Korzenie Zła - przebieg prac
Gra w wersji BETA została ukończona. Korzenie Zła :>
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

No i o to chodzi :>
[Obrazek: qAYZlrP.gif]
Kurde widzę muszę przyspieszyć ostro w Przebudzeniu :D
Testy wersji BETA rozpoczną się zapewne dziś w nocy. OK
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Musieliśmy złożyć nową wersję z powodu pewnego błędu krytycznego i testy zaczną się dziś od nowa.

Tymczasem


Cytat:Przy okazji prac na d Korzeniami Zła wykryliśmy jedną rzecz, która umknęła naszej uwagi od początku prac nad Destiny Story.
Otóż nie wiemy na ile to błąd Piranii, a na ile świadome działanie nieco wbrew logice, ale przy produkcji tytoni smakowych takie komponenty jak miód, grzybek czy bagienne ziele nie znikają z ekwipunku, a powinny.

Uznaliśmy, że nie będziemy już tego zmieniać w ostatniej chwili w Korzeniach Zła iw Przeznaczeniu też tak zostanie.


Uznaliśmy, że nie będziemy już tego zmieniać w ostatniej chwili w Korzeniach Zła  tak zostanie.
otóż Michał takich  rzeczy nie odpuszcza i jednak zmiana będzie :> Troll
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Oferuję naszym milusińskim możliwość zapisania swej bytności wewnątrz Korzeni Zła. W jaki sposób spytacie? Otóż, jest możliwość wstawienia do gry tych losowych rozmów, które słyszycie, gdy NPC ze sobą rozmawiają. Przykład: "Był w sztok pijany." , "No nie mów!".

Teraz tak. Potrzebne są 24 pliki dźwiękowe w formacie WAV. Jak ktoś jest człekiem odważnym, to może nagrać 24 pojedyncze zdania w programie, np. Audiacity i w ten sposób jego wstawki będą pojawiać się w trakcie takich konwersacji pomiędzy postaciami dla osoby z danym głosem. Dla osób mniej odważnych istnieje droga alternatywna. Posklejanie wypowiedzi jakiegoś NPC, najlepiej z Gothica, żeby nie łamać niczyich praw autorskich.

Wymagania: zgodność z LORE, bez wulgaryzmów, pliki bez rażących szumów i odgłosów otoczenia, jednolity głos (NPC nie może być, np. raz kobietą, raz mężczyzną), treść bardzo ogólna.

Przykłady zdań:

"Kiedyś to było, nie to, co teraz."
"Podobno przegrywamy tę wojnę z orkami. Z dnia na dzień sytuacja jest coraz bardziej beznadziejna."
"Pierwsze słyszę..."
"A daj mi spokój z tymi bredniami."
"Poważnie? A to ci nowina!"

Osoba, które się podejmie tego wyzwania zostanie umieszczona również w Creditsach moda. Więcej info jak ktoś się w ogóle skusi. Pozdrawiam :>
Koniec kariery ~ emerytowany Arcymag Ognia
Ze swojej strony mogę zaproponować skorzystanie z dialogów z G1, na swój sposób również mogą budować soczysty klimat. :)

Tylko nikomu tego nie pokazuj, inni nie powinni wiedzieć!
Owszem, lepiej się w nic nie pakować!
Ja to bym nawet chętny był to nagrać, tylko nie wiem jak sprzętowo stoję do tego, musiałbym przetestować, no i na akademiku nie jestem w stanie tego nagrać, bo jest za duży hałas, więc musiałbym to obczaić jak kiedyś na chatę wrócę, ale kiedy wracam to nie wiem.
Tymczasem trwają testy.
W obecnej wersji rażących błędów na razie nie ma, choć dokonaliśmy już kilkunastu poprawek, głównie wizualizacyjnych, rutyn oraz logiki pewnych drugorzędnych dialogów.
Dwie poprawki były istotne dla kontynuacji rozgrywki, ale testerzy obeszli błąd w jedyny słuszny sposób i zostało to już na przyszłość poprawione.
Doszła także jedna nowa specakcja, ale prosta, typowa i nie wymagająca ponownego testowania tego.

Niestety jest pewna liczba błędów, i kto wie czy nie będzie potrzebna kolejna tura testów.
Nie chcę tu komentować powodów tej sytuacji.
Tymczasem w ostatniej chwili dodaliśmy kilkanaście nowych zupełnie okładek dla ksiąg, jakie można będzie przeczytać w Korzeniach Zła. Ponieważ fajnych okładek jest więcej niż ksiąg, to jeszcze kilka się dopisze.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Księgi i listy to coś co w Gothicu tygrysy lubią najbardziej. OK
Tym razem listy i pisma moim zdaniem to prawdziwe perełki, pod każdym względem , no i jak zwykle dużo w tym ee.
Napisałem też na potrzeby moda dwa wiersze.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Nie wiem jak innych ale mnie w tej grze, zarówno w podstawce jak i wszelakich modach zawsze mocno interesowały wszelakie znalezione listy oraz dzienniki. Takich rzeczy mogłoby być jak najwięcej. :> Jak dla mnie oczywiście.
Również bardzo lubię w Gothicu przeczytać to czy tamto. Świetna wiadomość :>
[Obrazek: qAYZlrP.gif]
Trochę lawinowo zrosła liczba zmian i poprawek naniesionych na obecną wersję.
Zanotowaliśmy około 50 zmian różnego kalibru, w tym kilka bardzo poważnych.
Nadal pracuję nad balansem złota w ramach nietypowej specakcji i teraz konsultujemy szczegóły tego.
Nadal niejasny jest czas gry.
Oczywiście testerzy mają pełne układy zadań , miejsc , itemów  do dyspozycji, a w typowej eksploracji w czasie gry potrwa to na pewno dłużej.
W każdym razie moje obawy, że mod będzie zbyt krótki okazały się nieuzasadnione.
Także rozłożenie akcentów w wątku głównym, które zrobiłem nieco na wyczucie na szczęście się sprawdziło.

Lewkoo jako pierwszy zakończył rozgrywkę. Czekamy na dwóch pozostałych testerów, a tymczasem rozgorzały zacięte spory o imponderabilia.
Gdy osiągniemy porozumienie w pewnych kwestiach, ruszą testy ostatniej wersji testowej BETA FINAL.
Przygotowaliśmy też specjalne niespodzianki w grze, na pożegnanie  fanów i zakończenie naszej działalności modderskiej.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości