Znikające postacie
#91
Czy Kiranor powinien na jakimś etapie II rozdziału lądować w TOT? Wleciała mi też tam Sara, ale chyba nie bedę się nią przejmował bo w III rozdziale da o sobie znać Canthar. Zauważyłem też Radowita, ale czytając temat widzę, że to zaplanowane.
Ładne słowa nie wystarczą, aby zmienić świat.Lelouch Lamperouge
Odpowiedz
#92
Kiranor jest usuwany tylko w rozdziale 3 i wyżej. Jeśli nadal go potrzebujesz popraw go, jeśli nie, nie martw się.
Odpowiedz
#93
Zastanawiające jest i niepokojące zarazem jest to że tak masowo znikają wam postacie, nikt wcześniej nie zgłaszał tego problemu. Zazwyczaj komuś zginął jakiś Mroczny ale to były pojedyncze przypadki a teraz czytam takie rzeczy że włos dęba staje. Ciekawe jaka jest tego przyczyna?
Odpowiedz
#94
(19.11.2020, 08:27:49)Klimek napisał(a): Zastanawiające jest i niepokojące zarazem jest to że tak masowo znikają wam postacie, nikt wcześniej nie zgłaszał tego problemu. Zazwyczaj komuś zginął jakiś Mroczny ale to były pojedyncze przypadki a teraz czytam takie rzeczy że włos dęba staje. Ciekawe jaka jest tego przyczyna?

W krzywych funkcji, które poprawiłem dla tłumaczenia i 1.6pl.
Cóż, może się to zdarzyć, jeśli gothic2.exe nie jest oryginalny z niemieckiej wersji.
Odpowiedz
#95
(19.11.2020, 08:27:49)Klimek napisał(a): Zastanawiające jest i niepokojące zarazem jest to że tak masowo znikają wam postacie, nikt wcześniej nie zgłaszał tego problemu. Zazwyczaj komuś zginął jakiś Mroczny ale to były pojedyncze przypadki a teraz czytam takie rzeczy że włos dęba staje. Ciekawe jaka jest tego przyczyna?

Nie ma co się za bardzo martwić, przez długi czas było dobrze, Sara i Kiranor już drugi wypad robią w ten sposób, ale poza tym był raczej spokój i jestem dobrej myśli. Cipher też mi zrobił taki myk, ale on po przywróceniu solidnie trzyma się swojego skrawka na farmie Onara.
Ładne słowa nie wystarczą, aby zmienić świat.Lelouch Lamperouge
Odpowiedz
#96
Zniknął mi Xardas, siedzi w tot i wygląda jakby naprawiał Oko Innosa - czy to normalne (w czystym G2NK znika dopiero w 5. rozdziale, jeżeli się nie mylę)?. Rozdział II, jestem strażnikiem, Kruk i ten typ na F nie żyją, Lord Hagen dostał skradziony klucz do przełęczy, Imperaton powiedział mi o Czarnych Paladynach i już go nie ma. 32 GiB RAM, ustawiony parametr, żeby zawsze wszystko ładował do pamięci.
Odpowiedz
#97
Z tego co kojarzę, to Xardas powinien dopiero ruszyć się ze swojej wieży w późniejszych rozdziałach, więc to raczej bug, ale niech ktoś to jeszcze potwierdzi.

(11.04.2021, 20:00:13)Hadar napisał(a): 32 GiB RAM, ustawiony parametr, żeby zawsze wszystko ładował do pamięci.

Czasami co byś nie robił, na jakim sprzęcie nie grał, to coś się może spierdolić. Ja kiedyś trochę się bawiłem w testowanie grając na gorszym i lepszym sprzęcie i faktycznie na kompie z 2gb ram znikanie postaci to był chleb powszedni (raz mi wyjebało Saturasa zanim w ogóle do niego doszedłem XD), ale na kompie 8gb po kilkunastu godzinach też mi ktoś wyparował, już nie pamiętam kto, więc nie ma reguły, że jak masz dobry sprzęt i nie używasz kodów, to nic się nie wydarzy. Szansa na to jest na pewno dużo mniejsza, ale nigdy nie jesteś zabezpieczony w 100%.
Odpowiedz
#98
Prawdę mówiąc, to w tym momencie Xardas nie jest mi do niczego potrzebny, po prostu wykorzystywałem fakt, że skompletowałem cały zestaw posłańca i do zwędzeniu mieszków wszystkim w Jarkendarze i mieście Khorinis zacząłem zwiedzać farmy i do wieży wszedłem tylko po to, żeby zobaczyć czy Xardasowi można coś czmychnąć. :D Mam zapis gry kilka godzin wcześniej, gdzie Xardas jest w swojej wieży, ale biorąc pod uwagę jak niezbyt porywające to było kilka godzin, to nie chce tracić tego postępu. Więc jeżeli ktoś mi potwierdzi, że to błąd to najchętniej uśmierciłbym Xardasa w tot i zrobił insert w jego wieży (byłbym wdzięczny za podanie kodu na odpowiedniego Xardasa :D)
Odpowiedz
#99
Ксардас уходит из игры по заданию Древний культ. Это задание правильно растягивать и выполнять ближе к 4 главе, а не как во 2.

Xardas wycofuje się z gry na zanadie Starożytny Kult. To zadanie jest poprawnie rozciągnięte i wykonane bliżej 4r, a nie jak w 2r.
Odpowiedz
Nawiązując do posta @Hadar, to mnie też to dopadło. xD
8gb ram, kodów użyłem dosłownie raz jak mi Santinno wypadł w waypoynta i trzeba było go skorygować, bo leciał w dobre miejsce w osiach x i y, tylko, że w zecie mu się coś popierniczyło i efekt był taki, że zamiast wejść do jaskini, to wbiegał nad nią i latał w kółko jak debil. xD
W każdym bądź razie nie mogłem zlokalizować Ciphera, więc sprawdziłem graveyard, no i niestety okazało się, że tam jest. Plus przy okazji dowiedziałem się, że jeden z Baronów również tam siedzi. xd
Niestety jaki sprzęt by nie był i jak mało z konsoli by się nie korzystało, to prędzej czy później zawsze coś w tym modzie się odpiernicza i jakieś randomowe postacie znikają jak sama nazwa tematu wskazuje. xd
Odpowiedz
@N1kX Podzieliłbyś się kodem na Xardasa (z drugiego rozdziału)? :D
Odpowiedz
Толку мало от кода, он все равно будет перемещен туда. Поэтому лучше всего поговорить с ним там и все. Плодить кучу и вставлять НПС не совсем правильно.

Nie ma większego sensu od kodu, nadal będzie tam przenoszony. Dlatego najlepiej jest z nim porozmawiać i to wszystko. Rozmnażanie sterty i wstawianie NPS nie jest całkowicie poprawne.

Odpowiedz
@N1kX Dotychczas doradzano mi robić kill na postaci w tot i insertować ją na swoje miejsce, zamiast gadać z nimi w tot. Ogólnie problem ze znikającymi postaciami występuje u mnie w Khorinis, które ma najmniejszy tot - samych postaci które powinny się tam znaleźć jest tyle, że ciężko mi czasami tam znaleźć taką, której tam być nie powinna. Ze względu jak tłoczno jest w tot Khorinis to chyba wolałbym zrobić kill na Xardasie w tot i wstawić go w jego wieży. :p
Odpowiedz
Nie musisz ich w ogóle zabijać w tym cmentarzu, to nic nie zmienia. Wstaw sobie nowego konsolą tylko i po sprawie. Co najwyżej potem jak będzie zmiana waypointów, to wtedy może Ci się dwóch bliźniaków w jednym miejscu pojawić, ale to w niczym nie przeszkadza.
Odpowiedz
Wolę killować w tot, przynajmniej jest tam mniej tłoczno i jeżeli ktoś się tam znajdzie a nie powinien to łatwiej go namierzyć. Także poszedł kill na Xardasie, Cipherze, Auguście i SkeletonWorker_3 i wstawiłem ich tam gdzie być powinni. A jak będzie trzeci rozdział to im się waypointy zresetują. Język Od razu w tot zrobiło się przejrzyściej. :D I fakt, że Xardas stoi w miejscu a nie kręci się po wieży mogę uznać nawet za zaletę, bo nie muszę go szukać po wieży (przynajmniej do końca drugiego rozdziału). :p
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości