Bonusy i Drogocenne przedmioty
(20.04.2021, 13:45:23)Hadar napisał(a): I mikstury ochrony przed magią działają w ten sam sposób co mikstury akrobatyki? O.o

Dokładnie tak, choć z punktu widzenia użytkowego są praktycznie bezużyteczne, mają jakieś znaczenie questowe jeśli pamięć mnie nie myli, ale chyba jest ich nadmiar,
Ładne słowa nie wystarczą, aby zmienić świat.Lelouch Lamperouge
Odpowiedz
Tu akurat się mylisz. Jest tylko jedna taka mikstura w grze . Daje ją Netbek tylko jeden raz i poza tym nigdzie nie występuje. Nie ma także znaczenia questowego, jest po prostu bonusem od przyjaciela.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
(20.04.2021, 22:04:28)Memorius napisał(a): Tu akurat się mylisz. Jest tylko jedna taka mikstura w grze . Daje ją Netbek tylko jeden raz i poza tym nigdzie nie występuje. Nie ma także znaczenia questowego, jest po prostu bonusem od przyjaciela.

A była jakaś mikstura ochrony przed ogniem czy coś w ten? Bo teraz myślę z czym mogłem pomylić i mi to spokoju nie da.
Ładne słowa nie wystarczą, aby zmienić świat.Lelouch Lamperouge
Odpowiedz
Zdaje mi się, że jest Mikstura Płomieni, ale pewny nie jestem.
Odpowiedz
Chwila, ale to mowa o miksturach ochrony przed magią, czy ogniem? Bo mikstur ochrony przed magią na pewno jest kilka.

(19.04.2021, 21:45:27)Hadar napisał(a):
(15.08.2016, 13:29:13)saturas napisał(a): Mianowicie zaraz po wejściu do kopani będzie taka duża dziura spadając nią spadniecie do pełzaczy lecz uważny zauważą kładkę

Nauczyłem się już perfekcyjnie i bez żadnego błędu wskakiwać na tę kładkę. Problem jest taki, że za każdym razem ginę przy lądowaniu (mimo że jestem w stanie przeżyć upadek na znacznie niższy fragment tego szybu.

Wskoczyłem tam używając mikstury akrobatyki. xD Nie jestem w stanie sobie nawet wyobrazić jak tam wskoczyć bez niej, pomimo śmierci. xd
Aczkolwiek gdyby nie to, żeście o tym pisali, to bym za nic w świecie nie odkrył tej skrytki. Język

@edit
Ja pierdole, zbugowała mi się mikstura akrobatyki z niewiadomego powodu i nie chce się zdesaktywować i muszę robić całą lokację od początku. (KURWA) xd

@edit2
Lenistwo wzięło górę i zacząłem kminić jak się pozbyć tych bonusów z mikstury akrobatyki. I jedyne co mi przyszło do głowy to kogoś okraść, ale jako że mam już milion zręczności i okradłem chyba dosłownie wszystkich, to niewiele ten pomysł dawał. Na szczęście przypomniało mi się, że nigdy nie okradłem Oskara z Czarnych Jastrzębi (bo ubiłem go zanim miałem wystarczającą ilość zręczności), więc znalazłem na niego kod, przyzwałem, okradłem i się naprawiło. xD
Mam tylko nadzieję, że nie będę miał z tego powodu żadnych błędów w przyszłości. xd Plus to, że mam cziterskie 112 expa dodatkowe, ale wolałem to niż zbugowana akrobatyka. Ewentualnie mogłem powtarzać całą Starą Kopalnię, ale mi się nie chciało. Język
(Notatkę Oskara wyjebałem na ziemię bez czytania. Następnym razem jak będę grał po stronie CZ, to obczaję co tam jest ^^)
Odpowiedz
(20.04.2021, 22:04:28)Memorius napisał(a): Tu akurat się mylisz. Jest tylko jedna taka mikstura w grze . Daje ją Netbek tylko jeden raz i poza tym nigdzie nie występuje. Nie ma także znaczenia questowego, jest po prostu bonusem od przyjaciela.

To ja chciałbym tylko poinformować, że miałem już dwie mikstury ochrony przed magią zanim Netbek dał mi trzecią.

[Obrazek: obraz-2021-04-21-090612.png]

(21.04.2021, 01:10:15)Dota napisał(a):
(19.04.2021, 21:45:27)Hadar napisał(a):
(15.08.2016, 13:29:13)saturas napisał(a): Mianowicie zaraz po wejściu do kopani będzie taka duża dziura spadając nią spadniecie do pełzaczy lecz uważny zauważą kładkę
Nauczyłem się już perfekcyjnie i bez żadnego błędu wskakiwać na tę kładkę. Problem jest taki, że za każdym razem ginę przy lądowaniu (mimo że jestem w stanie przeżyć upadek na znacznie niższy fragment tego szybu.

Wskoczyłem tam używając mikstury akrobatyki. xD Nie jestem w stanie sobie nawet wyobrazić jak tam wskoczyć bez niej, pomimo śmierci. xd
Aczkolwiek gdyby nie to, żeście o tym pisali, to bym za nic w świecie nie odkrył tej skrytki. Język

Ponieważ miałem opanowany do perfekcji skok bez akrobatyki na tę kładkę i byłem w stanie przeżyć upadki w ten szyb na zacznie niższej położone półki skalne, więc się wkurzyłem i postanowiłem trochę oszukać grę. Przemieniłem się w ścierwojada (który też ginął przy lądowaniu na kładkę), skoczyłem na tę kładkę, ale na moment przed lądowaniem przemieniłem się z powrotem w człowiek i przeżyłem. Język
Odpowiedz
Nalewka z owoców leśnych i Bezpieczna orkowa mikstura - mogę wypić czy potrzebne są do jakiegoś zadania?

(29.10.2020, 17:56:43)N1kX napisał(a): Jak napisałem powyżej, mam wszystkie informacje. Jest mało prawdopodobne, aby mogła się dzielić. Więc zjedz wszystko i zobacz, czy był bonus, czy nie.
(29.10.2020, 18:06:34)Memorius napisał(a): gdyby przejrzeć ten temat to wszystko tu jest podane, tyle że nie poście zbiorczym

tak informacja ogólnie jest jawna, zresztą wszystkie dotyczące gry są jawne , poza ujawnianiem pełnej solucji zadaniowej.
(29.10.2020, 20:09:04)Hexados napisał(a):
(29.10.2020, 19:51:00)Hadar napisał(a): Na innym forum znalazłem informację:

"jabłka i szynka dają siłę, polne i leśne jagody punkty życia, ser zręczność, mleko, ciemne grzyby, gin i piwo manę, a mięsa kopacza ochronę od magii i ognia."

Pytanie czy cokolwiek w wyżej wymienionych składników (w szczególności polne i leśne jagody) mają jakieś zastosowanie w alchemii czy mogę to śmiało wszystko zjadać?
Część jedzenia przydaje się w trakcie questów, więc rozsądnym jest nie zjadać wszystkiego na raz i trzymać jakiś minimalny zapas w ekwipunku.


Z moich wewnętrznych testów wynika (kolejność zgodna z tą z ekwipunku):

25x jabłko ==> +1 siła
25x szynka ==> +1 siła
25x piwo ==> +1 mana
30x gin ==> +1 mana
25x ser ==> +1 zręczność
??x mleko ==> +1 mana
50x leśna jagoda ==> +2 punkty trafień
50x ciemny grzyb ==> +2 mana
25x mięso kopacza ==> +1 ochrony od magii i ognia
50x polna jagoda ==> +2 punkty trafień

Mleko na pewno daje bonus do many, ale mam zbyt mało butelek mleka w ekwipunku, żeby stwierdzić dokładnie ile butelek trzeba wypić. Wbrew temu co inni pisali na forum NIE zaobserwowałem żadnych bonusów po zjedzeniu dużych ilości chleba lub kiełbas. Mógłby ktoś potwierdzić (lub zaprzeczyć) wynikom moich testów?
Odpowiedz
Chleb nic nie daje.
Kiełbasa też.

Bezpieczna orkowa mikstura mogę wypić
Nalewka z owoców leśnych też.

To jest nagroda, dlaczego miałaby być dla kogoś?
Odpowiedz
20x mleko ==> +1 mana
Odpowiedz
(02.05.2021, 18:03:44)N1kX napisał(a): Chleb nic nie daje.
Kiełbasa też.

Bezpieczna orkowa mikstura mogę wypić
Nalewka z owoców leśnych też.

To jest nagroda, dlaczego miałaby być dla kogoś?

Nie pamiętam skąd je mam, po prostu są w ekwipunku i nie jestem pewien czy to dla mnie czy np. w trzecim rozdziale pojawi się zadanie, że będę musiał je komuś dać. Mam jeszcze jeden grzyb Memoriusa, mimo że wykonałem już zadania z Bosperem, Brahimem, Dobarem i Falerem, i też nie wiem czy mogę go zjeść czy będę go później potrzebował.

Ja się boję cokolwiek jeść czy sprzedawać, bo już miałem zadania, gdzie musiałem odkupywać coś co wcześniej sprzedałem (w stylu broń dla Gora czy zardzewiałe rupiecie, które miałem naostrzyć dla Leśnego obozu). Więc mam strasznie zagracony ekwipunek z obawy, że mogę dostać zadanie w stylu "przynieś 50 broni X oraz 100 broni Y".

[Obrazek: obraz-2021-05-02-195527.png]
(a to, że kilofy się nie grupują chyba jest najbardziej irytujące :v)
Odpowiedz
Dla porządku w ekwipunku można chować niepotrzebne klamoty w skrzyni i w razie gdyby były potrzebne to można się do niej wrócić. Ale to też może być problematyczne, gdy trzeba będzie się wrócić z Doliny Przodków do Khorinis po jakiś drobiazg :>
Odpowiedz
@Klimek, meh to już wolę biegać z całą rupieciarnią. Ale jedna rzecz mnie martwi Memorius kiedyś pisał na forum, że w grze może wystąpić jakiś błąd jeżeli ma się za dużo rzeczy w ekwipunku. Ale nie pamiętam kiedy i w jakich okolicznościach. :<
Odpowiedz
(02.05.2021, 22:54:47)Hadar napisał(a): @Klimek, meh to już wolę biegać z całą rupieciarnią. Ale jedna rzecz mnie martwi Memorius kiedyś pisał na forum, że w grze może wystąpić jakiś błąd jeżeli ma się za dużo rzeczy w ekwipunku. Ale nie pamiętam kiedy i w jakich okolicznościach. :<

Jeden jedyny raz zdarzyło mi się że zapełniłem ekwipunek na full. Ale to było w modzie Gildi 1.5 który oferował tak dużo
rzeczy np. ok 15 rodzai grzybów ,innych roślin itp. Konsekwencji żadnych nie było oprócz oczywiście braku możliwości  podnoszenia nowych rzeczy . Mniemam że tu byłoby tak samo.
Odpowiedz
Cytat:Ale jedna rzecz mnie martwi Memorius kiedyś pisał na forum, że w grze może wystąpić jakiś błąd jeżeli ma się za dużo rzeczy w ekwipunku. Ale nie pamiętam kiedy i w jakich okolicznościach. :<


Memorius nic takiego nigdy nie pisał.
Gdyby był taki błąd szczególny, to byłby umieszczony jako stały w temacie " Uwagi do wersji".
Wszystkie przedmioty typu questowego są zazwyczaj jasno podpisane - Mikstura dla , Paczka dla itd . Przeważnie nie mają one wartości handlowej więc ich sprzedawanie nie ma żadnego sensu.
Nie można odkupić pancerzy, a jeśli chodzi o broń, to tylko broni orkowych i lagi. Jedyny, przypadkowy wyjątek z grupy single item stanowi księga "Alkohole Khorinis", ale nie ma ona znaczenia questowego.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
(02.05.2021, 23:12:49)Wiwir napisał(a):
(02.05.2021, 22:54:47)Hadar napisał(a): @Klimek, meh to już wolę biegać z całą rupieciarnią. Ale jedna rzecz mnie martwi Memorius kiedyś pisał na forum, że w grze może wystąpić jakiś błąd jeżeli ma się za dużo rzeczy w ekwipunku. Ale nie pamiętam kiedy i w jakich okolicznościach. :<

Jeden jedyny raz zdarzyło mi się że zapełniłem ekwipunek na full. Ale to było w modzie Gildi 1.5 który oferował tak dużo
rzeczy np. ok 15 rodzai grzybów ,innych roślin itp. Konsekwencji żadnych nie było oprócz oczywiście braku możliwości  podnoszenia nowych rzeczy . Mniemam że tu byłoby tak samo.

Przeznaczenie nie spotkałem nigdy żadnego błędu związanego z duża ilością przedmiotów w ekwipunku, a grałem od wersji 1.4 do 1.6.
Jest limit 1024 okienek w inwentarzu ( chyba, że Union, to zmienia ) i tak jak napisał Wiwir potem, po jego zapełnieniu nie można nic podnieść.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości