Instalacja DX11 + L'hiver
#16
Ja osobiście nie mam żadnych problemów, chociaż 2 instalki wcześniej miałem kupę problemów z samym włączeniem się gothica -> spróbuj zainstalować jeszcze raz (u mnie był problem z GMDK lub wersją raportową) najlepiej jeszcze raz je zciągnij i zainstaluj
Odpowiedz
#17
Przeinstalowywałem całego gothica z 8 razy, ten problem miałem również jak grałem rok temu, gdzie nawet nie instalowałem gmdk. Próbowałem przeinstalowywać pojedyncze jednostki, jednakże bez skutku.
Odpowiedz
#18
Masz win7 i wyżej ? kartę obsługującą dx11, zainstalowany dx
z tego co czytałem sterowniki od nvidi czasami nie trybią i trzeba próbować ze starszymi ev catalyst
Odpowiedz
#19
Win7, karta gtx 960, dx jest, jakżeby inaczej.
Sterowniki mam najnowsze, na starszych również pojawiał się ten problem.

(Jeszcze zapomniałem dodać wcześniej, że pomimo czarnego ekranu niby można grać, menu itd działa, tylko, że wszystko na czuja trzeba by robić, bo nic nie widać ;d)
Odpowiedz
#20
- G2 jeśli wersja steamowa to trzeba wyłączyć updaty

- zVidEnableAntiAliasing=0 w gothic.ini ustaw anty aliasing na 0 - to powoduje podobno jakieś tarcia
http://pcgamingwiki.com/wiki/Gothic_II

- w menu głównym F11 albo ctrl+F11 -> opcje graficzne bodajże 2 gie okienko poszukaj i wyłącz SMAA i Tesellacje
https://www.reddit.com/r/worldofgothic/c...d_crashes/

- gdzieś jeszcze wyczytałem o konfliktach rozdzielczości gra i pulpit (ustaw ręcznie taką samą rozdziałkę jak masz na monitorze tez w gothic.ini)

możesz jeszcze poszukać infa na http://themodders.org/index.php?topic=25128.0 jest tam trochę stron z postami o tym
Odpowiedz
#21
Dobra, odkryłem problem - Dynamic lighting (uptade/full update) - ustawiłem na statyczny i wczytuje normalnie.

Teraz inny problem - niektóre opcje się nie zapisują i trzeba je ustawiać przy każdym włączaniu Gothica - widoczność, dynamic lighting się zapisuje, ale np. ostrość, AllowWorldMeshes, Occlusion Culling itd. się nie zapisuje, masz tak również, czy nie ustawiałeś pod siebie tych opcji? Czy może u Ciebie normalnie Dx11 zapamiętuje ustawienia?
Odpowiedz
#22
Podstawowe opcje graficzne - widoczność itp możesz ustawić w pliku gothic.ini i powinno pamiętać do bólu
Odnośnie opcji zaawansowanych pod F11, zostawiłem ustawienia domyślne z dwoma wyjątkami
SMAA i Tesellacją - za każdym razem przy włączeniu gry je wyłączam (czasami nawet pamięta jedno z nich)

http://themodders.org/index.php?topic=21651.0

tutaj masz G2NK L'hiver Edition

- Zmodyfikowano szate graficzną (nowe tekstury, obiekty).
- Przemodelowano lokacje.
- Zmodyfikowane oświetlenie.
- Dodano nowe przedmioty (w tym pancerze i bronie)
- Dodano kilku nowych przeciwników.
- Potwory mają zwiększone statystyki oraz zasięg z którego reagują na gracza.
- Obniżono statystyki obrony wielu zbroi.
- Obniżono wartość przedmiotów, przy ich sprzedaży kupcom.
- Usunięto tabliczki dające stałe bonusy do statystyk.
- Dodano nową umiejętność - patroszenie zwierząt - od teraz wymagana do zbierania mięsa z zabitych potworów. Do wyuczenia u: Bospera (tylko po zostaniu jego czeladnikiem), Niclasa, Jacka Alligatora.
- Zmieniono efekty pożywienia (przykładowo: pieczone mięso przywraca teraz sporą wartość życia w procentach).
- Będąc czeladnikiem Harada, możemy nauczyć się wykuwania wielu nowych mieczy.
- Możemy ulepszać na kowadle niektóre zbroje (skórzana zbroja + nowe pancerze).
- Dodano nowy przedmiot: sztaba metalu (używana do ulepszania zbroii).
- Bennet uczy łowców smoków wykuwania nowych ostrzy w 5 rozdziale.
- Po wykonaniu zadania z krwawymi kielichami, jako nagrodę możemy wybrać nowy pancerz.
- Podział obrony i obrażeń na ostrza i obuchy.
- Styl chodzenia bezimiennego zmienia się zależnie od gildii.
- I wiele innych, mniejszych zmian...
Odpowiedz
#23
Nie radzę odpalać Przeznaczenia z L;Hiver Edition. Po prostu będzie lawina błędów.
Jak już to L'Hiver Grafikpatch, choć i tam zdarza się, że NPC blokują się np. na drzewach.
Być może powstanie nowa wersja tego texturpacka z usuniętymi meshami i dodanymi normalmapami, co zniweluje wszelkie błędy w modyfikacjach i usprawni grę z DX11.
Odpowiedz
#24
Dostępna jest nowa wersja L'hvier Edition. Info w odpowiednim temacie.
Odpowiedz
#25
Ponadto zostały wydane do niej Normalmapy, co umili grę z DX11.
Odpowiedz
#26
Witam, z góry piszę, że problem dotyczy instalacji update'u Direct3D11 Rendera i jeśli jest to nie odpowiedni temat to prosiłbym o przesunięcie i przepraszam za problem.
Chodzi o to, że od paru dni przy włączeniu Przeznaczenia pojawia mi się informacja o możliwości pobrania update'u jednak gdy klikam "Tak" i wybieram ścieżkę swojego Gothica to nie mogę nacisnąć przycisku "Install" ani żadnego innego przycisku prócz "Browse...". Szukałem oficjalnej strony ale nie mogłem znaleźć więc postanowiłem napisać tutaj. Dorzucam screen'a jak to wygląda.

Czekam na odpowiedź i pozdrawiam!

http://screenshot.sh/m2aQ9jQyVFtPC
Odpowiedz
#27
Możliwe, że problem powoduje wersja gry ze Streama. Najlepiej jakbyś zignorował ten update - ta nowa wersja i tak zbyt wiele nie wnosi.
Jednak jeśli chcesz to możesz pobrać najnowszą wersję ręcznie: https://github.com/degenerated1123/GD3D1...viewBuilds
Odpowiedz
#28
A jak stoimy obecnie z DX11 do G1?
Odpowiedz
#29
Witam ja z dziwnym problemem bo nie spotkałem się z tym wcześniej, otóż grałem sobie ostatnio w modyfikacje w wersji 1.2, chodzi o to, że gdy szedłem pomodlić się do posągu beliara tomiałem tą charakterystyczną melodię, tylko był brak tego zaczerwionego ekranu i było spoko, po zainstalowaniu wersji 1.3 na czystego Gothica jest czerwony ekran podczas modlitwy ale nie wyświetla się okno dialogowe, to samo tyczy się wścieklizny, jak się kładę na łóżko to pojawia się ten czerwony ekran i nie ma tam tak samo okna wyboru ile godzin chce spać, ogólnie jest możliwe spanie bo jak wcisne enter to śpię normalnie jak jest czyli do świtu a jak wezmę klawisz w dół to śpię do rana, i właśnie w tym mam problem, bo boję się,że jak będę chciał zrobić szpon przy posągu to mogę mieć problem bez tego menu. Jutro dołączę screeny. Gram na dx11 wersja  najnowsza 17.4
Odpowiedz
#30
1. Czy grasz na tym samym save? Było pisane, że mogą być problemy.
2. Spróbuj bez dx11.
Even if the morrow is barren of promises...
Nothing shall forestall... my return.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości