Przebudzenie - problemy techniczne
#31
A najlepiej to polecam w ogole nie zapisywac w zamku tylko wyjść poza obszar zamku (musi sie muzyka zmienić) i wtedy można bezpiecznie zapisywać. Takie miejsce jest np na piętrze w świątyni o ile sie nie myle i w wysokiej wieży. Jesli zmienia się muzyka to można zapisywać
Odpowiedz
#32
Osobiście zawsze także zwiększam parametry w Gothic.ini jak coś ogrywam co wiem że będzie bardziej wymagające niż podstawka:
zTexCacheOutTimeMSec
zTexCacheSizeMaxBytes
zSndCacheOutTimeMSec
zSndCacheSizeMaxBytes

Jak mam zwiększyć te parametry, tzn co mam wpisać po nawiasie w pliku Gothic.ini ? Nadal występuje Access Violation przy wczytywaniu.
Odpowiedz
#33
(21.11.2019, 02:25:25)Bobere napisał(a): Jak mam zwiększyć te parametry, tzn co mam wpisać po nawiasie w pliku Gothic.ini ? Nadal występuje Access Violation przy wczytywaniu.
Oryginał
;zTexCacheOutTimeMSec=240000
;zTexCacheSizeMaxBytes=100000000
;zSndCacheOutTimeMSec=10000
;zSndCacheSizeMaxBytes=20000000

Nowe wartości
zTexCacheOutTimeMSec=1800000
zTexCacheSizeMaxBytes=1572864000
zSndCacheOutTimeMSec=356400
zSndCacheSizeMaxBytes=20000000
Odpowiedz
#34
Bawiłem się z tym, również zastosowałem się do wszystkich rad w tym temacie, lecz nadal wyskakuje Access Violation w Zamku. Jest jeszcze jakaś inna opcja naprawienia tego czy tylko zapisy poza zamkiem ?
Odpowiedz
#35
Możliwe, że w systemie siedzi jakiś pliczek. Ale czyszczenie po różnych modyfikacjach i reinstalacja pewnie też robiłeś? I zgodność z xp i jako administrator uruchomianie też?
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#36
Spróbuję jeszcze z reinstalacją. Myślałem że obejdzie się bez, gdyż nie działa mi napęd w laptopie. Usunąłem wszystkie modyfikację oraz wspomagacze typu systempack, które zainstalowałem później na nowo.

Po pobraniu gothica ze steam oraz zainstalowaniu potrzebnych programów do uruchomienia, teraz wyświetla się Access Violation przy wyborze nowej gry.

(20.10.2019, 21:39:04)VVrongVVay napisał(a):
(20.10.2019, 11:27:48)Cayen napisał(a): Proszę o pomoc, gdy gram sobie w Przebudzenie na wersji oczywiście 1.1.1 występują u mnie crashe w postaci access violation gdy np. właśnie dochodze do zamku czy w pobliżu chaty Cavalorna zawsze mnie wyrzuca do pupitu a w nim wyskakuje następujący komunikat: (Nie mogę wstawić screena nwm czemu xd)
Acess Violation
0023:76F2FE05 (0x00000020 0x007D202F 0x00000000 0x00000024) ntdll.dl, RtEnterCriticalSection()+21 byte(s)
0023:007D 3F56 (0x00000000 0x00000024 0x1C69FB40 0x0044456F) Gothic2.exe, _lock_file()+46byte(s)
0023:007D 202F (0x0135ED6C 0x00000024 0x00000001 0x00000000) Gothic2.exe, (write()+12 byte(s)
0023:0044456F (0xFFFFFFF 0x005F2C47 0x0135ED6C 0x00000024) Gothic2.exe, zFILE_FILE;;Write()+319 byte(s),P:\dev\g2addon\release\ZenGin\_bert\zDisk.cpp, line 765+200
0023:007ED190 (0x00000000 0x00000000 0x00000000 0x00000000) Gothic2.exe, SetFileAttributes()+38348byte(s)
Nwm czy na tej najnowszej wersji tylko mnie wywala czy innym udało się ukończyć moda bo na wersji 1.0 na spine u mnie była całkowicie niegrywalna ;/
Ratujcie D:

Co prawda jest to porada dotycząca Przeznaczenia od Tituf'a i błędu Access Violation w innym wypadku ale ogrywając inne modyfikacje i czystą gierke także to robiłem więc polecam spróbować mi zredukowało błędy o jakieś 90% xD

Prawym przyciskiem myszy klikasz na 'menu start' -> 'system' -> 'zaawansowane ustawienia systemu'. Następnie przechodzisz do zakładki 'zaawansowane', wchodzisz w ustawienia przy 'wydajność' i w zakładkę 'zapobieganie wykonywaniu danych'.
Z dwóch do wyboru zaznaczasz opcję 'Wyłącz funkcję DEP dla wszystkich programów i usług oprócz tych wybranych poniżej', a następnie dodajesz wszystkie pliki z rozszerzeniem .exe z gothicowego folderu 'System' i zapisujesz. Access volation po intrze powinno ustąpić.

Osobiście zawsze także zwiększam parametry w Gothic.ini jak coś ogrywam co wiem że będzie bardziej wymagające niż podstawka:
zTexCacheOutTimeMSec
zTexCacheSizeMaxBytes
zSndCacheOutTimeMSec
zSndCacheSizeMaxBytes

Okej postąpiłem zgodnie z tym postem, gra uruchomiła się normalnie. Zobaczymy jak w zamku, za każdą pomoc bardzo dziękuję.
Odpowiedz
#37
Hej
Wydawało mi się, że ten problem został poprawiony w którejś wersji Przebudzenia, ale jednak wciąż jest obecny. Otóż Spark od samego początku ma opcję skupu rudy, jest ona też po tym, gdy przeniesie się do Fortecy. Wtedy też pojawia mu się kolejny dialog, którego treść sugeruje, że dopiero PO jego wysłuchaniu powinna być opcja handlu rudą, w moim jednak przypadku ów dialog powoduje, że opcja skupu znika. 
EDIT: moja wersja: 1.1.1
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
#38
Jest to bardzo dziwna sprawa - ostatnim content oznaczony u mnie jako Przebudzenie Deluxe112 ten problem jest naprawiony na 100%
byc może uploadowana wersja prze ciebie jest przestarzała, lub zaszła pomyłka i nie jest w dziale download umieszczona faktycznie najnowsza wersja

wyjaśnimy to

Erwin i Tituf poświęcili czas i sprawdzili to. Okazuje się, że SparrowJacek ma wersję starszą, niż istniejąca w obecnym downloadzie.
Błędu w obecnie przedstawionej na forum wersji nie ma.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#39
Dzięki chłopaki. W gothic starterze widzę wersję 1.1.1 ale ściągałem to już dawno temu, więc możliwe, że jakaś poprawka mnie ominęła.
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
#40
Przy tworzeniu wersji doszło do małej pomyłki. Nie został zmieniony plik informujący o wyższym numerze wersji.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#41
Nie mogę w ogóle się dostać do zamku, przy ostatnim wskoku wyskakuje violation Język Czysty g2nk + GUI (ten programik od ruskich co systempacka instaluje i coś tam jeszcze) do tego dorzuciłem autolooting bo leniwy jestem ale wątpię że to jest problemem. No i oczywiście gmdk. Jakieś porady? W systemie dodałem w zaawansowanych dodałem pliki exe. W okolicach chatki cavalorna też crashe występują.
Odpowiedz
#42
Takie objawy były w poprzedniej wersji tego moda.
Na aktualnej wersji pobranej z Forum gracze śmigają.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#43
Hmm ale ja właśnie stąd moda pobrałem
Odpowiedz
#44
kiedy?
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#45
3 dni temu
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości