Opinie i wrażenia z rozgrywki
Modyfikacja super, aktualnie kończę 1 rozdział został mi element dołączenia do gildii w moim wypadku Mroczny Zakon - Wojownik.
Nie musiałem używać kodów bo nie doświadczyłem żadnego znikania postaci czy innych problemów których nie dałoby się rozwiązać wczytanie save z przed paru minut czy obejrzeniem forum za pomocą opcji szukaj.
W gothica jako chyba jedyną grę uwielbiam grać na 100% - co mogę to zrobię, aktualnie moja postać nie jadła praktycznie żadnych bonusów chyba że przypadkowo albo w celu zakończenia questa.
Jedzonka, eliksiry, modlitwy itp wszystkie czekają na użycie później :) (oprócz jedzenia dającego zręczność i modlitwy do innosa o zręczność)
Nauczone wszystkie trofea jakich mogłem się wyuczyć w 1R prócz skrzydeł krwiopijcy.
Wybite praktycznie co mogłem ruszyć przed 2R chyba nie ruszyłem tylko orków w czarnym lesie i obozu orków w DP, może ominąłem pare wargów.

W modyfikację  Przeznaczenie gra mi się o wiele lepiej niż np w returninga jakoś tak bardziej czuję klimat, polecam każdemu wyjadaczowi.

[Obrazek: 0y3co1v.jpg]

(Założony pierścień +5 siły, pierścien +5 zręczności, pas +5 siły, amulet +10 obrony przeciwko broni)
Odpowiedz
(18.10.2019, 14:19:18)VVrongVVay napisał(a): aktualnie kończę 1 rozdział został mi element dołączenia do gildii w moim wypadku Mroczny Zakon - Wojownik
No no... Bez gildii, IR - 19 poziom! Zapowiada się ostry zawodnik! OK
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Szacunek za podejście aczkolwiek ja osobiście nie lubie tak grać, żeby w 1 rozdziale wszystko wybić. Wszelkie smocze zebacze czy wargi zostawiam na 3 rozdział, wtedy jest wieksza satysfakcja jak rozwinietą postacią gromi się masowo najsilniejsze bestie :>
Odpowiedz
Tak trochę z tym było kłopotów, jednak widziałem na forum opinie że wchodzenie powiedzmy do jaskini Za wieżą dextera i wybijanie szkieletów jest bez sensu i nie o to chodzi coś w tym stylu - "nie wybijaj wszystkiego tylko ciesz się zadaniami."
Tylko nikt nie bierze pod uwagę że np ja ten poziom wbiłem tak po prostu, zaglądam wszędzie gdzie jest dostep bo może tam jest jakaś nowa osoba, quest, ciekawe itemy.. przecież nie każdy czyta całe forum przed przejściem i patrzy że tam to dopiero w 3 rozdziale powinienem np.
1.Btw domyślam się że na górę windy w DP za jeziorem obok Irwina powinienem się dostać w jakejś misji?
Bo już zauważyłem że bez problemu na GÓRĘ gdzie prowadzi winda można się dostać skacząc z obozu bandytów w DP.
2.Tam dalej są też takie skały i prowadzą chyba do obszaru świątynnego tam też nie szedłem bo za pewne coś bym mógł popsuć.
Odpowiedz
1. Tak, trzymaj się fabuły, nie wchodź przez skałki. Nie pomyśleliśmy i nie postawiliśmy tam Wielkiego Muru sądząc, że gracz uwzględni jednak dialogi...
2. jw

A swoją drogą - dużo biegania i przemieszczania się. Radzisz sobie z tym jakoś? Mikstury? Teleporty? K?
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Teleportow żadnych w sensie run nie znalazłem, używałem jedynie tych 3 teleportow w khorinis oraz 4 w Dolinie przodków. Domyślam się że te w latarni Pita oraz wieży starca są do aktywowania później.
Co do łażenia to jest tego od cholery uzylem może z 4 mikstur szybkości gdy już tracilem cierpliwość a tak to pieszo, na miksturach dużo roślin bym pominąłem.
Nie używałem ani kodów ani K(prócz przyzwania postaci które mi zniknęły) . Nie wbijałem także do klasztoru przez skałki. Nie biłem też npcow dla Expa XD
Przez to rzadkie używanie mikstur szybkości i próbę wykonania wszystkich możliwych zadań w I rozdziale, rozdział bez bonusów i modlitw zakończyłem po 53 godzinach :D ( Jednak nie pominąłem żadnych nowych dialogów i nie spieszyłem się, często wracałem do noc zobaczyć czy mają coś nowego do powiedzenia)
Myślę że 1 rozdział na 19 poziomie można zrobić w 40h, a gdybym postać robił pod zręczność to już wgl nie wyobrażam sobie jak można nie mieć tego
19lvl (kradzieże).
Odpowiedz
(19.10.2019, 12:07:59)VVrongVVay napisał(a): Domyślam się że te w latarni Pita oraz wieży starca są do aktywowania później.
Nie, to da się zrobić w IR...
chociaż, sam nie pamiętam już czy to możliwe  Troll
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
(19.10.2019, 12:19:26)Tituf napisał(a):
(19.10.2019, 12:07:59)VVrongVVay napisał(a): Domyślam się że te w latarni Pita oraz wieży starca są do aktywowania później.
Nie, to da się zrobić w IR...
chociaż, sam nie pamiętam już czy to możliwe  Troll

Ale w jaki sposób? Nawet jeśli nie pamiętasz czy to możliwe to możesz mi zasugerować w jakim zadaniu? Bo ciekawość mnie zżera :D
Jeśli chodzi o odkrycie tych teleportów dla zwiadowców to mi to zaliczyło bez korzystania z tych dwóch
Odpowiedz
"Klucze i skrzynie" jak dobrze pamiętam.
Odpowiedz
Klucze i skrzynie już zrobiłem, nie miały one nic wspólnego z tymi dwoma teleportami(u Pita i Starca)
Odpowiedz
W skrzyni z rzeczami Magotha powinna być Mikstura Podwojenia Many, którą kładziemy na postumencie żeby uruchomić teleport.
Odpowiedz
O kurcze a jej sie nie daje Lutero jako jeden ze skarbów? zadanie na początku rozdziału 2..
Odpowiedz
Chyba tak, ale tych mikstur do zdobycia jest kilka w trakcie rozgrywki. Ja zawsze tej uzywałem do aktywacji teleportu.
Odpowiedz
A ja bym to zmienił. Dla mnie to jest nieco nielogiczne. Stworzę jakiś item który będzie dodatkowo  położony w skrzyni i to on będzie uruchamiał teleport u Starca, a nie mikstura.
Poprawka by weszła do wersji 1.6 RU i PL, po zaimplementowaniu jej przez N1kX
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
A może by tak jeszcze runa teleportacyjna do wyjscia z DP?  OK
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości