Platforma miłośników Kucy(ków) Pony
Każda kolejna część Sagi, to niestety kolejny spadek zainteresowania. 
Jakiś czas temu, parę postów wyżej sugerowałem, że Saga Przeznaczenie, to dla mnie zamknięta księga i wolałbym zrobić coś nowego.
Utwierdziły mnie w tym przekonaniu ostatnie wpisy w temacie  Imperium Popiołów
Myślałem, że Imperium Popiołów wyszło dobrze, w klimacie poprzednich części, ale skoro nawet tacy weterani Przeznaczenia i gothic'owi konserwatyści jak Klimek twierdzą, że wyszło to gorzej, to znaczy, że żyłem w błędzie.

Ja mam zawsze frajdę jak coś robię przy Gothicu, ale trochę ludzi z odpowiednimi umiejętnościami do stworzenia modyfikacji jednak potrzeba, a ja nie będę mógł poświęcić zbyt wiele uwagi temu nowemu projektowi.
Zobaczymy za jakiś czas, czy coś się ruszy w temacie.
Odpowiedz
Ja mówiłem tylko o zjawisku back trackingu. Pozostałe aspekty czyli wciągająca fabuła, balans, przedstawione postacie, dialogi, rozwój postaci... to wszystko jest na poziomie mistrzowskim tak jak w każdej poprzedniej części Sagi. Mi osobiście trudno jest wskazać najlepszą oraz najgorszą część, każda trzyma jednakowy wysoki poziom jakości. Zastanawiam się tylko czy byłoby możliwe ograniczenie tak uciążliwego biegania w końcowej fazie gry gdy w całym zenie szukamy czegoś co właśnie się pojawiło a jednocześnie nie ma już nic innego do ubicia lub do odnalezienia przemierzając po raz kolejny te same ścieżki.
Odpowiedz
Cytat:Każda kolejna część Sagi, to niestety kolejny spadek zainteresowania.

i to jest prawda, która się objawiła jako tendencja już bardzo dawno

uchylając rąbka tajemnicy - już co najmniej od dwóch lat była koncepcja zrobienia prequela do Przeznaczenia, w zenie miejskim na jakieś 20-30 godzin, przedstawiającego dlaczego Bezi znalazł się w Kolonii Górniczej. Ogólny scenariusz jest nawet gotowy, a zen wstępnie wybrany.

Co do pastuszka to taki nieco żart, niemniej jest fantastyczny zen do wykorzystania, który także mamy od dawna wstępnie zbadany i tu była propozycja odgrzania pomysłu na mod "Druid", który onegdaj jeszcze chyba w roku 2017 był wstępnie planowany w przebudowanej Dolinie Przodków.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Moim cichym marzeniem jest prequel Przeznaczenia w waszym wykonaniu ale w formie ogromnego moda do G1.
Odpowiedz
Pewnym problemem w przejściu Sagi Przeznaczenia jest kontynuacja zakładająca tylko jedną gildię. Z jednej strony ogromną zaletą jest ciągłość, a z drugiej jej brak dla ludzi grających gdzie indziej niż u Mrocznych. Sam zabrałbym się za resztę części Sagi gdyby nie to, że pierwsze całościowe przejście zrobiłem najemnikiem. Jak tylko będę dysponował czasem i/lub jego organizacją pozwalającą na te 300h to zabiorę się za Sagę. Swoją drogą, ciekawe, czy gdyby Saga nie byłaby w jakiś sposób spakowana jako jeden mod rozszerzający G2NK to czy nie przeszłoby jej więcej osób.

A recenzje Simena widziałem, ewidentnie są pisane przez kolokwialnie pisząc szukającej dojebki - np. ten z dupy pomysł z recenzji Przeznaczenia, żeby wszystkie dodatkowe rzeczy wrzucić
do jednego Zena. Komentujący też zalatują ludźmi nacechowanymi negatywnie. Z jednej strony trochę się nie dziwię biorąc pod uwagę kulturę na forum DT czy niektóre wypowiedzi Memoriusa (zwłaszcza te starsze) - nie każdemu musi się to podobać, a z drugiej, zawsze można oddzielić ludzi od ich twórczości. Sam autor recenzji w sumie też nie sprawia lepszego wrażenia (strasznie śliskiej osoby) - np. strasznie zabawne było czepianie się tortur na kobietach, może zbiera punkty miłego gościa™ i liczy na coś więcej? Swoją drogą, szkoda że porównując mody do obecnych standardów nie wziął pod uwagę obecny poziom zabugowania gier, na tym tle Przeznaczenie nie wypada już aż tak źle :D

W cokolwiek od DT z chęcią bym zagrał, nie wszystko mi pasuje, czasami łapałem się za głowę widząc niektóre decyzje dotyczące designu, inne mi się bardzo podobały, najzabawniejszą refleksję miałem odnośnie biegania po mapie - w jednych momentach życia mi bardzo przeszkadzało, w innych mnie strasznie relaksowało - generalnie z mojej perspektywy mankamenty można było przeboleć na rzecz wartości dodanej.
Odpowiedz
Dobry wieczór!

Mam nadzieję, że starsi wyjadacze kojarzą mnie jeszcze :-)

Nie wchodząc w niepotrzebne szczegóły, witam po długiej przerwie - sytuacja życiowa wykluczyła mnie z możliwości dalszego uczestniczenia w projekcie na etapie prac Ekipy nad Epilogiem. Wstyd się przyznać, ale z uwagi na sytuację prywatną do tej pory nie ograłem Epilogu oraz dalszych części Sagi.

Ostatnio  zapragnąłem znów wyruszyć Bezim w wir przygody i zastanawiając się jaki będzie najlepszy wybór pod kątem doboru modyfikacji, doznałem olśnienia i przypomniałem sobie o tym, że czeka tu na mnie nieukończona, kilkuczęściowa jak się okazuje przygoda Sagi Przeznaczenie.

Zapowiadam, iż niebawem rozpocznę zmagania z Przeznaczeniem, by (mam nadzieję) zakończyć przygodę na Imperium Popiołów. Oczywiście na bieżąco będę się dzielił spostrzeżeniami i problemami ;)

Pytanie ogólne na koniec - czy ktoś tutaj jeszcze regularnie zagląda? Jak ogólnie sytuacja? Dajcie znać.
Odpowiedz
Pamiętamy, pamiętamy - grupa użytkowników, w której jesteś też o tym świadczy.

(11.01.2023, 01:57:36)Token napisał(a): Pytanie ogólne na koniec - czy ktoś tutaj jeszcze regularnie zagląda? Jak ogólnie sytuacja?

Regularnie to odwiedzają nas głównie fani muzyki, ale jak prześledzisz odwiedziny użytkowników, to nie zabraknie też starych znajomych.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
(11.01.2023, 09:14:24)Tituf napisał(a): Pamiętamy, pamiętamy - grupa użytkowników, w której jesteś też o tym świadczy.

(11.01.2023, 01:57:36)Token napisał(a): Pytanie ogólne na koniec - czy ktoś tutaj jeszcze regularnie zagląda? Jak ogólnie sytuacja?

Regularnie to odwiedzają nas głównie fani muzyki, ale jak prześledzisz odwiedziny użytkowników, to nie zabraknie też starych znajomych.

Tak Tak  STARZY ZNAJOMI    1h,14;45    https://www.youtube.com/watch?v=AQDufHbG2nU
Odpowiedz
(11.01.2023, 01:57:36)Token napisał(a): czy ktoś tutaj jeszcze regularnie zagląda?

Ktoś tam jeszcze zagląda. xd

(11.01.2023, 10:30:40)Wiwir napisał(a): Tak Tak  STARZY ZNAJOMI    1h,14;45    https://www.youtube.com/watch?v=AQDufHbG2nU

Wiwir, taki tip na przyszłość - na youtubie jak wejdziesz w opcję 'udostępnij' pod filmem, to możesz wybrać dokładną sekundę z jaką chcesz udostępnić link.
Myk - https://youtu.be/AQDufHbG2nU?t=4485

Odpowiedz
Docia zawsze pisze przejrzyste poradniki!
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
No proszę, Token :> 
Bardzo ładnie OK
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Zastanawia mnie, czemu community Returninga jest takie duże i aktywne. Na kanale discord u takiego Kajmy non stop toczy się dyskusja o tym modzie. Chociaż są to proste rozkminy typu "lepszy łuk czy kusza" to mimo wszystko jest tam tłoczno a to jest discord Kajmy czyli nawet nie całość community grającego w Returninga.

Ciekawe czy jakby grupa DT miała swój kanał na Discordzie to czy wpłynęłoby to pozytywnie na wzrost aktywności w tematyce Sagi Przeznaczenia i oczywiście Klasztoru.
Odpowiedz
To tak:
1. New Balance jest nadal popularną modyfikacją.
2. Oni tam mają kontakt z jego twórcami, przez co mają wszystko aktualne, a co trochę jakieś patche do tego wychodzą. 
Do tego mają informacje o nadchodzących nowościach z pierwszej ręki.
3. Wspierają też moda Othello, gdzie autor praktycznie też tylko tam publikuje uaktualnienia. 
4. Mają kanał do pluginów do Uniona.
5. Mają youtubera.

Tak więc mają dużo więcej do zaoferowania. Do tego dochodzi krążąca obiegowa opinia o nieprzychylności DT w stosunku do graczy.
Moim zdaniem discord DT nic by nie zmienił w kwestii frekwencji, ale może się mylę i warto spróbować łącząc go z MMS.
Odpowiedz
(01.02.2023, 21:02:41)Erwin napisał(a): Do tego dochodzi krążąca obiegowa opinia o nieprzychylności DT w stosunku do graczy.

Cóż... Przykłada do  tego rękę również Simon swoim podejściem do modyfikacji. I nie chodzi o recenzje, bo o tym nie sposób dyskutować. Chodzi o zniechęcanie po prostu graczy do zagrania...
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Co do Simona to zgadza się. Zbyt wiele razy padło słowo "nie grajcie w to" w recenzji Przeznaczenia. Jestem obecny na kilku grupach na discordzie i facebooku i często sie czyta takie komentarze w stylu "nie będę w to grał, wystarcza mi recenzja Simona". A ta recenzja jest nie tyle co szczera co krzywdząca i ostro subiektywna. Można było podzielić się swoimi uwagami i tym co się nie podoba ale takie aktywne nawoływanie do bojkotu Przeznaczenia nie było w porządku.

Światełkiem w tunelu jest jednak pewien odsetek graczy, którzy chwalą sobie Przeznaczenie. Nie mają nawet tutaj konta, poznałem ich na innych mediach społecznościowych.

Returning (czy tam new balance, jak zwał tak zwał, jeden pies) na pewno jest grą bardziej dynamiczną, w której dialogi nie mają żadnego znaczenia i nawet w solucji jest często napisane "pogadaj z X, przeklikaj dialogi i potem ruszaj do Y". Może dlatego ma większe grono odbiorców bo mimo, że jest grą trudną jeśli chodzi o walkę i eksplorację to jest mniej wymagająca pod względem merytorycznym, jest bardzo widowiskowa z wieloma nowymi mechanikami, stawiająca na masowe niszczenie wrażych potworków czy ludzi. W Przeznaczeniu ludzie - z Simonem na czele - narzekają na trudne zadania i brak podpowiedzi w dzienniku i o to, że trzeba czytać dialogi. A także o to, że jest dużo biegania, a na ten temat zrodziła mi się dzisiaj osobna refleksja, którą przytoczę jak już uporam się z Returningiem i zamieszczę swoją recenzję. Zdradzę tylko, że ta refleksja jest na korzyść Przeznaczenia.

Simon kolejne części Sagi generalnie chwalił, jego recenzje raczej wychodziły na plus dla moda i zachęcały do grania (nie licząc Korzeni Zła) ale co z tego, skoro zniechęcił tak wiele osób już w recenzji Przeznaczenia?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości