Przebieg prac nad Imperium Popiołów
Doskonałe wiadomości, mam nadzieję, że mimo częściowego okrojenia kontentu, będziemy mieli naprawdę niezapomniane zakończenie przygód, a rozgrywka nie będzie wybrakowana i pustawa w porównaniu z poprzednimi częściami.

Swoją drogą po skończeniu Przebudzenia spojrzałem na opis Imperium Popiołów i bardzo mnie ciekawi CO będzie zagrożeniem w tej rozgrywce. Biorąc pod uwagę wymienione strony to Mroczny Zakon nie stoi po stronie Zła już, Bandyci nie brzmią jak zagrożenie, którym Adanos by się przejmował aż tak, ludzi Arto jest zbyt mało, by coś zdziałać nawet mimo jego niepokojącego stanu. (nie proszę o żadne sugestie, wolałbym samemu się dowiedzieć w trakcie rozgrywki, jednak jest to bardzo ciekawe pytanie)

Bardzo cieszy mnie, że wystąpią wszystkie chyba ważne frakcje, którym Bezimienny miał okazję pomóc, z wielką chęcią świeżo po Przebudzeniu spotkam się znów z Kompanią Górniczą czy Zakonem Ocalenia!
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
(18.05.2020, 15:40:32)SparrowJacek napisał(a): z wielką chęcią świeżo po Przebudzeniu
[...]
To jest ta drobnostka, która zrobi różnicę. Przed IP to jednak lepiej zagrać w Korzenie Zła... Byłoby mniej wątpliwości Lol
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Mam nadzieję, że "prawdziwe" zakończenie Korzeni nie zmienia zbyt wiele, bo nie ma szans, że się wyrobię... W najgorszym wypadku mam zapis z końca i prześledzę wpisy do dziennika.
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
Z cyklu "Kulisy produkcji".

Zrobiony przeze mnie model zniszczonej urny / wazonu, który nie został użyty w modyfikacji.

[Obrazek: 65N1UgG.jpg]

Chyba było już to wspominane, ale kilka nowych vob'ów w Imperium się pojawi, ale jeszcze za wcześnie żeby o tym mówić  :)
Odpowiedz
Powiew świeżości w części wizualnej dzięki Erwinowi, miło to słyszeć!

Ja tylko chciałbym przypomnieć, żebyście instalkę stworzyli bez polskich znaków, bo już z Korzeniami w wersji 1.0 miałem spore problemy, a tu znów polskie znaki są.
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
No nie tylko, bo są też inne, nie moje modele.
O tych polskich znakach pamiętamy  OK
Odpowiedz
Dziś grę znacznie utrudniłem i bez tego, co było planowane jako poboczne (autorstwa Erwina), a jest trudne, teraz gry się nie ukończy. popcorn

Wszystkie zadania i specakcje są gotowe. Pozostały drobne szlify dla pewnych postaci oraz scena finałowa, nad która pracuje zgodnie i wspólnie cała ekipa. Kwestia jej ukończenia to kilka godzin.
Będzie jeszcze pewna dyskusja i liczenie w opcji ustalenia ostatecznego balansu, pewnie kilka drobnych innych poprawek.
Myślę jednak że w niedzielę wieczorem materiał do złożenia wersji BETA będzie gotowy.
Nie jest jasne ile czasu potrwają testy, bo tak naprawdę na ten moment nie wiemy ile potrwa sama rozgrywka. Dodany content w stosunku do wersji VA 6 jest bardzo duży, nad wyraz duży.

Trochę żal się rozstawać z bohaterami Sagi, pisząc im ostatnie, tym razem już naprawdę ostatnie dialogi.
Jeśli wykryte błędy nie będą wymagały jakichś ponownych testów, to poprawiona wersja BETA zostanie przedstawiona już jako wersja KLUB.

:>

Ukończyłem swoją część prac do Imperium Popiołów.
Może jeszcze jakieś kosmetyczne poprawki balansowe, może jakiś drobny dialog gdzieś doskoczy, ale ogólnie zakończyłem.
Teraz content zostanie przekazany Michałowi i N1kX, którzy zmontują wersję VA7. :>
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Dziś rozpoczęły się testy wersji VA7 OK
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Czekamy na relacje  popcorn

(19.05.2020, 21:52:55)Memorius napisał(a): Trochę żal się rozstawać z bohaterami Sagi, pisząc im ostatnie, tym razem już naprawdę ostatnie dialogi.

Jeszcze Gothic 3 czeka na porządnego moda fabularnego  Faja
Odpowiedz
(26.05.2020, 10:54:50)Klimek napisał(a): Czekamy na relacje  popcorn

(19.05.2020, 21:52:55)Memorius napisał(a): Trochę żal się rozstawać z bohaterami Sagi, pisząc im ostatnie, tym razem już naprawdę ostatnie dialogi.

Jeszcze Gothic 3 czeka na porządnego moda fabularnego  Faja
Ciekawe czy się w końcu doczeka tego nieszczęsnego CSP. Lol
Odpowiedz
Przeszedłem wszystkie poprzednie części i naszła mnie taka rozkmina. W każdym z modów Bezi jest słaby z jakichś przyczyn(logicznych), zapomina mnóstwo rzeczy(otwieranie zamków, przepisy na zupki/mikstury), jednak nigdy nie zapomina ludzi, ich historii i ogólnej wiedzy. Przeczytał mnóstwo książek, rozmawiał z wieloma Mistrzami i Mędrcami, poznał całą gamę ludzi. Wiem, że już za późno na ewentualne zmiany, ale mam szczerą nadzieję, że będzie korzystał z tych wszystkich doświadczeń do maksimum.
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
Cytat:W każdym z modów Bezi jest słaby z jakichś przyczyn(logicznych)

to nie są przyczyny logiczne a skryptowe - przy pracach nad IP zapomnieliśmy o tym i trzeba było jedną z wczesnych wersji składać od nowa.
Pewne założenia w tym przypadku spowodowały kompletne zbugowanie licznych skryptów nadrzędnych i ostatecznie planowany efekt osiągnęliśmy dzięki skryptowi i dialogowi, który stworzył na potrzeby gry N1kX.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Niech będą skryptowe, ale zazwyczaj dobrze je też argumentujecie, przynajmniej ma sens osłabienie parametrów. W Epilogu może nie pamiętam dokładnie co się działo, ale w Przebudzeniu magia orków wpłynęła źle na Bezia, nawet miało to sens, czemu sen nagle nam nie regeneruje HP/MP (choć Przyjaciele wyglądali nad wyraz dobrze mimo tego samego zaklęcia), a w KZ nie jesteśmy tym samym Bezim już, Saturas mówił, że energia (magiczna) z nas "wyciekła". Nie pamiętam czy ten motyw był poruszany w prologu IP.

A co do bugowania skryptów, to nie rozumiem co mogło być nie tak, czy nie kopiujecie po prostu części kodu, gdzie Bezio jest zdefiniowany ze swoimi statystykami/umiejętnościami/ekwipunkiem z poprzedniego moda i tylko niewielkie zmiany wprowadzacie?
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
Cytat:A co do bugowania skryptów, to nie rozumiem co mogło być nie tak, czy nie kopiujecie po prostu części kodu, gdzie Bezio jest zdefiniowany ze swoimi statystykami/umiejętnościami/ekwipunkiem z poprzedniego moda i tylko niewielkie zmiany wprowadzacie?

mniej więcej, ale tym razem poszliśmy nieco dalej i nie w każdym parametrze to było dobre
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Aktualna wersja testowa zdecydowanie nie nadaje się na wersję Klubową. Chociaż wszystkie zadania do tej pory kończymy, to wymagają one jeszcze pewnych zmian. Najważniejsze, że wchodzą właściwe  poprawki. Ale tak myślę, że mimo kolejnej tury testów, Arena w okolicach połowy miesiąca jest pewna.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości