Angel Sword
#1
Angel Sword - Rebels Beyon The Pale (2016)

[Obrazek: 557946.jpg?2046]

tracklista:

1.Devastator 03:45
2.Lords of Thunder 03:28
3.Midnight Survivor 03:34
4.Lightning Runners 03:31
5.Break the Chains 04:27
6.Lawmaker 02:53
7.Heavy Metal Night 04:03
8.Sign of the Raven 03:27
9.Witches Never Die 04:23

rok wydania: 2016
gatunek : heavy metal
kraj : Finlandia

skład zespołu:
Sylvester Shredder - śpiew, gitara
Jerry Razors - gitara, śpiew
Eviltaker - gitara basowa
St. Peter - perkusja
W roku 2016 ten zespół  z Hesinek narobił swoim debiutanckim albumem sporo szumu, a niektórzy nawet mówili o nowym czołowym graczu na scenie fińskiej w gatunku traditional heavy metal.

Po pierwsze nie jest to trudne, bo ta scena jest w tym kraju bardzo uboga, a po drugie, trzeba być bardzo zblazowanym lub udawać obytego, by uznać tę muzykę za dobrą. ANGEL SWORD ruszył ścieżką nowocześniej podanego NWOBHM i dotarł donikąd. Współczesna technika nagraniowa pozwoliła na nadanie temu graniu mocniejszej oprawy gitarowej, bardziej wyrazistego brzmienia sekcji rytmicznej i lepszego uwypuklenia wokalisty. Wszystko to razem jeszcze bardziej obnaża miałkość i amatorszczyznę tych kawałków, eksploatujących najprostsze i najbardziej rozpoznawalne riffy NWOBHM, odarte z autentyczności. W jakimś stopniu jest to po łebkach potraktowana muzyka najstarszego TAROT (jeśli nie wychodzić poza granice Finlandii), a riffy ultra klasyki brytyjskiej jak te z Lords of Thunder czy  Lawmaker są zagrane z gracją słonia.
Do tego Sylvester Shredder nie tylko jest miernym gitarzystą, ale i sztucznym naśladowcą Kimistera (R.I.P).
Gdy się słucha takich kawałków jak Midnight Survivor, Lightning Runners, Break the Chains to można odnieść wrażenie przebywania w przydrożnym barze, gdzie wszyscy piją piwo, a zespołu w kącie nikt nie słucha, albo też klubu studenckiego, gdzie koledzy grają dla koleżanek, a wszyscy udają, że się przy tym świetnie bawią. Jeśli poziom techniczny jak tu pokazuje ANGEL SWORD jest poziomem prawdziwych ich możliwości i nic nie ukrywają, to oznacza, że metal może grać każdy, kto zna kilka podstawowych zasad obchodzenia się z instrumentami. Jeśli "Heavy Metal Night" ma być właśnie taka, to chyba lepiej już się na jakąś techniawkę z bum boksami przerzucić. Dramat! Jeśli epicki heavy metal rycerski ma wyglądać tak jak  Sign of the Raven, to chyba w ogóle lepiej być zupełnie głuchym. Raczej na pewno lepiej, żeby nigdy nie usłyszeć dzieła epic doom heavy Witches Never Die...

Być może niektórzy mają już za dużo w tyłkach, już im się dobra muzyka przejadła, skoro zwracają uwagę na równie bezwartościowe zespoły. Dno.
Kto wytrzymał, a podziela moja opinię niech przepłucze umysł dobrym piwkiem.

ocena 1,5/10

new 5.04.2019
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości