Silent Knight
#1
Silent Knight - Masterplan (2013)

[Obrazek: 368775.jpg?4421]

tracklista:
1.Prelude: Fear and Tyranny 01:37
2.The Curse of the Black Rose 03:45
3.Masterplan 04:53
4.Prophets of War 04:56
5.Silent Apparitions (In the Night) 04:46
6.Pay Your Dues 06:37
7.Evil Is Thy Name 05:31
8.When the Fallen Angel Flies 06:44
9.Dare to Dream 07:12

rok wydania : 2013
gatunek : power metal
kraj : Australia

skład zespołu:
Zoran Cunjak - śpiew
Cameron Nicholas - gitara, śpiew
Stu McGill - gitara, śpiew
Cameron Daw - gitara basowa
Paul Wrigley - perkusja

SILENT KNIGHT to zespół z Perth, założony w roku 2009, który zadebiutował wydanym nakładem własnym LP "Masterplan" w lutym 2013 roku.

Grupa należy do kręgu zespołów grających melodyjny, heroiczny power metal taki jaki w Australii można było usłyszeć w wykonaniu PEGASUS czy obecnie BLACK MAJESTY, tyle, że mocniejszy o większej power metalowej energii i tu zbliżają się do zespołów niemieckich z obszarów BLIND GUARDIAN czy też szwedzkich.
Ta płyat zawiera kilka wysokiej klasy utworów, zwartych, pełnych gitarowych szarż i z bardzo dobrymi melodiami, także w chwytliwych zapadających w pamięć refrenach. To, co najlepsze, można usłyszeć w pierwszej części płyty i tu bardzo dobrze prezentuje się The Curse of the Black Rose oraz Masterplan z rewelacyjnie nośnym refrenem, który wyrasta niespodziewanie z dosyć typowego zestawu riffów rozpoczynających tę kompozycję. Udane jest także solo gitarowe oraz nagłe zdecydowanie przyspieszenie drugiej części. Gitarzyści grają na tym albumie bardzo dobrze, prowadząc dialogi i pojedynki w partiach instrumentalnych i tylko może trochę zbyt piskliwe są te sole w niektórych momentach.
Umiejętnie łączą partie o charakterze epickim, true metalowym z łagodnymi w Prophets of War, zdecydowanie galopują w
Silent Apparitions (In the Night).
Druga część albumu jest nieco mniej interesująca i tu dominują utwory dłuższe jak Pay Your Dues, zbliżona do classic heavy czy też nie wykraczające poza ramy australijskiej poprawności When the Fallen Angel Flies. Zamykający ten LP najdłuższy Dare to Dream zaczyna się refleksyjnie i obiecująco, potem jednak w gruncie rzeczy dzieje się tu mało i zwraca uwagę tylko kilka dynamicznych momentów w gitarowych atakach.

Gdyby szukać słabszych ogniw w tym zespole i tej muzyce to jest to wokalista Zoran Cunjak. Śpiewa dobrze,ale brak mu pewnej głębi i plastyczności, która przydałby się zwłaszcza tam, gdzie trzeba wydobyć więcej klimatu i nastroju. W wokalach pobocznych wspomagają go inni członkowie zespołu, ale pomóc mogą niewiele i czasem ta pomoc wywołuje drobną nieczytelność partii wokalnych. Bardzo dobrze radzi sobie sekcja rytmiczna, zwłaszcza w szybszych, pełnych pędu momentach.
Brzmienie jest wyważone, ani za ciężkie, ani zbyt miękkie i pod tym względem jest dobrze.
Dobrze jest ogólnie, choć trochę zabrakło inwencji twórczej na stworzenie materiału tej klasy co chociażby tytułowy Masterplan. Album ten doczekał się reedycji w roku 2015 (w Indonezji!) jednak ważniejszy jest fakt, że w roku 2017 pojawiła się nagrana na nowo wersja z nowym wokalistą Onur Oz, który zastąpił Zorana Cunjaka w roku 2014.
Onur Oz zaśpiewał także na drugiej płycie SILENT KNIGHT "Conquer & Command" z 2015.

ocena : 7,7/10

new 26.05.2019
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości