Znikające postacie
#76
@N1kX Póki co pamiętam, gdzie jest Kiranor. Jeżeli błąd będzie się powtarzał i kolejne osoby wylądują w tot, to może się wtedy zastanowię nad edycją ich rutyn.
Odpowiedz
#77
Wracam po ponad rocznej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi do ogrywania przeznaczenia. Jako, że wyszła wersja 1.5 gram sobie od początku. Tym razem wielu znikających postaci udało się uniknąć (może kwestia mocniejszego sprzętu). Tym razem jednak nie mogę znaleźć Skipa w R1 w Khorinis, nie ma go w zatoczce. Nie wiem, czy to błąd czy po prostu coś pominąłem i powinienem go szukać gdzieś indziej. Kod na Skipa to nie problem, ale nie chcę ryzykować konsolą zanim nie upewnię się, że nie jest to wymagane.
Ładne słowa nie wystarczą, aby zmienić świat.Lelouch Lamperouge
Odpowiedz
#78
Mojego doświadczenia wynika, że najlepiej sprawdzać raz na jakiś czas kto jest znajduje się w przechowalni ciał (goto waypoint tot w konsoli) i zastanowić się czy się tam znajdować powinien
Odpowiedz
#79
Myślałem przez chwilę, że może Skip ma jakąś rutynę o której zapomniałem i nie siedzi cały czas na plaży, ale jak się okazało rzeczywiście przechowalnia była dobrym tropem. Teraz nie wiem czy zabić go komendą kill i ustawić we właściwym miejscu, czy lepiej wypytać w przechowalni i już nie ruszać, bo do R2 chyba nie będzie mi już potrzebny.
Ładne słowa nie wystarczą, aby zmienić świat.Lelouch Lamperouge
Odpowiedz
#80
Jak chcesz. Ja zazwyczaj wypytuję w przechowalni, robię kill, a później wstawiam we właściwym miejscu.

I ustaw sobie w pliku zCacheInAllNSCAtNewGame na wartość 1. Po tym jak to zrobiłem, to problemy miewam co najwyżej w Khorinis.
Odpowiedz
#81
Żeby nie było za różowo, zniknął mi Xardas, siedzi sobie w przechowalni grzecznie chłopaczek już gdzieś od połowy R1. Jednak ze względu na fakt, że zrobił już co miał zrobić w zadaniu zbrodnia i kara zostawiłem go w spokoju, świadomie wszedłem w R2 z myślą, że to przywróci mu waypoint. Chcę się dowiedzieć, czy to błąd czy ściśle zaplanowana akcja skryptowa związana z fabułą, nie chce odpalać niepotrzebnie konsoli.

Tak teraz patrzę, to zniknęły też Jastrzębie po zabiciu Oskara, nie wiem czy to normalne.
Ładne słowa nie wystarczą, aby zmienić świat.Lelouch Lamperouge
Odpowiedz
#82
Tak ma być.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#83
(05.11.2020, 18:43:32)Memorius napisał(a): Tak ma być.

Zarówno Jastrzębie jak i Xardas?
Ładne słowa nie wystarczą, aby zmienić świat.Lelouch Lamperouge
Odpowiedz
#84
Nie, tylko Jastrzębie. Xardas się ze swojej wieży rusza później.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#85
(05.11.2020, 19:29:10)Memorius napisał(a): Nie, tylko Jastrzębie. Xardas się ze swojej wieży rusza później.

Więc jedyne czego żałuję, że ich nie powystrzelałem. A tak serio mam nadzieję, że pomimo straty przywódcy jeszcze się pojawią w trakcie rozgrywki po linii GZ.
Ładne słowa nie wystarczą, aby zmienić świat.Lelouch Lamperouge
Odpowiedz
#86
Cześć,
Niestety też mam problem ze znikaniem postaci. Mam już 60h na liczniku nadal 1szy rozdział i powoli zbliżam do 20 levelu i teraz zauważyłem że zginęły mi Nadja i Lotta, a niedługo będę chciał dołączyć do myśliwych. Pomoże mi ktoś naprawić save? Jak sam próbowałem wstawić to zniknęli od razu Xardas i Saturas, ale ja w kodach mało obeznany. Robiłem jak napisane było wyżej. Szkoda mi tej rozgrywki, bo nawet się wciągnąłem. Już 2 savy sobie kodami popsułem, bo jeszcze więcej postaci znika, więc może przez Ninja
Z góry dzięki
Odpowiedz
#87
To już zaawansowany stan gry.
Po prostu wstaw przez konsolą postaci, jeśli faktycznie z gry zniknęły.
Po wstawieniu, wyłącz konsolę b42b, zapisz i wczytaj save.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#88
(10.11.2020, 12:19:59)jacek napisał(a): Cześć,
Niestety też mam problem ze znikaniem postaci. Mam już 60h na liczniku nadal 1szy rozdział i powoli zbliżam do 20 levelu i teraz zauważyłem że zginęły mi Nadja i Lotta, a niedługo będę chciał dołączyć do myśliwych. Pomoże mi ktoś naprawić save? Jak sam próbowałem wstawić to zniknęli od razu Xardas i Saturas, ale ja w kodach mało obeznany. Robiłem jak napisane było wyżej. Szkoda mi tej rozgrywki, bo nawet się wciągnąłem. Już 2 savy sobie kodami popsułem, bo jeszcze więcej postaci znika, więc może przez Ninja
Z góry dzięki

Jeśli masz te NPC są w waypoint TOT. Następnie zainstaluj Ninja, mój Fix i przywróć im rutynę, jak opisałem.

Ustaw sobie Ninja
https://github.com/szapp/Ninja/releases/tag/v2.2.04
Fix
https://yadi.sk/d/QaOmZo-Pq-C6sw

W grze Wstaw insert RH
Potem w dialogu
Exchange Route - Xardas - Start

Exchange Route - Nadja
Start

Saturas - START

Lotta - START

set time 12 - TP do WP
Odpowiedz
#89
(10.11.2020, 12:42:31)Tituf napisał(a): To już zaawansowany stan gry.
Po prostu wstaw przez konsolą postaci, jeśli faktycznie z gry zniknęły.
Po wstawieniu, wyłącz konsolę b42b, zapisz i wczytaj save.
Jak tak robiłem, to zaczynały znikać następne postaci.
(10.11.2020, 12:52:48)N1kX napisał(a): Jeśli masz te NPC są w waypoint TOT. Następnie zainstaluj Ninja, mój Fix i przywróć im rutynę, jak opisałem.

Ustaw sobie Ninja
https://github.com/szapp/Ninja/releases/tag/v2.2.04
Fix
https://yadi.sk/d/QaOmZo-Pq-C6sw

(...)
Dzięki. Wydaje się, że tym sposobem nikt więcej nie zniknął.
Odpowiedz
#90
zaktualizował wtyczkę, dodał Merdariona i Silvio

Silvio - Start
Merdarion - Start
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości