Korzenie Zła - przebieg prac
#16
Nie odpoczniemy od Gothica. :> I bardzo dobrze!

Na nic innego nie liczyłem. Oczywiście mod będzie firmowany marką Destiny Team?
#17
Tak, jest kontynuacją przygód Beziego i będzie firmowany logo DESTINY TEAM jako kolejna część , teraz już Destiny Gothic Story.
Zapewne nie należy się spodziewać premiery szybciej niż za rok i niedziel sześć, no chyba że CAŁA ekipa w odnowionym składzie weźmie się solidnie do roboty.
Mój czas siedzenia nad tym wszystkim po 10 -12 godzin na dobę w dni wolne po 24 godzinnych służbach minął definitywnie.
Aktualnie rozpoczęte zostały prace nad fundamentem dla wersji Alfa Visual 1.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

#18
Całość mam zainstalowaną w folderze "PRZEZNACZENIE Trylogia" :)
Z przyjemnością zmienię nazwę na "... XXXlogia"  xD
#19
To co teraz robimy, robimy już bardziej dla własnego funu niż dla tzw "Community". 
Co z tego będzie - okaże się za jakiś czas.

Tymczasem zdradzę, że będzie w grze trzech orków tylko, albo aż.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

#20
Mimo wszystko miejcie gdzieś z tyłu głowy fakt, że to "Community" choć naprawdę skąpe, to jednak istnieje i ma się dobrze. Pamiętajcie, że najwierniejsi fani Waszej twórczości z Wami pozostaną.
#21
Community jako takie jest, ale jest to takie, które pobierze, pogra, ale nic nie napisze oprócz kilkunastu osób. Np. Wyspa Wygnania, mały modzik na 5h ma po 9 dniach 483 pobrań.
 
#22
(19.09.2017, 15:11:51)Opos napisał(a): Community jako takie jest, ale jest to takie, które pobierze, pogra, ale nic nie napisze oprócz kilkunastu osób.
W takim razie bohaterem Korzeni Zła będzie młody sierota, pastuszek imieniem Bazyli, poszukujący swojego miejsca w otaczającej go okrutnej rzeczywistości.
Będą też księgi ujawniające pewne autentyczne fakty z życia MacDuna, Fabioska oraz pewnej liczby najbardziej rozłajdaczonych Kurew Netowych z The Modders w tym niejakiego DukeNukem.
Warto czekać!
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

#23
W formie eastereggów czemu nie?
#24
Pewnie nie jest to najlepszy temat, ale lepszego nie ma, a nie wiem czy jest sens nowy tworzyć. Tym bardziej, że nie mamy jeszcze działu Korzeni Zła.

Otóż koledzy i koleżanki. Chciałbym się was zapytać jakie misje najbardziej wam się podobały w Trylogii Przeznaczenia? Typy zadań, lub też zadania konkretne, specakcje, czy też same akcje skryptowe. Z wielką chęcią poczytamy o tym tu.

A dlaczego tu? Gdyż jest to zakamuflowane pytanie - czego chcielibyście więcej w Korzeniach Zła?! Ja jednak wciąż wierzę w nasze community i wierzę też, że choć w pewnym stopniu cały team przychyli się do uwag graczy zawartych w odpowiedziach na moje pytanie. Tym bardziej oczywiście, jeśli wasze smaki zadaniowe będą odpowiadać naszym xD

Zachęcam więc do wypowiadania się, bo zakładam każdy ma w końcu coś co go kręci w modyfikacjach DT, skoro jest użytkownikiem forum :>
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
#25
Zadania - opowiadania, jak np. Szósty zwiadowca, nie jest skomplikowanym skryptowo zadaniem, ale o to właśnie chodzi - o opowieść, DIALOGI. Czułem się jakbym czytał książkę, a nie grał w grę i szczerze powiedziawszy było to bardzo ciekawe doświadczenie.

Chętnie zobaczyłbym również mini-zadanie, w którym wykorzystalibyśmy sztukę kulinarną bohatera.
Chciałbym również znowu zobaczyć jakiś pierścień przywołania towarzysza, tak..
A no i może jakieś nieoczywiste zadanko, które można dostać tylko w nocy? Myślę, że mogłoby być ciekawie.
Mam nadzieję też, że wątków wzruszających nie zabraknie!

Miło byłoby otrzymać zadanie, w którym będziemy musieli pokombinować z swoim ekwipunkiem. Mam na myśli coś na styl zabicia danego potwora  tylko określoną bronią/zwojem (może pięścią?!). Tudzież z jakimś ciekawym skryptem np. tego naszego danego potwora możemy zabić tylko zwojem X, tylko i wyłącznie wtedy kiedy przeczytamy księgę zawierającą takie informacje(może te informacje mogłyby być jakoś zaszyfrowane i potrzebowalibyśmy pomocy od npca?).
#26
Cytat:Zadania - opowiadania, jak np. Szósty zwiadowca, nie jest skomplikowanym skryptowo zadaniem, ale o to właśnie chodzi - o opowieść, DIALOGI. Czułem się jakbym czytał książkę, a nie grał w grę i szczerze powiedziawszy było to bardzo ciekawe doświadczenie.
coś pomyślę a raczej już jest coś wymyslone wstepnie

Cytat:Chętnie zobaczyłbym również mini-zadanie, w którym wykorzystalibyśmy sztukę kulinarną bohatera.
będzie - rozpiska jakaś już jest

Cytat:Chciałbym również znowu zobaczyć jakiś pierścień przywołania towarzysza, tak..
jest to możliwe do zrobienia





Cytat:A no i może jakieś nieoczywiste zadanko, które można dostać tylko w nocy? Myślę, że mogłoby być ciekawie.
to się chyba da zrobić, choć zazwyczaj gracze się gubią z tym i jest "kiedy mam przyjść bo się nic nie dzieje, to pewnie bug jest w grze!"
Cytat:Mam nadzieję też, że wątków wzruszających nie zabraknie!

Tituf wstępnie juz na d tym pracuje, a ja dołożę nieco klasycznej "Brazylii" i "Turcji" serialowej
(21.09.2017, 18:53:19)XaroN napisał(a): Miło byłoby otrzymać zadanie, w którym będziemy musieli pokombinować z swoim ekwipunkiem. Mam na myśli coś na styl zabicia danego potwora tylko określoną bronią/zwojem (może pięścią?!). Tudzież z jakimś ciekawym skryptem np. tego naszego danego potwora możemy zabić tylko zwojem X, tylko i wyłącznie wtedy kiedy przeczytamy księgę zawierającą takie informacje(może te informacje mogłyby być jakoś zaszyfrowane i potrzebowalibyśmy pomocy od npca?).
to sa wyjątkowo skomplikowane skrypty i nie wiem czy warto sie z tym bawić, choć teraz jest kilku skrypterów i może któryś z nich się na to zdecydyje
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

#27
(21.09.2017, 19:07:00)Memorius napisał(a): to sa wyjątkowo skomplikowane skrypty i nie wiem czy warto sie z tym bawić, choć teraz jest kilku skrypterów i może któryś z nich się na to zdecydyje
W takim razie czekam na odpowiedź reszty skrypterów ;d

Tak jeszcze myślałem nad jakąś "nieruchomością", biznesem, z którego byłby stały przychód, też byłoby ciekawie.
#28
(21.09.2017, 19:17:33)XaroN napisał(a): Tak jeszcze myślałem nad jakąś "nieruchomością", biznesem, z którego byłby stały przychód, też byłoby ciekawie.
jeśli nie byłby wprowadzony element Licznika to byłby to farming
a gdyby był wprowadzony Licznik to nie byłby to już dochód stały

ponadto element ekonomiczny w Korzeniach Zła będzie miał raczej znaczenie marginalne, więc tego raczej nie wprowadzimy
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

#29
Dla mnie zawsze najlepsze zadania to są zadania z jakąkolwiek alternatywą. Dla mnie Gothic to RPG, a nie książka i choć fajne historie na pewno robią klimat i upiększają rozgrywkę, to i tak nie mają się nijak do możliwość wyboru, choćby jakiegoś błahego. Nie chodzi mi tu o miliard rozwiązań, alternatyw i tak dalej, ale nawet najlepiej napisane zadanie dialogowo jest już powoli nużące jeśli polega tylko na klikaniu kolejnej opcji dialogowej (bo jest tylko jedna do wyboru) i zabiciu potwora/przyniesienia przedmiotu.
Np. w Przezanaczeniu z Zamitem i tymi zagadkami było zadanie z alternatywami i fajne było, pomimo że scenariuszowo było bardzo proste.
#30
Mam w planach zrobić kolejną zagadkę podobną do takiej, jaka była w Epilogu. Wszystkich możliwych rozwiązań będzie prawdopodobnie 5x5x5x5x5x5x5 i tym razem nie będzie to praca z tekstem, a raz szyfr, raz Lore, raz kojarzenie. Multum świetnej zabawy!
Koniec kariery ~ emerytowany Arcymag Ognia


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości