Najemnik/Łowca Smoków
#46
Czy zostanie Khaleda na farmie oraz niemożliwość wzięcia Benneta na pokład po ostatnim zadaniu to zamierzony efekt? I Velaya ciągle mówi o tym, że Dar jej się naprzykrza - wydaje mi się, że nie jest to już potrzebne w dialogu.
Odpowiedz
#47
W kwestii Khaleda -przemieszcza się jak wszyscy pozostali.
W kwestii Benneta - oczywiście, że można go wziąć na pokład jeśli zadanie "Czarne chmury ..." jest ukończone pomyślnie.

Dialog z Velayą jest stały. W zadaniu z podrywaczami Dar nie występuje, więc dialog ni nie traci ze swojej logiki.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#48
Sprawdziłem 6x, o różnych porach dnia - u mnie Khaled się nie przenosi.
Bennet powiedział że popłynie, ale nie dostałem żadnego wpisu do dziennika, nie przemieścił się z farmy, po popłynięciu do Irdorath nie ma go w kuźni. Niezależnie od kolejności zrekrutowania Benneta i Wilka jest ten sam problem. Dialog kończy się na "stary dzięki że pomyślałeś o mnie" i Bennet wraca do pracy na farmie Onara. Czy można to jakoś obejść dookoła?

Jeżeli chodzi o Velayę, na pytanie co będziesz robić dalej odpowiada, że jeżeli Dar i inni będą jej się dalej naprzykrzać to nauczy się walczyć i opuści to miejsce. Dla mnie jest to nielogiczne, bo Dar (swoją drogą, świetny pomysł na spiknięcie go z Rangarem) i inni siedzą w mieście.

@Edit:
Zwolniłem wszystkich członków z załogi poza Biffem, Olivią i Nicolaiem, również nie pomogło na Benneta.
Odpowiedz
#49
Dialog jest uniwersalny dla wszystkich gildii i taki sam. Ponadto dziewczę przecież nie wie, jak długo Najemnicy zabawią w mieście.

co do Benneta - a masz wpis "Bennet zostanie kowalem w składzie mojej załogi." ?
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#50
Nie, nie mam. Na szybko powtarzałem questa z mniejszą liczbą osób w załodze - też nie poszło. Jedyne co mi się zostało w testach to sprzedanie Bennetowi reszty smoczych łusek i wyuczenie się całego kucia.
@Edit: też nie pomogło.

Czy Bennet przywołanie Benneta kodem na Irdorath sprawi, że zarówno załoga jak i przywołany Bennet będą się zachowywać tak samo?
Odpowiedz
#51
Jak grałem najemnikiem na wersji 1.6, to też nie udało mi się zwerbować Benneta, ale nie pamiętam szczegółów. Może coś przeoczyłem.
Odpowiedz
#52
z Bennetem jest opcja dialogowa, która się dodaje zaraz po

"Stary, nawet w piekle nie może być tak paskudnie jak na farmie Onara. Wchodzę w to."

i brzmi - "A więc będziesz moim kowalem. Zobaczymy się w porcie.", która inicjuje wpis do dziennika i zmienia rutyny na port
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#53
Niestety nie mam tej opcji dialogowej.
Odpowiedz
#54
tak teraz patrzę na skrypt i chyba jest tu Najemnika błąd

jest Info_AddChoice(DIA_Bennet_KnowWhereEnemy,"A więc będziesz moim kowalem. Zobaczymy się w porcie.",DIA_Bennet_KnowWhereEnemyDJG_Yes);
a powinno być
Info_AddChoice(DIA_Bennet_KnowWhereEnemyDJG,"A więc będziesz moim kowalem. Zobaczymy się w porcie.",DIA_Bennet_KnowWhereEnemyDJG_Yes);

i ta ocja się dialogowa dlatego się nie pojawia
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#55
Można coś z tym zrobić na "szybko" żeby w jak najmniej inwazyjny sposób dodać Benneta do załogi? Zmiana gildii marvinem? Czy przywołać Benneta na Irdorath?
Odpowiedz
#56
co do pytania o wstawienie kowal kodem na Irdorath

trzeba wstawić - SLD_809_Bennet_DI i nie powinno tu być żadnych problemów
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#57
Nie będzie jakichś dziwnych interakcji z Wilkiem czy coś? Jak to było z rozdzielaniem kuźni między nimi?
Odpowiedz
#58
Więc dowiedzmy się. Dialog o tym, że bohater zbiera odpływać u Bennetta pojawia się jeśli:
1) Był dialog w ratuszu z Lee (Czarne chmury nad Khorinis)
2) Przebadany Almanach w podziemiach klasztoru

Ponadto, jeśli bohater ma maksymalną liczbę w zespole, nastąpi uchylenie. Jeśli nie, możemy wziąć do zespołu.

Dialog jest jednorazowy, więc nie można go ponownie zasugerować.

Nicolai Nie mogłeś odpuścić, bo w wersji 1.5.1 błąd w kodzie ma.
Kod PHP:
instance DIA_NicolaiNW_LeaveMyShip(C_Info)
{
    
npc PC_Thief_NW//Jaki Diego? //Powinno być HUN_6021_Nicolai_NW
    
nr 55;
    
condition DIA_NicolaiNW_LeaveMyShip_Condition;
    
information DIA_NicolaiNW_LeaveMyShip_Info;
    
permanent TRUE;
    
description "Jednak nie możesz płynąć ze mną.";
}; 
Odpowiedz
#59
Tak jak pisałem, zwolniłem wszystkich poza Nicolaiem, Olivia i Biffem (nie dało się ich zwolnić)
Odpowiedz
#60
Cytat:Ponadto, jeśli bohater ma maksymalną liczbę w zespole, nastąpi awaria. Jeśli nie, możemy wziąć do zespołu.


to nie ma nic do rzeczy - te dialogi o zwalnianiu kogoś z załogi w Przeznaczeniu wcale nie działają i nigdy się nie pojawią bo licznik Crewmember_Count >= Max_Crew został znacznie zwiększony
można wziąć wszystkich jakich się chce
już napisałem wyżej jaka jest skryptowa przyczyna tego stanu rzeczy - (Tylko dla gildii Łowca Smoków)


const int Max_Crew = 15;
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości