Platforma miłośników Kucy(ków) Pony
Co to kurwa jest? :D
Odpowiedz
(20.05.2018, 22:07:05)Jaskot napisał(a): Co to kurwa jest?
Już powiedzieliśmy. Stare dobre czasy.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Toczyła się tu dyskusja o upadku community Gothic... Ukazała się modyfikacja 'Klasztor', która zbiera dosyć przychylne recenzje (Ha, bardzo dobre recenzje!).
Przeglądałem popularne fora i strony o Gothic na różnych platformach - cisza. Królują memy czyli kolorowe obrazki ze 'śmiesznymi' tekstami. Kilka lat temu wstecz - nie do pomyślenia...
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Czego się czepiasz dzieciaków?
Robią w w"Community" to co potrafią najlepiej.
Oglądają na jutubie jak grają inne patałachy i tworzą obrazki w paincie.
W sumie lepiej, niż by się mieli drzeć pod oknem "mamoooo!"
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Zauważyłem, że starsi wyjadacze poodchodzili i zostali w większości zastąpieni przez rocznik 2005+, którzy stali się już dominującą grupą w tym całym community.
No a jak to młodzi, a i takie czasy, śmieszne memy, kupa śmiechu..

(25.05.2018, 15:21:55)Memorius napisał(a): W sumie lepiej, niż by się mieli drzeć pod oknem "mamoooo!"
W związku z tym przypomniała mi się sytuacja, dość powtarzająca, dziewczynka woła swojego psa, który ją oczywiście nie słucha i przez bite 30 minut drże mordę "Bambi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!". Nie wiem co te dzieci mają w łbach  :/ W takich momentach wolę wolę, aby produkowała memy..
Odpowiedz
Nie mogłem się powstrzymać. Tak wygląda wasza dyskusja. XD

Obrazek sobie sam w paincie zrobiłem, żeby nie było. ^^
Odpowiedz
z tego samego źródła:
Żyj tak aby kiedyś powiedzieć - kiedyś to było...
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Moim największym marzeniem ze strony D byłoby Przeznaczenie Prolog jako addon do G1 i jak np. Przeznaczenie bazowało na Global tak Prolog mógłby na LzGD. Oczywiście ponazywani NPC np. Brago, Emil (którego spotykamy w kopalni Fajetha), Kendrom, Gor Na Tan, Donato, Cyryl, Gumbert część bandytów z Jarkendaru itp. zupełnie nowi, którzy wg logiki Przeznaczenia zginęli w czasie upadku Bariery, nowe zadania, dodatkowe pancerze, dialogi dla staruch postaci (bo jak wiadomo G1 jest dość ubogie dialogowe i lore), księgi. To byłoby coś i nawet sam chętnie bym się podjął jako scenarzysta.
Odpowiedz
Taki mod do Gothic I to byłaby rewelacja.
Odpowiedz
Oczywiście, że można zrobić.
Jednak beze mnie, bo mnie ogólnie G1 i jego historia specjalnie nie podnieca.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
(27.05.2018, 14:33:51)Memorius napisał(a): Oczywiście, że można zrobić.
Jednak beze mnie, bo mnie ogólnie G1 i jego historia specjalnie nie podnieca.
Poważnie? Oczywiście to kwestia gustu i upodobań, ale ta cała otoczka wokół Śniącego była chyba zdecydowanie ciekawsza od fabuły G2. G1 przynajmniej trzymał w niepewności i nerwowości do mniej więcej rozdziału 5, bo to chyba w nim wydało się czym tak naprawdę jest Śniący. A G2? Już po pierwszej rozmowie z Xardasem było jasne, na czym główna opowieść będzie się opierać przez co już na starcie stała się dość przewidywalna i schematyczna. W dodatku tematyka smoków jest tak oklepana, że aż niedobrze się robi. Fabuła miała z pewnością swoje momenty, ale nie robiły już aż tak dużego wrażenia porównując je choćby do momentu w G1, w którym dowiadujemy się od Miltena o wymordowaniu Magów Ognia przez siepaczy Gomeza. Kopara wtedy opadła aż do ziemi, a przynajmniej jeśli chodzi o mnie.
Odpowiedz
(27.05.2018, 14:53:43)Kravis napisał(a): W dodatku tematyka smoków jest tak oklepana, że aż niedobrze się robi.
Wiesz, to ja bym mógł tak powiedzieć, bo to mnie w  dzieciństwie stale opowiadano bajki o rycerzach i smokach, a nie jak obecnie telewizor opowiada o transformersach.
W momencie gdy pojawił się Gothic 2 ( ten bez NK) smoki były czymś absolutnie nowym i w żadnej grze nie występowały (no może tam w RTSach gdzieś...)
Ponadto jest i inny aspekt - tworzenie czegoś pod ścisłe podporządkowanie logiczne dla dalszych części bardzo ogranicza twórcę, a ja nie lubię być ograniczany.
Gdybym już naprawdę miał poświęcić swój czas, to wolałbym zrobić "imperium Popiołów" przy którym po raz kolejny opadłyby wam szczęki, albo "Przeznaczenie 2" , przy którym pospadalibyście z wrażenia z krzeseł.
Gdyby nawet taki Prequel do G1 powstał, to podejrzewam, że większość wypowiedzi kręciłaby się wokół tego, czego bohaterowie nie powiedzieli, czego nie zrobili a co powinni itd.
W tym przypadku klasyczna odpowiedź "Tak ma być" byłaby nie na miejscu.
Ponadto Gothic bez Beziego? No błagam.... Maserak za mało kojarzy się z piwem!
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
No właśnie też tak myślałem, że jeśli to by miał być Prequel Przeznaczenia to musiałby to być inny bohater jak Memorius napisał i jeszcze z G1 mógłby zostać i to nie w pełni 1 rozdział, a reszta rozdziałów do całkowitej zmiany, więc bardzo dużo do roboty.
 
Odpowiedz
Imperium Popiołów to jest dużo lepszy pomysł niż jakieś prequele do G1, bo Jarek to ostatni, niewykorzystany zen z Przeznaczenia. Po za tym była pod to już jakaś baza fabularna.
Odpowiedz
(27.05.2018, 13:04:10)AhnBael napisał(a): Moim największym marzeniem ze strony D byłoby Przeznaczenie Prolog jako addon do G1 i jak np. Przeznaczenie bazowało na Global tak Prolog mógłby na LzGD. Oczywiście ponazywani NPC np. Brago, Emil (którego spotykamy w kopalni Fajetha), Kendrom, Gor Na Tan, Donato, Cyryl, Gumbert część bandytów z Jarkendaru itp. zupełnie nowi, którzy wg logiki Przeznaczenia zginęli w czasie upadku Bariery, nowe zadania, dodatkowe pancerze, dialogi dla staruch postaci (bo jak wiadomo G1 jest dość ubogie dialogowe i lore), księgi. To byłoby coś i nawet sam chętnie bym się podjął jako scenarzysta.
O ile pod względem technicznym G1 oczywiście już jest odrobinę (:D) leciwy, tak potencjał fabularny ma po prostu gigantyczny. Odtworzenie klimatu oryginału w tym wypadku stworzyłoby moda klasy miliard.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości