Opinie i wrażenia z rozgrywki
Hmm, może dlatego, że w Gothicu nigdy nie używałem potworów, z powodu, że padały one po kuli ognia.
Statystyki trochę skromne, przy twoich, może dlatego, że nie chciało mi się już żreć tego wszystkiego, a zostało sporo w eq:
[Obrazek: fr3yh]
Odpowiedz
Brak alchemii? Ciekawe. Co do zadań, to z tego co wiem MZ oferuje największą ich liczbę jeśli chodzi o ścieżkę gildyjną, także zawsze tu będzie przewaga względem innych frakcji. Tym niemniej dobry wynik.
Odpowiedz
Może dlatego :) w Gothicu mag był dość przepakowany, w NK troszkę gorzej, choć armia ciemności kosiła, a w Przeznaczeniu... pewnie nigdy się nie przekonam, bo mój mag wody będzie hybrydą z 3 zaklęciami.

Widzę, że alchemii w ogóle nie miałeś, to sporo pomaga przy statystykach. Serki i inne też są super, poza jagodami... Statystyki fajnie mieć, ale jak radzisz sobie bez nich, to nie ma sensu się nimi zajmować za bardzo!

Wnioskuję, że nie czyściłeś potworków za bardzo, tak? Trzeba było złamać oblężenie orków :) Choć z drugiej strony to sporo czasu zabiera...
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
W Gothica grałem tyle, że podstawkę przeszedłbym z zamkniętymi oczami, potworów czyściłem tak, że tworzyłem Golema(nieśmiertelny przyjaciel) w miejscu, aby wszystkie orki złapały agro na niego, a ja po prostu lałem orków pojedynczo, choć elity były dość ciężkie do zabicia, ale mechanika walki z potworami jest dość prosta. Jedynie jaszczury są niesamowicie irytujące.
Statystyki wbijałem odpowiednio: potrzebuję coś ukraść, to zajadam się i wbijam zr, itd. dlatego nie uczyłem się alchemii, chociaż baardzo by to pomogło, szczawów królewskich jest dość dużo (sam Talas ma 3 do sprzedania), no ale jest tak jak mówisz
Cytat:Statystyki fajnie mieć, ale jak radzisz sobie bez nich, to nie ma sensu się nimi zajmować za bardzo!
PS: Ciekawostka, pomimo, że zespawnowałem Strażnika Zarazy oraz Harloka, nie prosiłem o koda na nich. Poznawanie kodów na niektóre postacie jest dość proste ;d
Odpowiedz
No, bo tak naprawdę nie ma trudnych rzeczy, gdy ma się odpowiedni pomyślunek Język
Odpowiedz
Dziwne, bo ostatnio grając, a konkretnie wykonując 2 misję dla Mrocznego Zakonu (o dołączenie do nich) wyglądała tak jak jedna misja dla opiekunów w Returningu (Tam też był demon tylko chyba Lucian). Poczułem się jakby to był plagiat tylko kto od kogo ukradł pomysł?!
Odpowiedz
Returning to jedno wielkie złodziejstwo i plagiat, to wiadomo nie od dziś.
W Przeznaczeniu wykorzystane zostały pewne elementy Dunkle Magie, występujące w Global RU i Global PL.
Także misja z zabiciem demona, bezczelnie zerżnięta w dziele Trazege.

Cytat:- Orun jest łatwiejszy do pokonania niż poszukiwacze. Sądzę, że powinien mieć ze 3 razy więcej HP/wyższe statystyki zbroi od normalnego Poszukiwacza

a kto mi powie czemu to jest niemożliwe jeśli Orun ma gildię DMT ?
Orun ma 2000 HP - czy to mało?  a może właśnie nadal za dużo?

ekipa DT na pewno pamięta zadziwiającą (teoretycznie) historię gdy Lares przy wstawieniu mu 9000 HP zamiast IMMORTAL byłó tak słaby, że potrafiła go zatłuc pałkami grupka goblinów Faja

jeszcze wyborny punkt zaczepienia w ramach Dyskusji

milten94



Cytat:- kucharze w zjednoczonym obozie mogli by się przebierać w stroje takie jak np. nosi Snaf po odprowadzeniu ic
- Pit także mógłby się przebrać w jakiś pancerz bandyty
- to samo Kervo, Geppert, Grimes i Spark - mogliby nosić jakieś spodnie kopacza, gdy kopalnia znajdzie się w rękach bandytów

jak do tej pory nie widziałem tu na forum jakiegoś większego oddźwięku na temat samych wizualizacji , nad którymi siedzieliśmy realnie prawie dwa lata
także na temat doboru nowych twarzy, broni dla NPC ani układu rutyn czy typu zachowania
Przeznaczenie pod tym względem deklasuje wszystko co do tej pory zostało zrobione w moddingu Gothic 2 poa opcjami Total Conversion a gracze mają na takie rzeczy najwyraźniej wyjebane
podobnie zresztą ma się sprawa ze straganami w Khorinis - był temat chyba na 100 postów w Klubie o tym jak wspaniałą inicjatywą będzie dokończenie pomysłu Doktora by zrobić nowe stragany w mieście

Prorok poświęcił na to mnóstwo czasu, przerabiał , poprawiał, cyzelował i jak widać chyba ta jego robota przeszła bez echa.
Szkoda, choć w głębi ducha właśnie przewidywałem, że tak będzie.

Precyzując do samego posta milten94 -- pewne rzecy są trudne do zrobienia skryptowo gdy się chce pogodzić użytkowników słabego i mocnego sprzętu, niestety
w kilku przypadkach takie przebieranki musiałem co prawda zrobić, ale to naprawdę drogą pewnych tricków skryptowych (jakich, modderzy zapewne się domyślają)i nie było sensu bawić się podobnie ze wszystkimi postaciami zmieniającymi otoczenie czy przynależność
zajęło by to pewnie co najmniej kilka dni a jak mawiał Klasyk Taliasan " i tak nikt nie zauważy"
no cóżw tym akurat konkretnym przypadku miał niestety rację
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Po dłuższe przerwie w końcu udało mi się skończyć Przeznaczenie. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się tego. Gra dała mi dużo radości i wiele wyzwań. Spodziewałem się, że zajmie mi nieco dłużej przejście po tym co było mówione o jej długości, ale skończyło się na 104 h i 48 min nabijając 38 lvl. W tym czasie wykonałem 406 zadań, nie wykonałem 16 na które nie chciało mi się już poświęcić czasu i popsułem 4. Gra ogólnie mega i na pewno do niej jeszcze wrócę. Wątek mrocznego zakonu jest niesamowity, a zakończenia w ogóle takiego się nie spodziewałem. Zastanawia mnie tylko do czego był potrzebny amulet Imperanona, bo nie znalazłem dla niego zastosowania. Lekko się zawiodłem na zakończeniu wątków łowcy nieumarłych, czarnych jastrzębi i zjednoczonego obozu. Szkoda, że zjednoczony obóz nie przejął zamku (nie było to pokazane).
A tu screen moich statystyk:
[Obrazek: jAhG5r.png]
Odpowiedz
A wątek przeznaczenia udało się ukończyć?
Odpowiedz
A ukończyłeś wątek Zwiadowców i Gora? Ja nie jestem jakimś pro graczem (w sensie wiem że to i owo pominąłem i do tego nie expiłem/zbierałem roślinek) a miałem 150h.
Odpowiedz
ani czas ani liczba zadań wykonanych niestety nie powala
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Gram dopiero od kilku godzin i, przez własną głupotę (kilka misji mi przepadło, a chcę zrobić wszystkie, jakie mogę dołączając do gildii złodziei), będę musiała zacząć ją od początku. Co jednak zauważyłam: prawdą jest to, co pisali autorzy, że nawet osoba mająca problemy z walką poradzi z nią sobie (przy NPC-ach musi jednak trochę... pomyśleć, tym bardziej, że może chcieć grać na zręczność. Po treningu u Memoriusa to jednak żaden problem  xD . Wystarczy wyobrazić sobie co by napisał w odpowiedzi na wiadomość: "zużyłem wszystkie lodowe fale na wilki biegające stadami, nie radzę sobie z NPC-ami, pomocy!!!" żeby już nie mieć żadnych pytań.). Na pewno uczy myślenia (nie wszystko podane jest na tacy, props dla twórców). Jednakże: moja pernamentna głupota jest moją pernamentną głupotą (zanim przeszłam do drugiego rozdziału w Globalu po trzy, cztery razy rozgrywałam rozdział pierwszy, by zwiększyć ilość zadań, które wykonać mogę, a ich nie wykonałam z powodu... swojej pernamentnej głupoty, a także znaleźć najlepsze możliwe rozwiązania przy wykonywaniu zadań, żeby nie biegać miliard razy w te i we wte. Dało się, tylko było ciężko przy ósmym poziomie skakać jak fryga żeby pobić dwa czarne jastrzębie). Zastanawiam się jednak nad doborem gildii, ale po globalu już tak ufam twórcom (Global zoptymalizowany był perfekcyjnie. W czwartym rozdziale miałam z 250 mana z samych bonusów, a Riordian? uczył do dokładnie tego samego poziomu), że wybiorę nie maga wody, jak w globalu (grałam na zręczność, a szaty magów były na kręgi  Język ), tylko pójdę do Mrocznych. Także:  :brawo: .
Odpowiedz
(30.08.2016, 13:45:19)Dinozaur7 napisał(a): A ukończyłeś wątek Zwiadowców i Gora? Ja nie jestem jakimś pro graczem (w sensie wiem że to i owo pominąłem i do tego nie expiłem/zbierałem roślinek) a miałem 150h.

Tak wykonałem te zadania z tych wątków.
Odpowiedz
Dla mnie Przeznaczenie to bezdyskusyjnie najlepszy addon do naszego poczciwego Gothica i żaden Returning tego nie zmieni. Pewnie w tym momencie naraziłem się fanom tego moda, no ale nie zamierzam tego ukrywać, bo szczerze mówiąc nie jestem w stanie pojąć, co on takiego ciekawego i wciągającego oferuje, skoro skupia się tylko i wyłącznie na bezmyślnej rąbaninie i rozwoju postaci, który dla mnie zawsze był sprawą drugorzędną, a nawet trzeciorzędną. Z kolei to za co bardzo sobie cenię Przeznaczenie to przede wszystkim nietuzinkowy wątek główny, rozbudowane i dobrze przemyślane dialogi, mroczny klimat i złożone zadania poboczne, czyli te aspekty gry, które są dla mnie najważniejsze. Naprawdę jestem pod dużym wrażeniem, że w końcu ujrzał światło dzienne mod, który kładzie największy nacisk na elementy, które wymieniłem wcześniej, a nie na same pierdoły typu:pierdylion nowych broni, zbroi, animacji lub możliwość posługiwania się tarczą czy dualami. Mimo, że za mna dopiero 20h gry i jestem wciąż w 1 rozdziale, to zdążyłem wyrobić sobie opinię na jej temat, ale podkreślam, że jest ona SUBIEKTYWNA, więc oczywiście nie każdy musi się z nią zgadzać.
Odpowiedz
Nie wiem czy to odpowiedni temat ale znikąd wpierdoliło mi całe hajsy z eq jakieś 3k ma ktoś pomysł jak mogło się to stać?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości