Dwór Irdorath
#16
A ja użyłem miecza i 8 demonów Język
Odpowiedz
#17
W jakiej kolejności mam wciskać te przyciski w dworze irdorath? W komnacie gdzie wyskakują szkielet gobliny, a gdy błędna kombinacja to uwalnia się gaz.
Odpowiedz
#18
W każdym szaleństwie jest metoda. Nic nie wzbudza tam twoich podejrzeń?
Odpowiedz
#19
No kombinacja na trzy nie działa tak jak to było w podstawce. Dopiero po czterech wciśnięciach ulatnia się gaz...
Odpowiedz
#20
(19.08.2016, 22:22:51)Crowney napisał(a): No kombinacja na trzy nie działa tak jak to było w podstawce. Dopiero po czterech wciśnięciach ulatnia się gaz...
Meh słabo szukasz... tylko tyle ci powiem bo to proste jest
Jestem symbolem CHWAŁY... Jestem MISTRZEM ARENY...
Odpowiedz
#21
na razie bardzo zimno

kombinuj dalej z liczbą możliwych wariantów - chyba 81 ( :> ) albo wpadnij na właściwe rozwiązanie
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#22
(19.08.2016, 22:25:15)Memorius napisał(a): na razie bardzo zimno

kombinuj dalej z liczbą możliwych wariantów - chyba 81 ( :> ) albo wpadnij na właściwe rozwiązanie

(11.07.2016, 23:02:27)Dota - 12.07.2016 napisał(a): Podam liczby. Liczby nie kłamią. Język
Może to pozwoli zrozumieć istotę problemu. Bo nie jest nią to, że zadanie jest trudne do wykonia, a to, że przy odrobinie pecha jest niezwykle mozolne i czasochłonne.
Ogólnie rzecz biorąc jest 81 wszystkich możliwości jakie może wprowadzić gracz. Dlaczego 81? Są trzy przełączniki i trzeba użyć ich w sumie cztery razy w odpowiedniej kolejności, żeby mechanizm zadziałał. Czyli mamy wariację z powtórzeniami. Zbiór 3-elementowy, z którego wybieramy 4-elementowe wariacje. A to jest 3^4, czyli po wymnożeniu 81.
Przy założeniu, że użycie wybranych dźwigni w złej kolejności, a następnie wczytanie gry zajmuje jakieś 30 sekund (tyle mniej więcej u mnie to trwało, nie mam zbyt mocnego komputera), oraz że ktoś ma mega fatalnego pecha i trafi na odpowiednią kolejność dopiero za ostatnim razem, możemy sobie policzyć ile to będzie trwało. 80 * 30 sekund, to 2400 sekund, czyli 40 minut. 40 minut bezmyślnego przełączania dźwigni. Wspaniała sprawa.
Nie mówiąc już o tym, że najpierw trzeba jeszcze wyczaić to, że trzeba użyć tych dźwigni dokładnie cztery razy, by uzyskać efekt, a ogarnięcie tego też zajmuje chwilę czasu.
Ogólnie rzecz biorąc przy odrobinie szczęścia zajmie nam to wszystko jakieś 3 minuty, a przy nieco mniejszym szczęściu ponad pół godziny. :)

Pragnę nadmienić iż okazało się, że się myliłem. Nie co do liczby kombinacji na pałę, bo ta jest zgodna z rozpiską powyżej, a z tym, że nie ma żadnych wskazówek. Wskazówki są i lepiej się rozejrzeć zamiast się bulwersować. Na prawdę, mówi wam to ktoś kto sam się denerwował, a wystarczyło się rozejrzeć dokoła.
Odpowiedz
#23
Nie mam pomysłów do tego pokoju...
Odpowiedz
#24
Rozejrzyj się przed wejściem.
Odpowiedz
#25
(19.08.2016, 22:24:16)Wiśnia napisał(a):
(19.08.2016, 22:22:51)Crowney napisał(a): No kombinacja na trzy nie działa tak jak to było w podstawce. Dopiero po czterech wciśnięciach ulatnia się gaz...
Meh słabo szukasz... tylko tyle ci powiem bo to proste jest

Jest to takie proste, ze do teraz nie wiem jak to przejść ;)
Odpowiedz
#26
Zwróć uwagę na
Odpowiedz
#27
Dobra udało się, tak myślałem, że o te świecące kamienie chodzi. Co jak co, ale najbardziej popierdolona komnata :D
Odpowiedz
#28
Jak mam dostać się do pomieszczenia, gdzie przebywa orkowy przywódca? Nie widzę nic, aby "usunąć" ścianę.
Odpowiedz
#29
Poszukaj w innych pomieszczeniach
Jestem symbolem CHWAŁY... Jestem MISTRZEM ARENY...
Odpowiedz
#30
Jakbym nie szukał, to bym nie wyłączał Gothica, aby wejść zapytać się na forum. Nie wiem, może jestem ślepy. Obklikałem wszystkie ściany zakamarki, wycelowywałem z kuszy i coś jednak umyka memu oku.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości