Blind Justice
#1
Blind Justice - In The Name Of Justice (2016)

[Obrazek: 623739.jpg?1611]

tracklista:
1.You Ain't Got the Guts 05:04
2.Cursed by the Angels 04:04
3.Heavy Metal Revolution 04:50
4.Eternal Skies 06:22
5.Greek Warrior 05:29
6.World's Destruction 03:33
7.Kingdom of the Gods 05:51
8.Hell of the War 03:41
9.A Night with an Angel 04:57
10.Born for the Underground 05:39
11.Master of the Wind (Manowar cover) 05:06

rok wydania : 2016
gatunek : heavy/power metal
kraj : Grecja

skład zespołu:
Tassos Krokodilos - śpiew
Mike Galiatsos - gitara
Dimitris Aggelopoulos - gitara
Nikos Michalakakos - gitara basowa
Takis Sotiropoulos - perkusja

BLIND JUSTICE przez prawie 20 lat dzielił losy wielu wysokiej klasy, cenionych podziemnych zespołów greckich. Uznany i ważny , ale nie potrafiący z różnych powodów szerzej zaistnieć. Być może stało się tak dlatego, że lider Mike Galiatsos odniósł niespodziewany iw pełni zasłużony sukces z kultowym NIGHGTFALL, a potem skupił się na SNOWBLIND. Był jednak i czas na nowe nagrania demo BLIND JUSTICE, były próby z różnymi muzykami. Ostatecznie Mike G. postanowił zebrać skład doświadczonych muzyków i nagrać wszystko od nowa. Efektem jest właśnie ten album.
Ten skład jest doprawdy imponujący. Takis Sotiropoulos  to wieloletni perkusista POWER CRUE, Nikos Michalakakos znany jest z RAGENHEART, DARK NIGHTMARE i SPITFIRE, no i wreszcie Tassos Krokodilos też ze SPITFIRE. A Tassos to jedno z najlepszych metalowych gardeł Grecji.
Mike Galiatsos wybrał na ten album to co najlepsze, wytoczył najcięższe działa.
Znalazł się tu słynny ultra klasyk Heavy Metal Revolution, encyklopedyczny przykład tradycyjnego heavy metalu oraz inne nie mniej udane heavy/power metalowe numery z wczesnych dem zespołu z lat 1989 - 1990 i nowsze jak potężny You Ain't Got the Guts i potoczysty, galopujący World's Destruction. Zniszczenie sieje zagrany w umiarkowany tempie Hell of the War
z doskonałą bojową melodią i kruszącymi gitarami oraz niezwykle melodyjny i elegancki Born for the Underground inkrustowany krótkimi solami obu gitarzystów oraz wzbogacony shredem Mike Galiatsosa.
Solą tego LP są słynne romantyczne epickie utwory zespołu. Przepięknie brzmi dumny Eternal Skies oraz refleksyjny balladowy Greek Warrior, który wreszcie doczekał się oficjalnego uwiecznienia. Doskonały klimat, po prostu doskonały!
Kapitalne, dostojne sola Mike są ozdobą tej kompozycji. Jest również oczywiście również Kingdom of the Gods, niesamowity killer jaki potrafią zagrać tylko Grecy i jaki powstać może tylko w Grecji. Zarówno partie wolne, heroiczne jak i szybkie prezentują się jeszcze lepiej niż w wersji pierwotnej z demo z 1989 roku. No i rzecz jasna A Night with an Angel, przecudownie delikatnie zagrany z gitarami akustycznymi i mocno punktowany basem.
Jest tu także zupełnie nowy wyborny power metalowy Cursed by the Angels gdzie słychać wpływy INNERWISH i WARDRUM. 
BLIND JUSTICE odważnie wybrał cover. Master of the Wind to taki klasyk, który zepsuć bardzo łatwo, tymczasem wykonanie Greków jest cudowne. Piękny delikatny plan symfoniczny, wyśmienite wokalny popis Tassosa, który nie uronił ani grama nastroju tej kompozycji. No i jakże ten utwór pasuje do epickiego romantycznego stylu tego albumu!

Wokalny występ Tassosa jest znakomity. Właśnie takiego wokalisty trzeba było, by wydobyć pełny koloryt emocjonalnego heavy metalu BLIND JUSTICE. Mike Galiatsos gra jak zwykle bardzo dobre sola, a dodatkowo udała się współpraca z bliżej nieznanym gitarzystą Jimem Aggelopoulosem. Doskonała, doświadczona sekcja rytmiczna dopełnia obrazu całości.
Eksperymentu z brzmieniem nie ma. Jest to tradycyjny grecki heavy metalowy sound z dosyć surowymi, ostro brzmiącymi gitarami i głośną perkusją, ze zgrabnie, przestrzennie rozlokowanymi bębnami.
Mike Galiatsos ocalił od zapomnienia brylanty classic heavy swojego pierwszego zespołu i dołożył nowe.
Liczę, że za jakiś czas ukaże się druga, nie mniej udana płyta BLIND JUSTICE.

ocena 10/10

new 3.01.2019
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości