Drużyna Spolszczenia
Narzędzia, skrypty, problemy techniczne - Wersja do druku

+- Drużyna Spolszczenia (http://druzynaspolszczenia.pl)
+-- Dział: Gothic - modyfikacje (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Dział: Gothic - programy/texture-pack (http://druzynaspolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Wątek: Narzędzia, skrypty, problemy techniczne (/showthread.php?tid=2894)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Narzędzia, skrypty, problemy techniczne - Wiwir - 09.03.2023

(06.03.2023, 22:14:47)Erwin napisał(a): W razie problemów w modzie możesz zawsze dopytać autorów na ich discordzie.

Bardziej chciałem zasygnalizować  użycie  DiaDebug  i widzę że działa dobrze bo do końca gry nie miałem żadnych problemow .
Oczywiście należy z listy wybrać adekwatny dialog aby nie mięć problemow .


RE: Narzędzia, skrypty, problemy techniczne - Wiwir - 09.10.2023

Mój problem a raczej dwa 
1-nie wiem jak u was ale ja nie mogę zrobić zrzutu ekranu z Gothic 1 ani 2 ale mniejsza z tym - na WIN 7 nie ma problemu
2 Rozpocząłem gre w Czas zapłaty ale mam nieczytelne okno statystyk ,zapisu ,itd mniemam że można to zmienić w pliku
ini - tylko co ? Nie chce za bardzo eksperymentować -choć popróbuję


RE: Narzędzia, skrypty, problemy techniczne - Erwin - 09.10.2023

1. Ściągnij sobie program np. Fraps.
2. Plik systempack.ini 

[INTERFACE]
Scale = 1.000

ustaw to na 0



RE: Narzędzia, skrypty, problemy techniczne - Wiwir - 09.10.2023

(09.10.2023, 12:56:01)Erwin napisał(a):
1. Ściągnij sobie program np. Fraps.
2. Plik systempack.ini 

[INTERFACE]
Scale = 1.000

ustaw to na 0

No już mnie krew zalewa bo specjalnie zainstalowałem CZ na starym laptopie gdzie mam Win 7 i wszystko działa dobrze 
włącznie z zrzutem ekranu .
Próbowałem ustawień Scale = 1.000 ale to tylko zmienia wielkość czcionki . Zmieniałem czcionkę na inną , -nic 
Próbowałem zmienić kolor liter w/g Union | Drużyna Spolszczenia (druzynaspolszczenia.pl) ale nie potrafię -najgorsze okno statystyk szare litery na szarym tle.


RE: Narzędzia, skrypty, problemy techniczne - Erwin - 09.10.2023

Na którychś z wcześniejszych wersji Windows też mogłem robić zrzuty ekranu print screenem, a na 10 nie mogę, dlatego używam Frapsa.
Co do drugiego, to nie za bardzo rozumiem, w czym jest problem.


RE: Narzędzia, skrypty, problemy techniczne - Wiwir - 09.10.2023

(09.10.2023, 15:21:59)Erwin napisał(a): Na którychś z wcześniejszych wersji Windows też mogłem robić zrzuty ekranu print screenem, a na 10 nie mogę, dlatego używam Frapsa.
Co do drugiego, to nie za bardzo rozumiem, w czym jest problem.

Tak wygląda strona startowa ,a tak okno statystyk Imgur: The magic of the Internet

I jak widać nic nie widać.


RE: Narzędzia, skrypty, problemy techniczne - Erwin - 09.10.2023

A instalowaleś mod na czystą wersję Gothica? 
Pierwszy raz coś takiego widzę. Mogę najwyżej później zainstalować go u siebie i jeśli taki błąd u mnie wystąpi pokombinować, bo nie mam pojęcia o co tu chodzi.


RE: Narzędzia, skrypty, problemy techniczne - Wiwir - 09.10.2023

(09.10.2023, 16:16:54)Erwin napisał(a): A instalowaleś mod na czystą wersję Gothica? 
Pierwszy raz coś takiego widzę. Mogę najwyżej później zainstalować go u siebie i jeśli taki błąd u mnie wystąpi pokombinować, bo nie mam pojęcia o co tu chodzi.

Dzięki za pomoc -Tak jak wcześniej wspominałem na laptopie z Win 7 Czas Zapłaty chodzi dobrze więc zagram na nim.


RE: Narzędzia, skrypty, problemy techniczne - Erwin - 09.10.2023

U mnie na Windows 10, czysty Gothic z GoG, patch + Union M wygląda to tak:

[Obrazek: SGJuoCL.png]

[Obrazek: sv5wa55.png]


RE: Instalacja i problemy techniczne - Damianut - 23.01.2024

NPCd

Kreator NPCów - a dokładniej skryptów Daedalus.

Możliwe jest:
1) tworzenie i używanie szablonów NPCów.
2) kopiowanie wielu aktywności w rutynie naraz. Przydatne jest to przy tworzeniu rutyny np. kowala.
3) podgląd tekstury twarzy (w programie, a więc bez konieczności uruchamiania Gothic)

i więcej funkcjonalności.

Program napisany w Pythonie. Propozycje usprawnień i błędów do naprawy można wysyłać na GitHub w zakładce Issues.

[/url][url=https://github.com/Zira3l137/NPCd]LINK



WINDOWS 11 - Wiwir - 01.03.2024

Mam Win 10 i chodzi dobrze ,ale ostatnio NACHALNIE jestem nagabywany aby przejść na WIN 11.
Czy przeszliście na 11 ???


RE: Narzędzia, skrypty, problemy techniczne - Erwin - 01.03.2024

Obecnie wszystko chodzi mi bardzo dobrze na 10, więc na komputerze stacjonarnym na razie nie planuję przechodzić, a laptop nie spełnia wymagań, więc też nie planuję.
Wsparcie 10 jest to połowy X.2025, to będę wtedy się zastanawiał.


RE: Narzędzia, skrypty, problemy techniczne - Dota - 02.03.2024

Popieram przedmówcę. Radzę zostać przy 10 skoro wszystko na niej dobrze działa i jest póki co ciągle wspierana.


RE: Narzędzia, skrypty, problemy techniczne - Urudin - 03.03.2024

Na chwile obecna W11 "oplaca" sie tylko przy odpowiednich, nowszych modelach procesorów.
W innym wypadku lepiej zostac przy W10 skoro działa.


RE: Narzędzia, skrypty, problemy techniczne - Dota - 05.03.2024

Wiwir, ostatnio coś pisałeś, że znalazłeś rozwiązanie tego problemu z niewidocznym podświetleniem czcionki w głównym menu Gothica, ale nie pamiętam żadnych szczegółów. Mógłbyś się podzielić tym tutaj?