Klucz do prawdy - wersja pierwotna
#61
Uf, znalazłem wreszcie chwilę w tym ostatnio naglącym natłoku zajęć, i rozwiązałem zagadki. Czy wszystkie dobrze? Zobaczymy. Nie wszystko jest tutaj oczywiste, bo przecież Wielebni Arcymagowie, tym bardziej emerytowani, słyną z przebiegłości w stawianiu wyzwań przed młodzieńcami  ;)  PW niebawem wyślę.

A jak idzie mojemu oponentowi?  Relaks

Odpowiedzi wysłane.
Odpowiedz
#62
No to teraz czekamy tylko na Klimka, czy podniesie rękawicę.
Koniec kariery ~ emerytowany Arcymag Ognia
Odpowiedz
#63
Podniosę ją za kilka godzin ;) Na trzy pytania już mam odpowiedź, bo odpowiedziałem na nie niemal z automatu a nad kolejnymi trzema muszę się jeszcze chwilkę pogłowić i dzisiaj już odpowiedź wyślę.
Odpowiedz
#64
Dobrze. W takim razie miejmy nadzieję, że Czcigodny znajdzie dziś czas na opublikowanie wyników oraz nagrodzenie zwycięzcy Troll

Tak swoją drogą - nikt z forumowiczów nie spróbował pozakonkursowo zmierzyć się z zagadką?
Odpowiedz
#65
Drugie pytanie od razu zrobiłem. Do reszty nie zamierzam się zabierać teraz. Może kiedyś.
[Obrazek: qAYZlrP.gif]
Odpowiedz
#66
Z ogromnym drżeniem dłoni i silnym biciem serca wdusiłem w końcu opcję "Wyślij" po napisaniu odpowiedzi do Michała. A więc czekamy na wyniki, chciałbym się jak najszybciej dowiedzieć ileż błędów popełniłem. Idiota
Odpowiedz
#67
A więc wszystko już jasne! Druga tura przyniosła nam rozstrzygnięcie tej batalii, która niewątpliwie do łatwych nie należała. Na razie powiem tylko, że różnica w wynikach obu panów to tylko jeden punkt. Bardzo niewiele! Wyniki ostateczne zostaną podane popołudniu.
Koniec kariery ~ emerytowany Arcymag Ognia
Odpowiedz
#68
No ciekawe, ciekawe popcorn
Odpowiedz
#69
Brak zainteresowania eventem Michała świadczy o tym, że mało graczy lubuje się w łamaniu sobie głowy. A zwłaszcza w Gothic, gdzie ciężko jest logicznie pomyśleć by wykonać questa, a co mówić o zagadkach.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#70
Racja. Tylko bynajmniej nie jest to dla nich powód do chluby...
Odpowiedz
#71
Mialem nadzieje, ze jednak nie przegram (a mysle ze to raczej Token bedzie górą i to ja gdzies byka walnalem). Mialem nadzieje na remis, a to tylko dlatego ze chetnie rozwiazalbym kolejna lamiglowke OK
Odpowiedz
#72
Oficjalne wyniki konkursu wiedzy i umiejętności, który został przeprowadzony w maju 2017 r.


Token
(6) > Klimek (5)



Pytanie, które zaważyło o losach rozgrywki:

Pesymistyczne są tej historii początki, lecz przez swych wyrazów szeregi do zrywu na końcu nawołuje.
Symbolem jest wolności po z duszą rozprawie.

1. Twierdza na skale
2. Wschód słońca
3. Tęcza
4. Drogowskaz świetlisty
5. Most
6. Ręce niespętane
7. Księżyca światło
8. Blask ognia


   Serdeczne gratulacje dla obu uczestników i za zaciętą rywalizację do samego końca. Można śmiało powiedzieć, że należą oni do grona najbardziej światłych użytkowników tego forum.
   Token w nagrodę otrzymuje wieniec laurowy oraz punkty reputacji. Może również łaskawszy wyrok, jakby podpadł Ojcowi. Lol
   Proponuję również utworzenie na forum tematu pt. "Sala chwały", gdzie będą umieszczane nicki osób, które udowodniły coś sobą na forum i aby każdy nowy użytkownik wiedział, żeby mierzyć wysoko. Mielibyśmy tam na początek:

- Wiśnia (Mistrz Areny Przeznaczenia)
- Jonxx (Mistrz Areny Epilogu)
- Token (Mistrz Zagadek)
- ... (lista może stale się poszerzać)

Brawa dla wszystkich, którzy podjęli wyzwanie i minuta ciszy dla wszystkich, którzy poddali się zanim jeszcze zaczęli. Niech Innos się nad wami zlituje.
Koniec kariery ~ emerytowany Arcymag Ognia
Odpowiedz
#73
Gratulację Token!  szacun
Even if the morrow is barren of promises...
Nothing shall forestall... my return.
Odpowiedz
#74
Token dopełnił formalności - gratulacje! Gratuluję też Klimkowi, bo tak dzielnie walczyć z Tokenem potrafią tylko nieliczni :>
[Obrazek: qAYZlrP.gif]
Odpowiedz
#75
Ha! Od początku wiedziałem, że to pytanie może zaważyć na wyniku - niezwykle było podchwytliwe i wymagające wykorzystania do granic możliwości każdej najmniejszej informacji podanej tu przez autora. Brawo Michał za to pytanie! 
Choć jest tu pewna mała nieścisłość i dlatego obawiałem się, że może się za tym kryć jeszcze głębsze dno  ;) Otóż - 


Ogólnie muszę przyznać, że zagadka była niesamowicie wysokich lotów i zrobiła na mnie niemałe wrażenie. Każde niemal pytanie wymagało wiedzy o świecie oraz lore gry, umiejętności czytania ze zrozumieniem, oraz przy tym wszystkim sprytu i intuicji szachisty. Mam niemałą satysfakcję, że wystarczyło mi wszystkich tych cech! 
Dziękuję więc Michałowi za świetną rozrywkę, za poświęcony czas, i za docenienie oraz gratulacje. Dziękuję i gratuluję także Klimkowi - należy ci się chłopaku szacunek za ten wynik, nie spodziewałem się tak zaciętego boju! 

Szkoda, że zainteresowanie faktycznie było dość małe, ale nie mam nic przeciw większej ilości takich eventów.
Hm, pewnie jakaś bardziej namacalna nagroda by rozruszała towarzystwo... blee
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości