy jest to dobrze.
3. Dosłowna pustka w głowie próbuje to na wiele sposobów zrobić: od tyłu, od przodu, dodaje, odejmuje, zmieniam liczby na litery, próbuje rozszyfrowywać za pomocą programów, ale się po prostu nie da (znaczy pewnie się da). Najbardziej zastanawia mnie w tym liczba i końcówka zagadki cytuję: "6c...prowadzących do wnętrza".
4. Dostałem cynk od 1 osoby z forum (pozdrawiam ją bo dała mi jeszcze jakiekolwiek siły na główkowanie nad tym), żeby szukać pozwolę sobie zacytować: "Chodzi o element wystroju w sali z kilkoma przejściami w świątyni". Spoko wygrałem jeszcze raz przeznaczenie. Idę na szybko do tej sali i próbuje czegoś szukać, ale dosłownie wygląda mi tam wszystko całkowicie normalnie i nic szczególnego tam nie ma. Jeśli wie ktoś o co chodzi (dokładniej to czego tam szukać jeśli o to chodzi) to ładnie proszę o zdradzenie przynajmniej jakichś szczegółów. Liczyłem tam też strażników kamiennych (jest ich troje a taka odpowiedź tam jest)
5. Podpowiedź to "KHARDIMON" moje domysły pasują jedynie do tego tekstu Crimsona, więc pomyślałem, że chodzi o sługę beliara.
W sumie to tyle ile udało mi się ustalić do tej pory (niewiele tego jak widać). Nie wiem czy by się nie dało ukończyć tego bez zagadki, no ale jednak jak jest to warto by było ją rozwiązać. Chciałbym zagrać w Imperium Popiołów, dlatego mi tak spieszno do skonczenia tego moda. I jeszcze raz powiem. Bardzo błagam dajcie mi jakieś strzępki informacji przynajmniej trochę większe niż bardzo małe. Może i komuś się wydaje, że ta zagadka jest łatwa (pewnie też będę tak myślał jak ją skończę), ale jednak jestem tylko niedzielnym graczem i czasami zagram sobie w moda tak z nostalgii do gry i nie zgłębiałem lore gothica A tym bardziej modyfikacji. I na koniec pytanko. W Imperium Popiołów też są tego typu zagadki???
Odpowiedz
To nieobowiązkowe, zupełnie dowolne i nieistotne dla ukończenia gry.
Widzę że nawet na innym Forum cię olali i nie dostałeś gotowych odpowiedzi. Zostaw tę kwestię i graj dalej.
Imperium jest najprostszym modem. Żeby nie było takich narzekań właśnie...

Do pytań można wrócić i pomyśleć po ukończeniu moda. :>
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Na forum 3 osoby pochwaliły się, że zagadkę rozwiązały jak do tej pory, nikt zaś przy pierwszej rozgrywce. Polecam zostawić zapis sprzed rozmowy i Jarkendarczykiem i zapis sprzed świątyni w Jarkendarze i wrócić do tego za jakiś czas. Samo rozwiązanie zagadki daje największą satysfakcję intelektualną, nie wpływa zaś w znacznym stopniu na rozgrywkę (poza niewielkimi bonusami).

A szczerze powiem, że to "6c" było dla mnie największą podpowiedzią, bez tego bym chyba nie wykombinował :)
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
W sensie zagadki są spoko (Grałem w inne mody od was wiedziałem na jakie zagadki się pisze), aczkolwiek ta mnie przerosła. I w sumie może ta sugestia kogoś z was zainspiruje, ale mi jako graczowi ogólnie mówiąc bardziej podobają się zagadki typu przestaw to, szukanki itp.

I zapomniałem dopisać dopisze tu. Dzięki za pomoc, że komukolwiek się chciało pomóc.
Odpowiedz
Możesz powiedzieć co Ci w 2gim pytaniu wyszło i w jaki sposób :) a żeby się wprowadzić w klimat zagadek z Sagi, może powinieneś spróbować też rozwiązać szyfr na miksturę akrobatyki z Przebudzenia, nie ma co prawda żadnego questa z tym, ale dobrze pokazuje w jakich kategoriach należy myśleć.
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
Mógłbym prosić kod na Taggerta? Za wcześnie go zabiłem, ale wkurzyło mnie jego niesportowe podejście.
Odpowiedz
Nie dajemy kodów na postacie ani żadnych innych w takich sytuacjach. Jest to nauczka, żeby bardzo dobrze pomyśleć , zanim się kogoś zabije, niezależnie jak bardzo się nam ktoś nie podoba. Tak specjalnie to zrobiłem scenariuszowo, nie pierwszy i i nie ostatni raz zresztą...
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Tak napiszę już na siłę, bo denerwuje mnie enty raz pisanie próśb o podanie kodu na postać. Rozumiem, jak sprawa ima się o przedmiot czy coś co jest trudniejsze/niemożliwe do sprawdzenia ale ludzie nosz ruszcie łbem trochę. Odpalasz nową grę, wczytujesz save, szukasz postaci, sprawdzasz kod pod edit focus czy innym ,,t'' i gotowe. Jak już chcecie używać kodów, zamiast przyjąć na klatę swój durny błąd to proszę o to magiczne rozwiązanie problemu. :> Rzecz jasna post nie ma na celu zachęcania do używania kodów, ale myślę, że w niektórych sytuacjach po prostu może być pomocny i oszczędzi pytań.
[Obrazek: qAYZlrP.gif]
Odpowiedz
ok, poradziłem sobie :)
Odpowiedz
Mam problem z nocnymi łowcami, mam wszystkie 9 kamieni, ale gdy podchodzę do Diany ta pada z wrażenie. Czy coś jeszcze trzeba tu zrobić?
Odpowiedz
Spróbuj je wyrzucić z ekwipunku, zebrać i zagadać od nowa.
Odpowiedz
Nie pomogło niestety- Wszystko przepadło, przybyłeś za późno...
Odpowiedz
To nie wiem niestety jak Ci pomóc, bo z tego co zrozumiałem, to masz łowców zabitych, czyli Diana dostała miksturę, a jej odpala się dialog, tak jakbyś nie przyniósł mikstury na czas.
Odpowiedz
Tak, dostała miksturę, czeka przy przejściu do Khorinis, łowcy zabici.
Odpowiedz
Przejrzałem skrypt.
Wydaje mi się, że jest kompromitujący prosty błąd warunku, którego nikt wcześniej nie zauważył. Odczekaj jeszcze jeden dzień i wtedy przekaż miksturę.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości