Przebieg prac nad Imperium Popiołów
(08.05.2020, 11:03:36)Tituf napisał(a): Gadżety questowe nie przepadają. Zawsze można je odkupić.

Tak interes życia ,  sprzedam za 50 odkupie za 5000 . Czy ciężko by wam było oznaczyć przedmioty questowe
aby pozostałe śmieci od razu spieniężyć.?
Odpowiedz
Uważam, że to złe rozwiązanie, zbyt duże ułatwienie i pomysł rodem "prowadzenie gracza za rączkę".
Zbieranie złomu jest pewnym problemem ale tego nie ma chyba dobrego sposobu aby całkiem tego uniknąć.
Odpowiedz
No właśnie "aby całkiem tego uniknąć. " to można OGRANICZYĆ .

PS Czy ktoś pamięta jak się zmieniało wielkość ekwipunku bo coś nie mogę znaleźć .
Odpowiedz
Ale to co proponujesz to już ograniczy satysfakcję z eksploracji, teraz trzeba sie zastanowić nad każdym przedmiotem, czy on sobą cos reprezentuje, czy ma jakies znaczenie w grze. Niekoniecznie musi go oczekiwać jakiś NPC ale może być po prostu istotny dla fabuły. A tak jak już z góry odhaczysz zbędne przedmioty to nawet nie bedziesz się nad nimi zastanawiał czym są i po co w ogóle zostały stworzone. Ot szybka akcja "aha, to item questowy a ten na handelek i jedziem dalej".
Odpowiedz
(09.05.2020, 09:24:58)Wiwir napisał(a): No właśnie   "aby całkiem tego uniknąć. "  to można OGRANICZYĆ .

PS  Czy ktoś pamięta jak się zmieniało wielkość ekwipunku bo coś nie mogę znaleźć .

Pewnie chodzi o invMaxColumns w gothic.ini
Odpowiedz
Ale w ogóle co to za dyskusja?
To jest część określonego cyklu, opartego go fundamentalny gameplay oryginału i o jakich tak zasadniczych zmianach można mówić w ostatniej części ?
To zupełnie akademickie rozważania nad rozwiązaniem, ewentualnie do wykorzystania w jakimś total conversion dla graczy, którzy nie umieją posługiwać się tablicą ekwipunku. Lol
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Po prostu nie chce aby to wyglądało tak [Obrazek: URJ4GBZ.jpg]
Odpowiedz
Jeżeli trzymasz 229 lag , to faktycznie masz problem z ogarnięciem ekwipunku.

Tak dla twojej wiadomości pewien mały sekret skrypterski zdradzę....
Zazwyczaj, jeśli jakiś przedmiot niequestowy, w rodzaju róg cieniostwora czy jakiś konkretny miecz , roślina lub mikstura pojawia się w ramach konieczności zdobycia w zadaniu, to specjalny dodatkowy skrypt uzupełnia ten przedmiot albo u handlarzy, albo w zenie albo jakiejś opcji dialogowej - masz?- mam
przynajmniej w Saga
wyjątek stanowią ukryte specakcje - i to nie zawsze i pratycznie zawsze sa one tylko i wyłącznie wątkiem bonusowym, dodatkowym i pobocznym
I tak przy okazji - jak rozumiem pieniądze z handlu nie są ci potrzebne? Bo moim zdaniem czasem liczy się każdy grosz.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Masz rację ale ogrywam wiele modów i tam takich zależności jak w waszych produkcjach nie ma .


PS To zdjęcie z moda ReGothic który dodaje kilkanaście zadań i bardzo ułatwia grę więc hajc mi tu niepotrzebny.
Postać z 2-go rozdziału
Odpowiedz
Cóż, jeśli chodziło o Przeznaczenie, to w trakcie mojej ostatniej rozgrywki nie sprzedałem ani JEDNEGO przedmiotu (nie liczę tych sprzedawanych przez dialog jak skóry/pazury, nie sprzedałem też kosztowności, bo byłem z Jastrzębiami) a i tak miałem zawsze gruby nadmiar i codziennie 500zł oddawałem Innosowi. Wtedy ekwipunek był istną masakrą i scrollowanie go było męczarnią.

W Epilogu sytuacja miała się już zupełnie inaczej, tu trzeba było ciułać przez całą grę a i tak ledwo starczyło na niezbędne rzeczy.

Przebudzenie ma sporo więcej możliwości jeśli chodzi o dorobienie sobie, choćby Spahy dla Gilberta, już na samym początku można zakupić sporo stali i zdobyć pieniądze na przedmioty do statystyk choćby, ale wciąż warto czyścić ekwipunek, bo zawsze jest za dużo rzeczy do kupienia, przynajmniej przez początek i środek rozgrywki.

W Korzeniach nie pamiętam jak jest, ale chyba dość podobnie do Przebudzenia, dzięki temu gra jest dynamiczna, nie wiem w sumie którą opcję bardziej wolę, czy Epilogową czy Przebudzeniową i obie z przyjemnością przyjmę w Imperium.
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
Dziś dodałem niemal na finiszu prac scenariuszowych jeszcze jedno zadanie o wymiarze epickim, gdzie jest i dużo walki i zapewne padną pytania "gdzie znajdę". Troll
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Jak zwykle są zmiany... Jedna z nich jest bardzo istotna, bo nie pojawi się jedna znana z Prologu postać. Wątek dla niej przewidziany został rozwiązany zupełnie inaczej.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
A pełna wersja Imperium to będzie ciąg dalszy Prologu czy będziemy mogli ponownie rozegrać etap z Esmeraldy?
Odpowiedz
Prolog jest integralną częścią Imperium Popiołów i z pewnymi zmianami, choć umiarkowanymi, rozpoczynamy grę na Esmeraldzie, jak jak poprzednio.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Jesteśmy bardzo blisko zakończenia prac. VA7 będzie wersją jak ustaliliśmy ostatnią.
Poza wątkiem głównym zostało dokończyć końcówki dwóch zadań i jedno zadanie wyprowadzić z gotowości 20%.
Dziś N1kX i Erwin położyli trwały i gotowy już fundament pod scenę finałową w opcji ZEN.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości