Przebieg prac nad Imperium Popiołów
Erwin i Tituf zakończyli testy bieżącej wersji.
Wprowadzono ogólnie 75 poprawek, w tym kilka niezwykle istotnych, naprawiony został błąd krytyczny. Teraz pozostaje żmudne poprawienie zakończenia gry, ale jesteśmy na bardzo dobrej drodze, żeby to zrobić. Jest możliwe, że jutro, pojutrze da się stworzyć content dla wersji KLUB, która niestety musi być jeszcze raz przetestowana przez ekipę DT.

Balans jak mi się wydaje wyszedł doskonale, wręcz wycyzelowany jest idealnie, ale to efekt wcześniejszych doświadczeń przy jego układaniu. Może testerzy też tu napiszą parę słów bez zdradzania szczegółów fabularnych.

Dziś przekazałem swój ostatni Content do Imperium Popiołów. Teraz pewne poprawki naniesie jeszcze N1kX , zostanie on skompilowany , pewne rzeczy posprawdza jeszcze Michał i złożymy wersję, która zapewne będzie taką, jaka pojawi się dla graczy w Klubie. W jaki sposób zostanie ona sprawdzona pozostaje do ustalenia w ekipie w ciągu kilku dni.
Jest mój oficjalny koniec pracy modderskiej w nowych projektach, których jak sądzę już więcej nie będzie, mimo wcześniejszych zapowiedzi.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
"Jest mój oficjalny koniec pracy modderskiej w nowych projektach" Znaczy to że masz jakieś na warsztacie które czekają na dokończenie?
Odpowiedz
Były ustalone "stare, nowe projekty", ale zapewne nic z nich będzie. Trochę szkoda, ale są inne sprawy do realizacji.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Nie wiem za bardzo co by tu napisać w taki sposób, aby nie zdradzać elementów fabuły.
Na pewno Imperium Popiołów nie odbiega jakością od poprzednich części Sagi i gracz nie będzie modem zawiedziony. Wartka akcja, ciekawe zadania i moim zdaniem bardzo dobre dialogi, niektóre wybitne i „chwytające za serduszko”. Według mnie, to świetne zakończenie historii, przy której niejeden z nas spędził wiele godzin, przemierzył mnóstwo ścieżek i poznał wiele ciekawych postaci. Niektóre i tym razem przyjdzie nam spotkać na swojej drodze.
Na pewno jeśli ktoś jest fanem Sagi Przeznaczenie, to jest to dla niego pozycja obowiązkowa i jak ma możliwość, to gorąco zachęcam do dołączenia do Areny.
Żeby nie było, że sobie zachwalam dialogi moda, którego w jakimś tam stopniu współtworzyłem, to zdradzę, że na całą grę jest może z 5-6 linijek mojego tekstu i nie dotyczą one rozmów.
 
Co dalej?
Wersja „przedklubowa” będzie ostatnią wersją, którą przetestuję i mam nadzieję, że uda mi się to zrobić w całości, bo inne rzeczy zaczęły mi się kumulować i mogę mieć z tym problemy, ale mimo wszystko postaram się jakoś to wszystko pogodzić. Potem muszę odpocząć trochę od Gothic’a i być może ruszę z własnym projektem.

No i trzeba zagrać, żeby się dowiedzieć czym jest to tytułowe Imperium Popiołów  :)
Odpowiedz
Michał złożył właśnie wersję KLUB, która zostanie niebawem przetestowana :> OK
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Pysznie, napięcie wzrasta z każdym dniem!  Rzepa!
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
Dziś zostały oficjalnie zakończone prace związane z produkcją "Imperium Popiołów|" i graczom Klubu udostępniona została wersja końcowa.
Z tego miejsca chciałbym podziękować całej ekipie wymienionej w Credits za ogromny wkład i zaangażowanie w realizację tego przedsięwzięcia, którego dokończenie jak wiecie stało przez długi czas pod znakiem zapytania. Piwko
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Dziś złożona została ostateczna wersja Imperium Popiołów dla graczy. Uwzględnia ona kilka zmian zaproponowanych przez Klub Arena oraz pewne sugestie, które omówiliśmy w dziale roboczym.
To tyle.Temat zamykam :)
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Nigdy nie mów nigdy. Troll

W dziale roboczym ekipa DT w składzie, który pracował na tą ostatnią częścią Sagi , rozpoczął prace na ulepszoną wersją na razie określaną jako 1.1.
Będzie dostosowanie do Union.1 w tych akcjach, które działają tylko na SystemPack, będą liczne nowe dialogi, dodatkowe spec akcje, jest kilka innych poprawek w tym takie wpływające na zmniejszenie liczny pytań "gdzie znajdę?" oraz zwiększenie dynamiki rozgrywki - przebudowano także już całkowicie zadanie "Bestie z otchłani czasu", nieco zmieniono parę rzeczy w innych . Myślimy na kilkoma zadaniami dodatkowymi pobocznymi, które były planowane wcześniej, ale z pewnych powodów do gry ostatecznie nie weszły, zapewne też przebudowie ulegnie akcja z Wilkiem i będzie podniesiona do rangi zadania, ale to jeszcze ustalamy.
Tak wstępnie prezentację nowej wersji planujemy w późnym okresie wakacyjnym.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
No, niby małe popraweczki, a zanosi się na całkiem spore rozszerzenie content.

W zanadrzu dwa krótkie zadanka poza główną fabułą i... możliwość pozyskania teleportów do najczęściej odwiedzanych miejsc. Cool
„Primus in orbe deos fecit timor..."

                                                                                  
                                 
Odpowiedz
Opublikowałem artykuł o rozpoczęciu prac: link. Teraz ludzie będą pytać: "Kiedy premiera?".  :>
Odpowiedz
Z tymi terminami to u nas zawsze było tak, że wszystko było "przed terminem". xD
Wszystko zależy od tego, kiedy Erwin będzie miał możliwość nanieść swoje poprawki i złożyć wersję, no chyba, że wcześnie wyręczy go w porozumieniu z nim N1kX.
Małe sprostowanie  teleportery już były, teraz po prostu będą wcześniej.
Co do zadań to kilka dojdzie na pewno, jedno jest już w pełni gotowe. Kilka zadań będzie bardzo mocno przebudowanych z dodaniem nowego content. Lista zmian jest dosyć długa i aktualnie intensywnie pracuję nad jej poszerzeniem.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
AKTUALNE UZUPEŁNIENIA, ZMIANY I POPRAWKI

Dodano trzy nowe zadania
 "Kolaps wertykalny"
"Niesforna dziewczyna"
"Misja Wilka"

teraz ostatnim zadaniem, które pozostaje w Dzienniku jest "Odpłynąć" a nie "Inwazja"

przebudowano logikę wydarzeń w zadaniu "Bestie z otchłani czasu"
przebudowano i rozbudowano zadanie "Odwieczni wrogowie"
przebudowano w pierwszej fazie i rozszerzono zadanie "Na zawsze razem"
przebudowano zadanie "Artefakty Jarkendaru"

poprzez dodatkowe wpisy lub/i dialogi doprecyzowano logikę rozwoju zadań
"Inwazja" (teraz akcję ze zwiadem grupy Konrada można wykonać natychmiast po przekazu rozkazu Ingmara i nie jest już ona zależna od zadania "Król Goblinów")
"Odpłynąć' (teraz pierwsza rozmowa z Saturasem  w obozie WK nie jest wymagana do tego, by Zelda mogła zejść na ląd i wraz z Roscoe pojawiają się na plaży znacznie wcześniej) orraz (nie można teraz rozmawiać z Merdarionem o Słonecznym Kamieniu zanim się nie odnajdzie Baltrama)
"Przeminęło z wiatrem" (nie jest już tajemnicą, że to Levon jest uwięziony, bo można go przecież namierzyć czarem albo z z broni dystansowej)
"Dwaj kowale" (dodatkowy wpis i dialog z Haradem na plaży)
"Sny o potędze" (teraz Blizna dowiaduje o planach Arto od razu po pierwszej rozmowie z Arto i ta wieść nie  jest już zależna od zachowania Gritty)
"Zakochany Fortuno" (teraz można powiedzieć o decyzji Fortuno Saturasowi od razu po zakończeniu tego zadania i nie jest to zależne od ataku pod Świątynią)
"Krucjata Ludowa" (nie może już zaistnieć sytuacja, że Fidelis i Kleofas znikają z obozu zanim powinno to nastąpić zgodnie z logiką tego zadania)

ogólnie rozszerzono liczbę wpisów do zadania "Wielka wyprawa Wodnego Kręgu"


dodano nowe dialogi lore i sytuacyjne u
Talbin (przy posiadaniu pewnych rodzajów skór) i (gdy Mroczni i Paladyni sa na plaży)
Ewald (po zatrudnieniu kowala)
Waldron (na plaży)
Tollberg (na plaży)
Milenius (pod Świątynią o Haradzie)
Rudolf (na plaży)
Ludwig (na plaży)
Marbach (na plaży)
Dietrich (na plaży)
Patrick (po powrocie do obozu WK)


rozszerzono lub poprawiono niektóre dialogi lore i sytuacyjne (poza tymi związanymi ze zmianami w zadaniach) u
Heywood
Edgor
Zafkiel
von Emde
Kelvin
Lares (w tym z nowym wpisem do zadania WK)
Domecjusz
Randolph
Stilgar
Chociemir
Tryfon
Monty

dodano nowe specakcje, które pod poniższymi nazwami oczywiście się w dzienniku nie zapisują
Fałszywe trofeum
Nagroda za wierność
Zimne serce (połączone ze skupem)
Skóra Czarnego Trolla
Źródło obsydianu

HANDEL
teraz tylko Cronos sprzedaje zgodnie z logiką dialogową zwoje Wody i Elektryczności w obniżonej cenie i większej ilości
usunięto te zwoje z asortymentu handlowego Tryfona (poza Łańcuchem Błyskawic, który zgodnie z lore jest przypisany Zakonowi Ocalenia)
Tryfon nie sprzedaje już Mikstury z Czarnej Perły - jest ona usunięta z gry
teraz zgodnie z informacjami dialogowymi cena marchewki spadła i wynosi nie 100 a 60 sztuk złota

dodano skup skór hieny u Talbina oraz skór geparda na podstawie dialogu z nim u innego NPC
dodano skup kłów trolla u Edgora

RUTYNY

naprawiono problem z martwym Wilkiem na pokładzie "Esmeraldy"
uproszczono nieco rutynę Nestoriusza na plaży
teraz na obszarze Świątyni Magowie Zakonu Ocalenia stoją na zewnątrz, a nie w ostatniej komnacie
teraz Patrick faktycznie wykonuje rozkaz Corda i powraca do obozu
teraz Wilk znika z gry po wykonaniu zadania "Misja Wilka" i jest możliwe w różnych momentach gry po wykonaniu pewnych kluczowych zadań"
rozszerzono rutyny Levona na plaży
poprawiono błąd w rezultacie którego gdy gramy za Mrocznych w ostatniej bitwie nie pojawia się Paladyn Tollberg - teraz pojawia się w tej sytuacji on, a nie Chociemir
teraz Lee zajmuje miejsce Wilka na straży okrętu

inne poprawki
zmienione zostały nazwy przybyłych z Jarkendarczykami starych gatunków zwierząt
teraz jest
"Jarkendarski wąż błotny"
"Jarkendarski wilk"
"Jarkendarski zębacz"
"Jarkendarski jaszczur"
"Jarkendarski ścierwojad"
"Jarkendarski wilk"
te nazwy poprzednio odnosiły się do pustyni, ale w grze występują one przeważnie poza kanionem

teraz na kowadle przy produkcji magicznych strzał i bełtów pojawia się brakująca informacja o wymaganych komponentach
teraz można już zrobić na stole alchemicznym pewien rodzaj przydatnek gorzałki, jednak pod warunkiem wykonania jednej ze specakcji na plaży
uzupełniono opis zwoju Krwawa Ofiara
usunięto z gry Polne Bestie i zastąpiono je Jarkendarskmi Zębaczami
teraz wartość pancerza zwracanego przez Angara wynosi już nie 15 000 a 8000 sztuk złota

usunięto praktycznie tylko honorowy exp za wykonanie zadań "Inwazja" i "Odpłynąć"
znacznie zmniejszono dotychczasowy exp za wykonanie zadania "Zapasy dla załogi" jako niewspółmierny do samej akcji

zmieniono wyświetlanie wielu napisów przy otwieraniu paczek, piciu mikstur na te żółte, większe i czytelniejsze
zmieniono opisy itemów 
Młot Lou
Piwo Zamkowe
Polewka Eleny


pozostaje jeszcze kwestia tej akcji z Ognistym Wargiem, ale to na razie jeszcze nie zostało ruszone
lista nie jest ostateczna i może ulec rozszerzeniu
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Istnieje spora szansa, że nowa wersja pojawi się znacznie szybciej, niż to wstępnie zaplanowaliśmy. Dlatego liczymy na ewentualne uwagi do zaproponowanej listy zmian. Być może coś ominąłem dokonując poprawek dla nowej wersji. Może też znajdzie się osoba, która byłaby zainteresowana przetestować nową wersję przedpremierowo. :)
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Tak zapytam z ciekawości, te 3 nowe zadania ,to jakieś poboczne nie wpływające na fabułę?czy jednak mają one wpływ
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości