Korzenie Zła - problem z zadaniem...
Witam, choć przez trzydzieści godzin gry dawałem sobie radę, niestety nie mogę ruszyć z kilkunastoma zadaniami:
1. Skarby Doliny Przodków - mam 11 skrzynek. Kojarzy ktoś z Was, który skarb może być tak dobrze ukryty, że go ominąłem?
2. Tajemnice Bogów - oddałem Astronomię, jak trafić na trop kolejnych książek?
3. Znaki czasu - Saturas lekceważy kolorowe tabliczki.
4. Zwiadowca Wodnego Kręgu - wbiłem do Wieży Mgieł, wybiłem tam wszystko, rozwiązałem wszystkie zagadki, po naciśnięciu ostatniej kolumny pojawił się tylko VFX i tylko tyle. Rafael nie miał żadnego dialogu.
5. Siła strachu - znalazłem bombę w tawernie i woreczek u Midlasa. Woreczek zbadany. Co jeszcze? Ukradłem coś takiego jak Skrzynia Kirlasa, ale po interakcji po prostu znika z eq.
6. Niebezpieczna okolica - Brygida, Gutierrez, Taggert nie żyją. Zostało mi czworo bandytów, jak ruszyć ich wątek?
7. Zapomniana magia - kiedy zostanę powiadomiony o trzecim artefakcie?
8. Uzurpator - jak pchnąć zadanie dalej? Mam informację, że Olaf się nie lubi z Egonem
9. Cenniejsze niż złoto - ostatni wpis po rozmowie z Jordim, by nic nie mówić poszukiwaczom złóż.
10. Ulu-Mulu - mam zdobyć dosłownie Ulu-mulu czy składniki na niego. W tym drugim przypadku, nie mam żadnej opcji dialogowej z orkami.
11. Moja żona wiedźma - skąd zdobyć klucz do kufra Kartaginy?

Poza tym wiszą mi jeszcze zadania: Świątynia, Siedem dziewcząt..., Bankierzy i bankruci, kłopoty na farmie i Mędrzec Michaesz, ale jak się domyślam, ruszenie tych, z którymi mam problem pozwoli mi ruszyć pozostałe.
Odpowiedz
Hexados - pomagaj! grałeś ostatnio i łatwo ci to poszło!
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
5. Zacznę szukać zatem, aczkolwiek znalazłem 5 cydrów odbierających pernamentne HP i najgorsze jest to, że je wszystkie wypiłem XD
10. To w takiej sytuacji, czemu nie mam dialogów z orkami? Znowu doszło do tej dziwnej sytuacji, gdzie itemy się nie naliczają?
11. Jestem po rozmowie z Fangilem, wróciłem do jej domu, próbowałem zabrać figurkę, bo uznałem, że jest tam klucz, ale niestety nic z tego.

Sorki, ale nie widzę opcji edytowania posta. W obozie myśliwych studnia jest jedna? No to skoro tak, to nic tam nie ma. Przypominam sobie, aczkolwiek, że w grze można spotkać dwa rodzaje cydrów. Jeden, w większej ilości, który zabierał HP, drugi dał mi jakiś atrybut.

No to już wiem, gdzie leżał problem. Miałem nie wypijać wszystkich cydrów... Natomiast kwestia jest taka, że w skrzyni, ani w studni cydru nie ma, jest tylko woda... Trochę to nielogiczne.

Dobra, po małym postępie i Twoich informacjach, sytuacja ma się tak:
1. Dalej, jakby ktoś kojarzył dobre ukryte miejsce ze skarbem dla Fortuno, ten niech da znać.
2. Rafael miał dialog o sercu, ale on go chyba nie wziął. Naprawdę nie wiem, gdzie znaleźć księgę CZAS i Agaiona. Poleciałem jeszcze raz do wieży, nic tam więcej nie ma.
3. Dalej nie mam dialogów z orkami, chociaż posiadam składniki.
4. I stoję też z Kartaginą, nie mam jak dostać się do jej kufra, Fangil też mi nic nie daje ciekawego.
Odpowiedz
(21.02.2022, 12:19:03)Simon napisał(a): 1. Dalej, jakby ktoś kojarzył dobre ukryte miejsce ze skarbem dla Fortuno, ten niech da znać.

Tutaj masz spis, który zrobiłem kiedyś na własny użytek.

Odpowiedz

edit - ja już nie czekam na recenzję Beka
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Dzięki, wychodzi na to, że mam jakiegoś buga. Udało mi się na kodach ustalić waypointy skarbów. Idąc po kolei numerkami, postać na nowej grze zdobyła 12 skarbów. Moja postać, próbując zrobić to samo, zauważyła (w sensie -łem xd), że część znaczków mi znikła i nie można z nimi wejść w interakcję. Bardzo ciekawe.

No to Tituf na recenzję nie czekaj, ale prawda jest taka, że to zadanie samo w sobie z Ulu-Mulu jest źle zrobione. Przecież stworzenie tego przedmiotu to rytuał przejścia, dojrzewania dla orka. Jak ork ma dojrzeć, skoro wszystko sami zrobimy? Co więcej, można to było zrobić tak, że orkowie mało kiedy polują na stwory samodzielnie, więc można im w tym pomóc, a nie wszystko robić sami. Also, zawsze powołujecie się na ciąg przyczynowo-skutkowy w lore Sagi. W którym momencie, Bezimienny samodzielnie wykuwa Ulu-Mulu i wie, jak to zrobić? Poza tym Ulu-Mulu nie jest wyrobem kowalskim, to bardziej przypomina powbijanie różnych trofeów na kiju.

O którym wojowniku mowa? O gigantycznych szkieletach, zombi, kapitanie?

Dobra, to teraz tak: Księga Czasu się spawnuje, ale za nisko. Bohater nie może jej przez to podnieść, jest pod modelem świata. Jej przeczytanie spawnuje Wojownika, który ma Aigaioton.
Odpowiedz
nikt takich błędów przy testowaniu nie zgłaszał - ale wówczas DX11 tylko był max doinstalowany

co do ulu-mulu - w dialogu jest nieco to wyjaśnione

Cytat:bardziej przypomina powbijanie różnych trofeów na kiju

no i wbija...
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Dobra, mało ważne, wracamy do Kartaginy: Po torturowaniu jej (Panowie, bez komentarza), ta teleportowała się i znikła, Midlas nie ma żadnego dialogu, Hipolit też nie, zadanie wisi.

Jak przemienić? W nią uderzył piorun, a ona sama znikła. Jak się miał pojawić jakiś potwór w jej miejsce, no to mamy kolejny błąd. Dasz mi kod?

Dobra, nie zostało mi już wiele zadań, myślę, że spokojnie uda mi się tego moda skończyć, ale parę pytań:
1. Utknąłem z dziewczynami z Albatrosa. Aldona szuka nowej miejscówki, podobno jest to latarnia, ale nic z tym nie mogę zrobić. Podobno Susan musi opuścić ją najpierw, też nie wiem jak do tej sytuacji doprowadzić.
2. Gdzie znajdę artefakt Adanosa? Jest szansa, że również się nie pojawił? xD

Dam screeny z dziennika z tego zadania, to możesz ocenić:
https://imgur.com/a/3qLeOk3
Odpowiedz
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Ściganego mam już dawno ogarniętego, ale fakt, zapomniałem przyjść na farmę, kiedy Bancroft już tam faktycznie się pojawi. Dzięki!
Odpowiedz
Witam, może dość błahe pytanie, ale mógłby ktoś mi powiedzieć gdzie przebywa Zafkiel? Biegam po całej dolinie i nie mogę go znaleźć
Odpowiedz
Jezioro z przystanią. Eksploruj nabrzeże, popływaj.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
(21.04.2022, 03:18:27)Tituf napisał(a): Jezioro z przystanią. Eksploruj nabrzeże, popływaj.

Wejście powinno być na widoku czy pod wodą? No już robię czwarte kółko wokół jeziora
Odpowiedz
Na widoku. Szukaj chatki na palach, po przeciwnej stronie brzegu z przystanią.
Odpowiedz
(21.04.2022, 11:42:08)Erwin napisał(a): Na widoku. Szukaj chatki na palach, po przeciwnej stronie brzegu z przystanią.

Ok, dzięki. Nie ma go tam i nie wiem czy muszę zrobić coś jeszcze czy bug, ale zapiszę grę, przyzwe go i może ruszy dalej wątek

(21.04.2022, 11:50:51)Hatrend napisał(a):
(21.04.2022, 11:42:08)Erwin napisał(a): Na widoku. Szukaj chatki na palach, po przeciwnej stronie brzegu z przystanią.

Ok, dzięki. Nie ma go tam i nie wiem czy muszę zrobić coś jeszcze czy bug, ale zapiszę grę, przyzwe go i może ruszy dalej wątek

Dobra, mój błąd, myślałem że jest on druidem który pozwoli mi pogadać z Duchem Lasu. Wiecie może gdzie szukać owego druida?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości